Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Jak przekonwertować dokument do pdf z opcją kopiowania tekstu
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Jak przekonwertować dokument do pdf z opcją kopiowania tekstu  (Przeczytany 7014 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
boru
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

boru


Zobacz profil
« : 20.01.2015, 23:44:36 »

Witam,

stworzyłem w gimpie dokument z kilkoma warstwami. Chciałbym uzyskać plik pdf z możliwością kopiowania okreslonego tekstu (który jest na jednej warstwie). Czy jest to możliwe  w GIMPie, a jak nie to w jaki sposób można to zrobić? Zaznaczam, że nie mam zainstalowanego Adobe Acrobata.
« Ostatnia zmiana: 06.04.2015, 07:24:22 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 20.01.2015, 23:49:45 »

Jest to możliwe, pod warunkiem, że tekst jest osobną, edytowalną warstwą tekstową. Wtedy po zapisie do PDF będzie go można kopiować. Niestety, o ile dobrze pamiętam, nie ma możliwości zapisu poszczególnych warstw jako kolejnych stron. Być może jest jakiś plugin dodający taką funkcjonalność, trzeba by było poszukać. Możesz jednak zapisać sobie każdą stronę do osobnego dokumentu, a później połączyć w jeden darmowym programikiem: PDF Split and Merge.
Do tworzenia PDF-ów lepiej już nadaje się darmowy Ikscape, a najlepiej Scribus.
Zapisane
boru
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

boru


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 21.01.2015, 00:39:46 »

niestety po eksporcie tekst w PDFie jest dużo mniejszy niż w GIMPie. Jak ajest tego przyczyna?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 21.01.2015, 00:43:53 »

Chodzi o wielkość tekstu w stosunku do obrazków? Chyba musiałbyś podrzucić XCF-a i tę czcionkę, bo tak to trudno mi cokolwiek powiedzieć. Możliwe, że chodzi o rozdzielczość. Dzieje się tak również wtedy, gdy rozmiar czcionki został ustawiony w osobnym okienku edycji tekstu (tym, które wyskakuje na obrazie, w miejscu kliknięcia narzędziem tekstowym) zamiast w przyborniku - w opcjach narzędzia tekstowego.
« Ostatnia zmiana: 29.10.2017, 18:49:36 wysłane przez be@ » Zapisane
DziadekB52
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 34
Galeria Użytkownika

DziadekB52


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 21.01.2015, 12:44:16 »

Pewnie ci nie pomogę (sam kiedyś walczyłem z podobnym problemem, ale zrezygnowałem http://www.gimpuj.info/index.php/topic,64814.0.html), ale kto wie.
Zobacz wtyczkę (skrypt) "export-layers-to-pdf.py 4" plus np.https://pvanb.wordpress.com/2010/10/05/exporting-layers-in-gimp-file-to-single-pdf-file/
Jeśli „coś ci się wykluje” napisz w tym dziale.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Jak przekonwertować dokument do pdf z opcją kopiowania tekstu
Skocz do: