Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 3 4 [Wszystkie]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Uwagi dotyczące wybranych tutoriali z indeksu  (Przeczytany 43241 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 19.01.2015, 21:19:39 »

Będę tutaj wypisywać uwagi, jakie mam odnośnie wybranych tutoriali, które pozostawiłam w indeksie, ale uważam, że należałoby je nieznacznie zmodyfikować. Chodzi mi o zmianę sposobu wykonania niektórych czynności, albo dopisanie alternatywnego sposobu, jeśli istnieje lepszy i szybszy niż ten podany przez autora.
Lime Point 1.Rozświetlająca się sygnatura:
a) Zamiast się bawić z rozjaśnianiem każdej warstwy po kolei wystarczy użyć filtra: Animacja -> Przenikanie. Trzeba tylko mieć 3 warstwy: oryginalną, kopię oryginalnej i maksymalnie rozjaśnioną.
b) Optymalizacja automatycznie dodaje do nazwy warstw domyślny czas wyświetlania. Jeśli akurat taki czas komuś nie odpowiada, to musi zmieniać nazwy każdej warstwie po kolei, co jest dość uciążliwe. Lepiej sobie ustawić prędkość dla wszystkich warstw jednocześnie podczas eksportu, a później otworzyć ponownie zapisany GIF i zoptymalizować.

Lime Point 2. Proste przejście z jednego obrazka w drugi:
 - Tutaj ta sama uwaga co w poprzednim tutorialu. Zamiast tworzyć ręcznie dużą ilość warstw i zmniejszać stopniowo krycie na każdej kolejnej wystarczy mieć 3 warstwy: puste Tło, drugą z napisem A i trzecią z napisem B oraz użyć filtra: Animacja -> Przenikanie.

Lime Point 3. Wygładzamy skórę i zmieniamy kształt sylwetki:
- Punkty od 3 do 6 włącznie, to wg mnie nie jest właściwy sposób. Nie należy rozmywać twarzy razem z brwiami i włosami. Trzeba je wygumować przed rozmyciem albo pominąć podczas zaznaczania. Należy również zablokować przezroczystość warstwy i dopiero wtedy rozmywać.
Lime Point 4. Jak z fotografii zrobić określoną figurę:
a) Punkty 2, 3 i 4 - zamiast się tak sobie utrudniać, lepiej po prostu otworzyć zdjęcie jako warstwę: Plik -> Otwórz jako warstwy albo przeciągnąć plik ze zdjęciem na otwarty obraz.
b) Pkt. 5 - narzędzie zaznaczania wg koloru to zły pomysł. Jeśli wewnątrz figury będą jakieś fragmenty w kolorze tła, to również zostaną one zaznaczone. Bezpieczniej użyć różdżki. A najlepiej jako owej "figury" użyć rendera, co powinno być wspomniane w pkt. 1.

Lime Point 5. Zdjęcie w kuli:
- Jak na tyle zachodu, to efekt jest naprawdę brzydki i niezbyt przypomina kulę Smutny
Lime Point 6. Upiększamy oczy:
a) Moim zdaniem znacznie wygodniej zaznaczyć tęczówkę zaznaczeniem eliptycznym niż bawić się z malowaniem po szybkiej masce.
b) W pkt.7 wg mnie nie należy dodatkowo zmniejszać kontrastu. Już samo rozjaśnianie nieco go zmniejszy. Sprawi to, że nie będzie widać odbłysków światła i białko może wyglądać mniej naturalnie, matowo. Lepiej nieco zmniejszyć nasycenie: białko często bywa zażółcone bądź zaczerwienione, co nie wygląda ładnie i zmniejszenie nasycenia zneutralizuje ten defekt i wtedy lekko rozjaśnić
c) W pkt.4 warto wspomnieć także o trybie Pokrywanie, wg mnie daje bardziej naturalny efekt. W końcu tęczówka nie jest w monochromatyczna.
d) Warto byłoby odświeżyć ten tutorial pod wersję 2.8 (w pkt.4 mowa o trybie Odcień, który obecnie nazywa się Barwa).
Lime Point 7. Wybielanie zębów:
a) Użycie szybkiej maski i pędzla do zaznaczania zębów, to moim zdaniem bardzo zły pomysł. O wiele szybciej i wygodniej zaznaczymy lassem przy powiększonym widoku. Później wystarczy lekko zmiękczyć zaznaczenie. Czasami w przypadku zębów sprawdza się różdżka.
b) Tak jak pisałam już w przypadku tutorialu o upiększaniu oczu, zmniejszanie kontrastu to zły pomysł. Pozbawi zęby faktury i odbłysków światła. Aby usunąć zażółcenie, należy zmniejszyć nasycenie, a zamiast rozjaśniania proponowałabym dodać powyżej warstwę w trybie Pokrywania i wypełnić na niej zaznaczenie białym kolorem. W ten sposób łatwo będzie usunąć zbędne rozjaśnienia na dziąsłach, jeśli ktoś zaznaczy ząb niezbyt dokładnie, a po zapisaniu w XCF zawsze można później wrócić i skorygować stopień rozjaśnienia, szczególnie, że nowicjuszom zdarza się z tym przesadzić.
Lime Point 8. Ożywianie zdjęcia:
- Autor bardzo niefortunnie dobrał zdjęcie, które wcale ożywiania nie wymaga i po zastosowaniu opisanej metody wygląda po prostu gorzej.
Lime Point 9. Gazowa planeta:
a) Efekt końcowy trochę słaby - planeta wygląda na powykrzywianą, chyba coś tam jest nie tak z tą perspektywą
b) W punkcie 4 szybciej byłoby po prostu zaznaczyć połowę obrazka zaznaczeniem prostokątnym, zmiękczyć je o jakieś 100 px i wyczyścić klikając DELETE zamiast bawić się gumką, zwłaszcza że nawet nie jest dokładnie pokazane, które fragmenty zostały wygumowane.
c) W punkcie 6 w ogóle nie widać, które miejsca wygumowano. Przed zrobieniem zrzutu autor powinien wyłączyć widoczność warstwy poniżej.
d) Pkt.8:
W oknie warstw na warstwie, którą poddaliśmy zniekształceniu klikamy PPM -> Kanał alfa na zaznaczenie, a następnie nie usuwając zaznaczenia Warstwa -> Kadruj według zaznaczenia.
Zamiast powyższego wystarczy: Warstwa -> Automatycznie przytnij warstwę
e) W zasadzie punkty od 7 włącznie można zastąpić odwzorowaniem obiektu na sferę: https://farm9.staticflickr.com/8565/15735417444_b51e0d175d_o.png (ew. można jeszcze dodać jakieś zawirowania i poprawić te fale za pomocą deformowania) - nie zauważyłam, aby efekt był gorszy, więc nie wiem po co się tak męczyć.
Lime Point 10. Wirujące ostrze:
W punkcie 1 zrzut przedstawiający efekt zastosowania gradientu trochę wprowadza w błąd, ponieważ widać na nim gradient liniowy, tymczasem wyraźnie napisano, aby użyć gradientu o kształcie rozlanym.

Lime Point 11. Usuwanie jednolitego tła z obrazka:
a) Pkt.5 - przed wyczyszczeniem dodałabym tu jeszcze zamianę zaznaczenia na ścieżkę i ścieżki w zaznaczenie aby je wygładzić. Inaczej krawędzie będą brzydko wystrzępione.
b) W części dotyczącej usuwania tła za pomocą zmiany koloru na alfę należałoby najpierw to tło zaznaczyć różdżką, inaczej prawie zawsze otrzymamy render, który będzie częściowo przezroczysty.
Wg mnie tutorial z ww. powodów uczy złych nawyków, szczególnie, że usuwanie tła jest jedną ważniejszych i bardziej przydatnych umiejętności, a postrzępione krawędzie rendera, to jeden z najczęściej spotykanych błędów.

Lime Point 12. Elementy wystające - Spider-Man:
- Punkty od 3 do 4 włącznie: nie rozumiem po co tworzyć warstwy oraz kopiować i wklejać na nie obrazki, skoro można po prostu otworzyć te obrazy jako warstwy i tylko zmienić im nazwy.

Lime Point 13. Sześcian:
a) Przydałoby się wspomnieć, że jest to sześcian w rzucie izometrycznym.
b) Wybrany gradient daje wyjątkowo nierealistyczny efekt.

Lime Point 14. Przewodnik po GIMP-ie dla początkujących:
- Tutaj wprawdzie obrazki wszystkie są, ale sam poradnik jest już dosyć przestarzały. Nie wiem czy powinien zostać w indeksie.
Lime Point 15. Wygląd Gimpa w Windows (skórki):
- Sam poradnik już nieaktualny (przynajmniej zawarte w nim odnośniki), ale w komentarzach można znaleźć odnośniki do stron ze skórkami i dokładną instrukcję napisaną przez Zbyma72age, jednak dotyczącą raczej v 2.6, której to wersji jeszcze sporo osób używa. Nie sądzę, by tutorial nadawał się do poprawy, bo mamy już aktualny o zmianie skórek dla v 2.8, więc chyba trzeba go przenieść do archiwum?
Lime Point 16. Zmiana języka:
- Poradnik dotyczy starszych wersji. Dla najnowszej jest zbędny. Nie wiem czy zostawić, czy archiwum?

Lime Point 17. Wrzucanie dodatków do GIMP'a w Linuxie:
- Ponieważ nie używam Linuksa, nie jestem w stanie sprawdzić, czy ten poradnik jest wciąż aktualny i czy wszystko z nim w porządku.
Lime Point 18. Instalacja GIMP-a w Linuksie:
- Tutaj te same uwagi co w poprzednim punkcie.
Lime Point 19. Standardowe skróty klawiaturowe w Gimpie 2.2:
- Wg tytułu poradnik dotyczy v 2.2, ale nie sądzę aby skróty się zmieniły, natomiast pousuwałabym te ostre nawiasy (dzióbki?) i pogrubiła same skróty, bo teraz mało czytelnie to wygląda. Proponuję również usunąć to 2.2 z tytułu.

Lime Point 20. Wallpaper tutorial (+GMIC):
- Nie wiem co z tym zrobić. Obrazki są, ale link do paczki z materiałami jest już nieaktualny i nie wiem, czy bez tego można wykonać ten tutorial.

Lime Point 21. Symulowanie fakturowanego papieru:
- Skomplikowane zaznaczenie jakie powstanie po użyciu szybkiej maski może obciążać i spowalniać pracę programu. Zamiast szybkiej maski lepiej by było użyć zwykłej, a przynajmniej należałoby wspomnieć o takiej alternatywie.

Lime Point 22. Gwiazdki w stylu Web 2.0:
- Przed narysowaniem gwiazdki warto jeszcze wejść w preferencje filtra Gfigury i zaznaczyć Wygładzanie, inaczej gwiazdka będzie brzydko wystrzępiona. Autor tutoriala, jak widać po obrazkach, niestety tej opcji nie zaznaczył.

Lime Point 23. Wektorowe zwijki:
- Ten tutorial wydaje się być całkiem przestarzały. Takie zwijki można z łatwością narysować bezpośrednio ołówkiem lub piórem z wybranym kształtem. Nie ma sensu go poprawiać. Proponuję przenieść do archiwum.


 I to by było na tyle Mrugnięcie Mogłam coś przegapić, więc jeśli ktoś ma jeszcze jakieś uwagi, których nie uwzględniłam, to proszę o dopisanie w odpowiedzi.
 Administratora oraz moderatora działu proszę o decyzję, czy należy te zmiany wprowadzić czy nie. Do dyskusji zapraszam także pozostałych moderatorów i użytkowników.
« Ostatnia zmiana: 07.04.2015, 10:29:52 wysłane przez be@ » Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 28.01.2015, 10:33:38 »

Ja byłabym za usunięciem z indeksu i przeniesieniem do archiwum tutorialu Zdjęcie w kuli.


Nie mam na razie czasu przeanalizować tego wszystkiego z taką dokładnością jak Ty, dlatego później wypowiem się więcej.
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 28.01.2015, 12:06:59 »

http://i.minus.com/ibyitXL7ArvBHd.png - mi się udało zrobić zdjęcie w kuli częściowo wg tutoriala: http://he4rty.deviantart.com/art/GIMP-Glossy-Ball-Tutorial-315045258, ale nie wiem czy efekt jest wystarczająco ładny, aby zastąpić tutorial z indeksu.
Zapisane
davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 01.02.2015, 13:40:20 »

Sorry, że dopiero teraz piszę, ale w ostatnim czasie miałem bardzo ograniczony dostęp do komputera. Wracając do tematu - jestem jak najbardziej za propozycjami, które przedstawiłaś, tylko pytanie - kto miałby to zrobić? Wydaje się, że to sporo roboty dla jednej osoby, bierzemy po prostu chętnych?
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 01.02.2015, 13:43:31 »

Jeśli chodzi o samo przenoszenie czy drobne poprawki, typu coś tam dopisać, to ja się mogę tym zająć, o ile Ziomioslaw wyrazi zgodę. Z tym, że już bym tych tutoriali, w których tylko trzeba coś dopisać czy zmienić jakiś punkt nie przenosiła nigdzie, tylko tak na bieżąco zedytowała, bez dopisywania na górze "poprawa".
Zapisane
davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 01.02.2015, 13:52:37 »

Myślę, że w takim razie dobrze by było podzielić je na takie, w których wymagane są drobne poprawki i takie, które wymagają większej przeróbki. Te pierwsze byś normalnie zedytowała, tylko musiałabyś powiedzieć Zomioslawowi, bo o ile się orientuję, to po edycji postu z tutorialem znika on z indeksu. Te drugie (o ile takie są) dało by się normalnie do fabryki.
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 01.02.2015, 14:11:29 »

W takim razie do drobnych poprawek tutoriale z puktów: 3, 10, 12, 19, 21 i 22. Z edycją nie ma problemu, przecież już edytowałam te poprawiane.
Zapisane
davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 01.02.2015, 14:24:19 »

Ok, to tymi Ty się zajmiesz, a co z resztą? Ja niestety nie mam możliwości podjęcia się tego, szukamy chętnych w takim razie?
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 01.02.2015, 14:30:20 »

Na to wygląda. Tutoriali do poprawy jest cała masa, a w wątku do którego odnośnik mam w podpisie już od dawna nikt się nie zgłaszał Smutny
Zapisane
davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 01.02.2015, 14:51:38 »

Myślę, że trzeba połączyć jakoś te tematy, np. w tamtym dodać link do tego z informacją, że tamte tutoriale wymagają przepisania od nowa, a te drobniejszych zmian i będzie za nie np. 1 punkt reputacji.
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 01.02.2015, 14:54:04 »

Taki miałam zamiar, ale czekam jeszcze na wypowiedź Ziomioslawa.
A co z tym zdjęciem w kuli?
Zapisane
davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 01.02.2015, 15:22:53 »

No Twój efekt na pewno jest lepszy od obecnego, tylko o ile sama kula jest spoko, to zdjęcie w niej nie wygląda realistycznie.
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 01.02.2015, 15:49:06 »

Też mi się nie wydaje najlepszy. Niestety nie mam pojęcia jak naprawdę takie zdjęcie w kuli mogłoby wyglądać. Chyba nigdy nie widziałam nic takiego i w grafice google też nie mogłam znaleźć. Są tylko kule z padającym śniegiem.
Zapisane
davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 01.02.2015, 16:09:08 »

To wycofajmy ten tutorial z indeksu, a jak ktoś stworzy lepszy efekt to najwyżej napisze się go od nowa.
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 01.02.2015, 17:45:37 »

Taki miałam zamiar, ale czekam jeszcze na wypowiedź Ziomioslawa.

A jakie było pytanie?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 02.02.2015, 05:20:54 »

Ziomioslaw: Napisałam, że czekam na "wypowiedź", nie "odpowiedź" (aczkolwiek niektóre uwagi w moim pierwszym poście mają charakter pytający) Język Miałam nadzieję, że jakoś skomentujesz poszczególne punkty, np. czy się z tym zgadzasz, czy nie, i napiszesz, co dalej z tym robić. Które poprawić, które przenieść do archiwum, a które zostawić w spokoju. W końcu to tutoriale z indeksu, więc nie wiem, czy możemy sami decydować.
« Ostatnia zmiana: 02.02.2015, 06:13:48 wysłane przez be@ » Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 07.02.2015, 21:43:48 »

Ad1:
Ad2:
Ad4a:
Ad11:
Zgadzam się, masz rację, tutoriale powinny opisywać w miarę najprostszy, najwygodniejszy sposób.
Dodanie alternatywnego opisu, czy nawet zastąpienie nim oryginału jest pożądane.

Ad3:
Ad4b:
Ad6:
Ad7:
Ad12:
Ad21:
Ad22:
Zdaje się tutaj na Twoją wiedzę. Ufam w nią Uśmiech

Ad5:
Kula to nie jest faktycznie, może trzeba zamienić nazwę? Ja tam bym tutorial zostawił.

Ad8:
Ten ktoś to admin!
Jakie zdjęcia proponujesz? (chyba faktycznie masz rację do efektu końcowego)

Ad9:
Ad14:
Archiwum?

Ad15:
Ad16:
Ad23:
Archiwum.

Ad10:
Ad19:
Poprawić.

Ad13:
Nie widzę alternatywy dla tego gradientu.

Ad17:
Ad18:
Ja to kiedyś przejrzę, mam to w taskach.

Ad20:
Hmm, ja też nie umiem tego stwierdzić. Trzeba by spróbować. Może napisać do Simona?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 08.02.2015, 13:15:57 »

Jeśli chodzi o punkt. 9, to ja bym zostawiła, tylko przydałoby się poprawić, ale sama nie wiem.

Co do pkt.5, to pomijając nazwę, efekt po prostu jest brzydki i nie tylko ja, ale także Hasia oraz davlasq są za wycofaniem tego poradnika z indeksu, ale jak tam uważasz. W każdym razie nie mam pojęcia, jak by to nazwać.

Wobec powyższego, 14, 15, 16 i 23 przenoszę do archiwum, a z 5 i 9 się wstrzymam.

W przypadku pkt.20, to chyba nie ma sensu pisać do Simona w sprawie tych materiałów:
Sorki, nie trzymam paczek z przed 3 lat Smutny

Ad.13 - wg mnie można zostawić tak jak jest, tylko dopisać info o tym rzucie izometrycznym i na końcu zamieścić dodatkowo drugi obrazek z użyciem innego gradientu. W zasadzie to nawet nie jest kwestia rodzaju gradientu, tylko sposobu jego użycia. Mogę pokombinować i podrzucić efekt, jak mi wyjdzie coś sensownego.
 Na tą chwilę zajmę się poprawą: 3, 10, 12, 19, 21 i 22.

PS
Może jakiś banerek reklamowy o szukaniu chętnych do poprawy tutoriali wstawimy?
« Ostatnia zmiana: 08.02.2015, 13:59:01 wysłane przez be@ » Zapisane
POGO
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 541
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 08.02.2015, 17:08:38 »

Cytuj
W przypadku pkt.20, to chyba nie ma sensu pisać do Simona w sprawie tych materiałów:
Cytat: Simon1995 on 04.07.2013, 14:59:44
Sorki, nie trzymam paczek z przed 3 lat Smutny
Mam tę paczkę tylko jest dość spora jak na forumowe załączniki 13,1MB. Chichot
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 08.02.2015, 17:52:49 »

POGO: W takim razie byłoby super, gdybyś wrzucił na jakiś darmowy hosting, a ja najwyżej pobiorę i wrzucę na swojego Dropboxa albo OneDrive, stamtąd nie powinna zginąć.
Zapisane
POGO
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 541
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 08.02.2015, 18:17:07 »

TU TU TU -----------> http://host1gb.net.pl/dl.php?file=8840a9a7c375b1b18e8ae79970b38a28
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 08.02.2015, 18:22:52 »

Dziękuję, już pobieram Uśmiech
@Edit:
Ale coś mi wyskakuje, że archiwum uszkodzone. Spróbuję pobrać ponownie.
@Edit2:
No niestety, pobrałam 2 razy i wciąż to samo Smutny
@Edit2:
W końcu rozpakowało się 7zip-em, ale nie jestem pewna, czy prawidłowo, bo też jakiś komunikat się tam pokazywał, że "nieoczekiwany koniec archiwum". W każdym razie folder po rozpakowaniu ma prawie 40MB i jest tam 5 tekstur, render oraz plik XCF. Tak miało być?
Zapisane
POGO
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 541
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 08.02.2015, 18:35:24 »

Dokładnie 1-render 5-tekstur i 1-XCF
Faktycznie coś ten host lewy jakiś, oryginalna paczka otwiera się poprawnie. Jak był by jakiś problem to wrzucę na na inny. 
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 08.02.2015, 18:39:51 »

Trudno powiedzieć, zawartość się zgadza, wszystkie pliki otwierają się prawidłowo, tylko ta piąta tekstura jakaś dziwna (na wielkim, przezroczystym tle, po środku jest czarny kwadrat z białym dymem), ale może tak miała wyglądać?
Zapisane
POGO
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 541
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 08.02.2015, 18:49:41 »

Tak to wygląda u mnie też.


* tutMJ.JPG (41.92 KB, 1007x645 - wyświetlony 455 razy.)
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 08.02.2015, 18:52:59 »

Wszystko się zgadza. W takim razie zaraz przepakuję, wrzucę na Dropboxa i podlinkuję w tutorialu.
@Edit:
Link w tucie podmieniony, tak więc punkt 20 mamy z głowy Uśmiech
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 08.02.2015, 20:38:55 »

A nie da się tego jako zmniejszyć? żeby wlazło jednak na forum?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 08.02.2015, 20:42:23 »

Nie wiem, to jest prawie 40 MB, ale próbuj.
Zapisane
davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : 08.02.2015, 23:46:54 »

Mi się udało skompresować 7-zipem do 8 MB, są co prawda lepsze programy, ale 2 MB na pewno nie da się uzyskać. I 7-zip twierdzi, że ta ostatnia tekstura jest uszkodzona, ale mi się wydaje, że jest ok.
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : 08.02.2015, 23:51:28 »

Przecież ta paczka, co wrzuciłam na Dropboxa ma właśnie 8 MB.
Zapisane
davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : 08.02.2015, 23:58:22 »

O, nawet nie sprawdziłem Mrugnięcie
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : 13.02.2015, 00:28:25 »

Pkt. 10 - podmieniłam obrazek z gradientem.
Punkty: 12, 19, 21 i 22 - poprawione.
Co do pkt. 3, to jednak nie będzie to takie proste, jak mi się wydawało, więc chyba na razie zostawię go w spokoju.

Ziomioslaw:
 
Może taki ten sześcian? Użyłam gradientu kolor pierwszoplanowy na kolor tła (kolor dowolny, byle jeden odcień był jaśniejszy a drugi ciemniejszy). Następnie górną ściankę rozjaśniłam, a prawą przyciemniłam za pomocą opcji Jasność i kontrast.

 Zastanawiam się, czy wątek: Dla chętnych: poprawa tutoriali z brakującymi obrazkami przenieść do tego działu. Co myślicie?
« Ostatnia zmiana: 13.02.2015, 03:32:03 wysłane przez be@ » Zapisane
davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : 13.02.2015, 12:48:03 »

Jestem za.
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : 13.02.2015, 14:26:54 »

Uzupełniłam i przeniosłam.
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : 13.02.2015, 17:44:15 »

Bea: ten sześcian jest ok, wygląda faktycznie lepiej
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : 13.02.2015, 17:50:59 »

To mam go tam dodać i dopisać na końcu? I może zmienić tytuł na "Sześcian w rzucie izometrycznym"?
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : 13.02.2015, 18:01:38 »

Ad 1) Jak dla mnie możesz nawet zastąpić:)
Ad 2) Tak, dobra nazwa.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : 18.02.2015, 20:19:16 »

Sześcian poprawiony, to już prawie połowa punktów wykreślona Uśmiech

@Edit:
Punkt 11 poprawiony, czeka w fabryce na sprawdzenie.
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : 20.02.2015, 19:03:44 »

17. http://www.gimpuj.info/index.php/topic,65213.new.html
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : 21.02.2015, 16:15:01 »

Ziomioslaw: Czyli jednak coś tam trzeba poprawiać? Ale to chyba miałeś założyć temat w fabryce z tagiem [Poprawa].
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : 21.02.2015, 18:34:56 »

Ziomioslaw: Czyli jednak coś tam trzeba poprawiać?

No poprawiłem trochę (bo np. styl się nie zmienił:P) w kilku punktach nieco pododawałem.

Ale to chyba miałeś założyć temat w fabryce z tagiem [Poprawa].

Zrobione.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #41 : 01.04.2015, 00:20:57 »

Tutorial z punktu 4 poprawiony: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,65361.msg296047.html.

 Co do tutoriala z punktu drugiego, to zastanawiam się, czy jednak nie zostawić oryginału, ponieważ pozwala zrozumieć, na czym dokładnie taka animacja polega, a tylko dodać drugi sposób z użyciem filtra Animacja -> Przenikanie jako osobny tutorial. Co Wy na to?
« Ostatnia zmiana: 01.04.2015, 06:21:38 wysłane przez be@ » Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : 06.04.2015, 16:10:07 »

Co do tutoriala z punktu drugiego, to zastanawiam się, czy jednak nie zostawić oryginału, ponieważ pozwala zrozumieć, na czym dokładnie taka animacja polega, a tylko dodać drugi sposób z użyciem filtra Animacja -> Przenikanie jako osobny tutorial. Co Wy na to?

Zgadzam się z Tobą.

Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #43 : 07.04.2015, 10:29:22 »

Gotowe: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,65388.msg296123.html
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [Wszystkie]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeTutoriale do poprawyWątek: Uwagi dotyczące wybranych tutoriali z indeksu
Skocz do: