Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2 3 4  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Jak zrobić okrągłe zdjęcie  (Przeczytany 33125 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Krzysztof
Gość
« : 10.05.2015, 10:20:48 »

Witam serdecznie i proszę o poradę. Jak zrobić okrągłe zdjęci na białym tle, ale tak aby kolor okrągłego zdjęcia był czarny oraz jak dodać napisy po zrobieniu zdjęcia wzdłuż okrągłego zdjęcia.

« Ostatnia zmiana: 03.05.2016, 14:11:00 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 10.05.2015, 10:25:35 »

Czyli chcesz, aby ten komputer na obrazku znajdował na tle czarnego kółka?
A co do napisów na okręgu, to użyj opcji: Plik -> Utwórz -> Logo -> Napis na okręgu albo tekst wzdłuż ścieżki: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,51002
Zapisane
Krzysztof
Gość
« Odpowiedz #2 : 10.05.2015, 10:38:26 »

Czyli chcesz, aby ten komputer na obrazku znajdował na tle czarnego kółka?
A co do napisów na okręgu, to użyj opcji: Plik -> Utwórz -> Logo -> Napis na okręgu albo tekst wzdłuż ścieżki: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,51002

Serdecznie dziękuje za poradę. Oto właśnie chodzi. Aby ten komputer znajdował się wewnątrz(w środku czarnego koła).   
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 10.05.2015, 11:19:24 »

Chwila, to ma się znajdować wewnątrz czarnego okręgu czy na tle czarnego koła? Okrąg i koło to nie to samo...
Zapisane
Krzysztof
Gość
« Odpowiedz #4 : 10.05.2015, 11:33:20 »

Chodzi mi o coś takiego.Tylko że linia czarna ma być cieńsza. Oczywiście tła za czarnym kołem nie ma być.

« Ostatnia zmiana: 10.05.2015, 12:19:17 wysłane przez Krzysztof » Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 10.05.2015, 12:47:23 »

Jeśli obrazek nie ma kanału alfa, dodaj go poprzez Warstwa-Przeźroczystość-> Dodaj kanał alfa. Aby zrobić taki okrąg, to wybierz zaznaczenie eliptyczne Zaznaczenie eliptyczne. Idealnie okrągłe zaznaczenie zrobisz wciskając jednocześnie Shift. Aby brzegi zaznaczenia były gładsze możesz wybrać opcję Zaznaczenie-> Przekształć na ścieżkę, a później Zaznaczenie-> ze ścieżki. Następnie wybierz Zaznaczenie->Odwróć. Poprzez delete wyczyść. Następnie pozbądź się zaznaczenia poprzez Zaznaczenie-Nic. Czarny obrys zrobisz wykorzystując wcześniej utworzoną ścieżkę. Przejdź do Edycja-Rysuj wzdłuż ścieżki. W wyświetlonym okienku wpisz grubość konturu i kliknij Rysuj.

Zapisz jako png.
Zapisane

Krzysztof
Gość
« Odpowiedz #6 : 10.05.2015, 14:27:39 »

Jeśli obrazek nie ma kanału alfa, dodaj go poprzez Warstwa-Przeźroczystość-> Dodaj kanał alfa. Aby zrobić taki okrąg, to wybierz zaznaczenie eliptyczne Zaznaczenie eliptyczne. Idealnie okrągłe zaznaczenie zrobisz wciskając jednocześnie Shift. Aby brzegi zaznaczenia były gładsze możesz wybrać opcję Zaznaczenie-> Przekształć na ścieżkę, a później Zaznaczenie-> ze ścieżki. Następnie wybierz Zaznaczenie->Odwróć. Poprzez delete wyczyść. Następnie pozbądź się zaznaczenia poprzez Zaznaczenie-Nic. Czarny obrys zrobisz wykorzystując wcześniej utworzoną ścieżkę. Przejdź do Edycja-Rysuj wzdłuż ścieżki. W wyświetlonym okienku wpisz grubość konturu i kliknij Rysuj.

Zapisz jako png.

Serdecznie dziękuje za pomoc. Teraz będę miał problem z napisami dokoła obrazka. Jak na razie mam coś takiego.


Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 10.05.2015, 14:43:26 »

Co do tekstu to możesz tak jak be@ napisała albo jeśli pozostała ci ta ścieżka jeszcze to jest taka opcja jak tekst za ścieżką. W gimp 2.8 http://www.gimpuj.info/index.php/topic,56355.0.html i tu http://www.gimpuj.info/index.php/topic,63235.0.html
W GIMP 2.6 http://www.gimpuj.info/index.php/topic,26980.0.html
« Ostatnia zmiana: 10.05.2015, 15:19:54 wysłane przez Hasia » Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 10.05.2015, 15:10:57 »

Twoje koło nie jest idealnie okrągłe, jest raczej elipsą, więc opcja z "Logo -> Napis na okręgu" w tym przypadku odpada. Musisz się posłużyć ścieżką.
Zapisane
Krzysztof
Gość
« Odpowiedz #9 : 10.05.2015, 15:26:28 »

Twoje koło nie jest idealnie okrągłe, jest raczej elipsą, więc opcja z "Logo -> Napis na okręgu" w tym przypadku odpada. Musisz się posłużyć ścieżką.

A co zrobić aby dokładnie narysować okrąg.
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 10.05.2015, 15:30:44 »

Napisałam Ci trochę wyżej przy okazji tłumaczenia jak zrobić ten okrąg.
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 10.05.2015, 15:31:45 »

Już Hasia pisała, że trzeba zrobić zaznaczenie przytrzymując SHIFT, ale u mnie np. to nie działa. Można jednak w opcjach zaznaczenia zaznaczyć opcję:
 Stałe: Proporcje
Zapisane
Krzysztof
Gość
« Odpowiedz #12 : 10.05.2015, 15:39:35 »

Już Hasia pisała, że trzeba zrobić zaznaczenie przytrzymując SHIFT, ale u mnie np. to nie działa. Można jednak w opcjach zaznaczenia zaznaczyć opcję:
 Stałe: Proporcje
U mnie też nie działa a i opcji Stałe:Proporcje nie ma w Zaznaczeniach.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 10.05.2015, 15:42:27 »

Musisz mieć w opcjach narzędzia zaznaczania: http://i.imgur.com/QCT7sxg.png. Masz otwarte okno z opcjami narzędzi?
« Ostatnia zmiana: 25.08.2017, 14:19:28 wysłane przez be@ » Zapisane
Strony: [1] 2 3 4  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Jak zrobić okrągłe zdjęcie
Skocz do: