Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Czy w gimpie jest funkcja zawijania przesuwanego obrazu? I jak to zrobić?
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Czy w gimpie jest funkcja zawijania przesuwanego obrazu? I jak to zrobić?  (Przeczytany 3416 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
qwerty6
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

qwerty6


Zobacz profil
« : 01.04.2015, 13:41:53 »

Witam

mam pytanie czy w Gimpie jest taka funkcja dzięki, której mogłabym element przesunąć tak, aby idealnie to, co przycięło się z prawej- pojawiło się po lewej, to co przycięło się z góry było na dole (na zasadzie starej gry - wężyk/snake)? Chcę zaprojektować wzór tkaniny i chcę aby potem te elementy ładnie się łączyły. Ręcznie nie umiem tak idealnie tego zrobić, a może jest jakaś funkcja, o której nie wiem. Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi. A jeżeli nie w GIMPie to wiecie w jakim innym programie i jak wtedy nazywa się taka funkcja?

Pozdrawiam serdecznie Uśmiech
« Ostatnia zmiana: 24.08.2017, 15:33:38 wysłane przez be@ » Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 01.04.2015, 15:19:23 »

Tak, są takie funkcje, popraw tytuł.
Zapisane
qwerty6
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

qwerty6


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 01.04.2015, 18:26:33 »

1.Mogę prosić o pomoc gdzie znajdę w gimpie taką funkcję/jak to zrobić?
2.Co mam zmienić w tytule?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 02.04.2015, 04:27:24 »

W tytule powinnaś króciutko opisać tę funkcję, aby było wiadomo o co chodzi, np. "Funkcja zawijania przesuwanego obrazu".
Nie jestem pewna, czy dobrze zrozumiałam Twój opis, ale podejrzewam, że chodzi o: Warstwa -> Przekształcenie -> Przesunięcie z zaznaczoną opcją Zawijanie. Gry w wężyka już zbytnio nie pamiętam, ale działa to tak jak opisałaś, czyli np. przesuwając warstwę w górę, wzór który znajdowałby się na fragmencie wysuniętym poza górny obszar obrazu, pojawi się u dołu warstwy, uzupełniając brakujący fragment.
« Ostatnia zmiana: 02.04.2015, 04:47:27 wysłane przez be@ » Zapisane
qwerty6
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

qwerty6


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 03.04.2015, 08:49:59 »

W tym rzecz, że nie miałam pojęcia jak taka funkcja się nazywa i jak ją opisać poprawnie słowami stąd taki bardzo ogólny tytuł. Dzięki wielkie zaraz sprawdzę Uśmiech

Ok, działa Chichot Dzięki wielkie!!! Pozdrawiam:)
« Ostatnia zmiana: 03.04.2015, 09:05:16 wysłane przez qwerty6 » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Czy w gimpie jest funkcja zawijania przesuwanego obrazu? I jak to zrobić?
Skocz do: