Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Różnica kolorów po przejściu z GRB na CMYK
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Różnica kolorów po przejściu z GRB na CMYK  (Przeczytany 1913 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
jvd888
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

jvd888


Zobacz profil
« : 06.05.2015, 12:00:47 »

Na początek zaznaczę, że jestem laikiem i samoukiem, większość rzeczy robię metodą prób i błędów  Uśmiech
Ale z uwagi, że w firmie gdzie pracuję i tak mam największe doświadczenie w tym zakresie szefowa zleciła mi zrobienie projektu wizytówek. Wszystko szło spoko póki nie zabrałam się za przygotowanie do druku. I doczytałam że konieczne jest dostarczenie w palecie CMYK. Poczytałam już jak to zrobić (instalacja separate+ zakończona pomyślnie  Mrugnięcie ) ale wyszła mi różnica kolorów i efekt no powiem raczej brzydki...

Poszukuję więc sposobu na doprowadzenie wersji w CMYK do kolorystyki zbliżonej do tej w RGB. Które narzędzia najlepiej się do tego nadają? Da się to w ogóle zrobić?

A tak przyszłościowo jeszcze. Czy jest sposób, aby od początku pracować na właściwej kolorystyce, a jednocześnie nie stracić możliwości np. barwienia, balansu kolorów.

Zaznaczam, że lubię pracować w gimpie i nie chciałabym z niego rezygnować. Ewentualnie dopuszczam modyfikację kolorów gotowego projektu już w innym programie, ale w miarę możliwości chętnie bym tego uniknęła Uśmiech
« Ostatnia zmiana: 20.03.2016, 22:43:13 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 06.05.2015, 12:09:01 »

W CMYK rzeczywiście nie można uzyskać niektórych kolorów z palety RGB, szczególnie tych najbardziej nasyconych czy jaskrawych. W GIMP nie ma możliwości tworzenia obrazu w trybie CMYK, ale można używać kolorów z palety CMYK. Taką paletę udostępniła użytkowniczka Hasia w wątku: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,63991.msg292318.html#msg292318. Ogólnie warto sobie przeczytać cały tamten temat.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Różnica kolorów po przejściu z GRB na CMYK
Skocz do: