Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Karty do gry fantasy z powtarzającymi się elementami
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Karty do gry fantasy z powtarzającymi się elementami  (Przeczytany 2735 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
pawelisto
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

pawelisto


Zobacz profil
« : 26.04.2015, 11:14:46 »

Witam.

Mam pytanie.
Mianowicie czy dam radę stworzyć taką kartę w GIMPIE? Może macie propozycje innych programów, które pomogłyby w tej kwestii?

Oto to co chciałbym wykonać.
http://images9.gry-online.pl/galeria/forum/4/482935944_50.jpg

Zaznaczam tu fakt od razu, że GIMPA znam bardzo dobrze, lecz może macie jakieś ciekawsze programy, które będą służyć ku takim projektom.

Jednak jeśli da radę zrobić w GIMPIE to czekam na jakieś pomysły, czy może zacząć od wykonania szablonu karty, czy może od wyznaczenia miejsc na poszczególne opisy.

Pozdrawiam.

//be@: Poprawiłam tytuł przez wzgląd na obszerną odpowiedź Hasi, ale kolejny Twój wątek z nieregulaminowym tytułem wyląduje w koszu.
« Ostatnia zmiana: 15.09.2016, 16:32:26 wysłane przez be@ » Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 26.04.2015, 12:52:56 »

Jeśli GIMP-a znasz bardzo dobrze, to raczej powinieneś znać odpowiedź na pytanie, czy dasz radę zrobić taką kartę w GIMP-ie. W każdym razie, w GIMP-ie można zrobić nawet o wiele lepszą, ładniejszą, bardziej estetyczną kartę. I w tym wypadku nie jest to kwestia posiadanych funkcji programu a umiejętności wykonawcy.

Ja zaczęłabym robić taką kartę od wykonania jakiegoś projektu. Później zrobiłabym szablon w formie xcf, z elementów, które były by niezmienne. Ponieważ nie umiem pisać skryptów, to spisałabym sobie ustawienia opcji w różnych efektach tekstowych aby móc je później powtórzyć. Ikonki lub same cyferki zapisałabym oddzielnie w formacie png, aby z łatwością móc wklejać je na inne karty. Możliwe, że położenie ikonek, tekstów itp wyznaczyłabym sobie prowadnicami. Co do reszty czynności to nie mogę powiedzieć, ponieważ różne rzeczy często potrzebują różnych rozwiązań i sposobów, których często nie przywidywaliśmy rozpoczynając pracę.
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Karty do gry fantasy z powtarzającymi się elementami
Skocz do: