Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ]Przerabianie fotografii na portret namalowany
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ]Przerabianie fotografii na portret namalowany  (Przeczytany 2922 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
bartson123
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

bartson123


Zobacz profil
« : 30.01.2015, 06:27:49 »

Witam mam pytanie, czy w gimpie da się przerobić zdjęcie na taką "grafikę" jak w obrazku poniżej, nie zależy mi na tym żeby zrobić to jak najszybciej tylko żeby po prostu zrobić, wiem że da się to zrobić w Photoshopie ale niestety mój nie współpracuję a gimp wydaję mi się bardziej intuicyjny, z góry dziękuję pozdrawiam

Scalenie postów: 30.01.2015, 08:20:31 (używaj opcji Modyfikuj!)
A i chciałem jeszcze dodać iż szkicowanie od początku za bardzo nie wchodzi w grę ponieważ jestem totalnym beztalenciem, chyba że do szkicowania w gimpie nie jest potrzebny talent, chociaż wątpię, tym bardziej że moim narzędziem do grafiki jest myszka nie tablet


* PresidentBarrakObama.jpg (8.93 KB, 220x300 - wyświetlony 288 razy.)
« Ostatnia zmiana: 30.01.2015, 15:06:43 wysłane przez bartson123 » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 30.01.2015, 08:36:52 »

W GIMP-ie jak najbardziej można uzyskać taki efekt, ale bez tabletu będzie ciężko. Trzeba rysować na podkładce ze zdjęcia, kontury najlepiej rysować narzędziem stalówka Stalówka:
http://www.gimpuj.info/index.php/topic,62507.0.html
Bez tabletu może łatwiej i precyzyjniej będzie utworzyć kontury za pomocą krzywych:
http://www.gimpuj.info/index.php/topic,11785.0.html
Sposób drugi wymaga sporo czasu i cierpliwości. Znacznie szybciej i wygodniej będzie wykonać coś takiego w programie wektorowym, np. darmowym Inkscape.
 W GIMP możesz podobny efekt uzyskać automatycznie, używając wtyczki G'MIC, ale w tym przypadku efekt zależy od konkretnego zdjęcia. Czasami może być bardzo dobry, a czasami kiepski. W każdym razie warto zainstalować ten plugin, nawet jak efekt nie będzie zadowalający, to zawsze łatwiej poprawić niż wszystko rysować od podstaw.
« Ostatnia zmiana: 30.01.2015, 13:06:20 wysłane przez be@ » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ]Przerabianie fotografii na portret namalowany
Skocz do: