Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Animacja (GIF) z fotografii robionych bez statywu
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Animacja (GIF) z fotografii robionych bez statywu  (Przeczytany 2803 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
alchymista
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 51
Galeria Użytkownika

alchymista


Zobacz profil WWW
« : 01.05.2015, 14:54:00 »

Dzisiaj w lesie robiłem seryjne fotografie pszczołom, zbierającym nektar z kwiatów czarnej jagody.
Chciałbym z tego zrobić krótkie animacje typu gif. Już takie robiłem: https://38.media.tumblr.com/8ccb16ccd9eca5d5e0b1e8f1e648798e/tumblr_n97o26kHj41tgee76o2_r1_400.gif

Problem w tym, że obecnie ręka mi drżała i animacja wychodzi fatalnie - obraz się trzęsie i chociaż pszczoła też się rusza, to w ogólnym trzęsieniu tego nie widać. Czy dałoby się jakoś automatycznie ustabilizować obraz tak, żeby pszczoła była w jego centrum i stabilna?
« Ostatnia zmiana: 08.05.2015, 05:59:35 wysłane przez be@ » Zapisane
Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 01.05.2015, 15:33:18 »

Nie  wiem jak takie rzeczy można zrobić w  Gimpie, ale jeśli się nie boisz Blendera i chcesz nauczyć się czegoś  fajnego to zajrzyj tu https://youtu.be/MLgWJ3zXMJo?t=1m
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 01.05.2015, 15:44:01 »

Automatycznie to wątpię, chociaż coś mi się obiło o jakiejś wtyczce, która dopasowuje te same elementy na różnych warstwach tak, aby się pokrywały. Gdzieś chyba nawet podawałam do niej odnośnik, ale nie wiem czy znajdę teraz. Nie wiem też, czy w tym przypadku to się sprawdzi.
Natomiast ręcznie to wystarczy, że sobie wyznaczysz położenie pszczoły za pomocą prowadnic i poprzesuwasz Przesuwanie warstwy tak, aby na wszystkich pszczoła znalazła się w wyznaczonym miejscu.
@Edit:
Znalazłam wątek, w którym podawałam odnośnik do tematu z tym pluginem, ale niestety ów temat został usunięty, więc już chyba tego nie znajdę, bo nawet nie bardzo wiem, co wpisać w wyszukiwarkę na stronie z wtyczkami Smutny
« Ostatnia zmiana: 01.05.2015, 17:46:44 wysłane przez be@ » Zapisane
alchymista
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 51
Galeria Użytkownika

alchymista


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 03.05.2015, 08:04:03 »

Przyszedł mi do głowy chyba lepszy pomysł, niż pomysły Kolezeństwa.
Punktem stałym obrazka jest nie pszczoła, lecz kwiatek, który doi.
Zaznaczyłem kwiatek wzdłuż obwodu, wstawiłem nową przeźroczystą warstwę i zamalowałem zaznaczenie na czerwono. Następnie odznaczyłem i ustawiłem krycie na 50%. Kolejne warstwy dopasowałem do tej czerwonawej plamki w ten sposób, aby kwiatek zawsze się z nia pokrywał. Efekt nie jest imponujacy, ale lepszy: https://38.media.tumblr.com/efa3c2a032ff8698355e1c32d218b064/tumblr_nnri275Sqz1tgee76o1_400.gif

Acha, użyłem tu filtry/animacja/optymalizacja dla GIF i niestety nie moge ustawić szybkości.

Załączam prinscreeny jak to robiłem.


* pijak 001 jak to zrobić 001.png (470.72 KB, 919x586 - wyświetlony 335 razy.)

* pijak 001 jak to zrobić 002.png (70.49 KB, 869x550 - wyświetlony 324 razy.)
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 03.05.2015, 08:46:41 »

Przy zapisie w postaci animacji gif, wpisz nową szybkość dla klatek zaznaczając opcję użyj wpisanego opóźnienia dla wszystkich klatek.
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Animacja (GIF) z fotografii robionych bez statywu
Skocz do: