Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Zamiana prowadnic w narysowane linie
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Zamiana prowadnic w narysowane linie  (Przeczytany 4951 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kamiko
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 23.01.2015, 14:31:40 »

Czy da się jakoś zamienić ustawione prowadnice w narysowane linie? Szukałam jakiegoś skryptu, ale na nic nie natrafiłam.

Przykład - chcę podzielić płótno na osiem części rozdzielonych poziomymi czarnymi liniami.
« Ostatnia zmiana: 06.04.2015, 07:22:21 wysłane przez be@ » Zapisane

"Dzisiaj ceni się to, co określa się jako wolność myślenia, ale ceni się ją nie dlatego, że jest wolną myślą, lecz dlatego, że jest wolnością od myślenia, dlatego, że jest wolną bezmyślnością (...)." CHESTERTON

"Some hold the undemonstrable dogma of the existence of God; some the equally undemonstrable dogma of the existence of the man next door." CHESTERTON
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 23.01.2015, 14:42:52 »

http://registry.gimp.org/node/24466 - nie znam za bardzo angielskiego, ale o ile dobrze zrozumiałam, to ten skrypt powinien się nadać.
Zapisane
Kamiko
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 23.01.2015, 15:18:27 »

Teoretycznie tak, ale wyskakuje mi (z konsoli): "Error: eval: unbound variable: run-mode "
Zapisane

"Dzisiaj ceni się to, co określa się jako wolność myślenia, ale ceni się ją nie dlatego, że jest wolną myślą, lecz dlatego, że jest wolnością od myślenia, dlatego, że jest wolną bezmyślnością (...)." CHESTERTON

"Some hold the undemonstrable dogma of the existence of God; some the equally undemonstrable dogma of the existence of the man next door." CHESTERTON
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 23.01.2015, 17:17:34 »

Hmm, w takim razie spróbuję sama go przetestować, tylko musisz trochę poczekać, bo teraz akurat mam włączone skanowanie systemu i wszystko mi zamula.
 A nie możesz po prostu pozaznaczać tych prowadnic parami zaznaczeniem prostokątnym (w trybie dodawania i z włączonym przyciąganiem do prowadnic) i użyć opcji Rysuj wzdłuż zaznaczenia? Albo zwyczajnie narysować pędzlem czy ołówkiem przytrzymując SHIFT+CTRL? Narysowanie ośmiu linii nie jest przecież jakieś specjalnie pracochłonne. Ew. jeśli linie mają być w równych odstępach to można użyć filtra: Renderowanie -> Deseń -> Siatka. Wbrew nazwie można za jego pomocą utworzyć również linie tylko poziome lub tylko pionowe, o wybranej szerokości i w wybranych odstępach. Można także ustawić położenie pierwszej linii (opcja przesunięcie).
@Edit:
Sprawdziłam. Mimo, że skrypt jest dla wersji 2.6, a ja mam 2.8, to u mnie działa bez zarzutu i faktycznie rysuje wzdłuż prowadnic. A może nie ustawiłaś sobie właściwego pędzla dla narzędzia ołówek?
Zapisane
Kamiko
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 29.01.2015, 00:16:22 »

Dzięki za sprawdzenie. U mnie nie działa. Pędzel? - podstawowy ołówek. Ech =_________=

Chyba pozostaną ręczne metody -_____- Chociaż zapomniałam o siatce - sprawdzę to.
Zapisane

"Dzisiaj ceni się to, co określa się jako wolność myślenia, ale ceni się ją nie dlatego, że jest wolną myślą, lecz dlatego, że jest wolnością od myślenia, dlatego, że jest wolną bezmyślnością (...)." CHESTERTON

"Some hold the undemonstrable dogma of the existence of God; some the equally undemonstrable dogma of the existence of the man next door." CHESTERTON
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Zamiana prowadnic w narysowane linie
Skocz do: