Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Mysz dla grafika  (Przeczytany 11999 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
dedalo
Gość
« : 12.01.2015, 10:19:11 »

Co myślicie o tej myszy Wireless Gaming Mouse G700 pod kątem wykorzystania jej do prac graficznych , czytałem gdzieś, że jest bardzo dokładna. Może polecicie coś w tej cenie innego?


//Hasia: edytowałam. Nowicjuszom nie wolno wstawiać linków(szczególnie do różnych sklepów) Jak czytałeś regulamin to powinieneś o tym wiedzieć. Wcześniej zamieniłam link na taki do strony producenta, ale później postanowiłam zostawić samą nazwę myszy(nazwa jest dokładnie ta, do której podałeś link w tym sklepie internetowym). Jak ktoś będzie coś wiedział to i tak odpowie a informacje o specyfikacji tej myszy bardzo łatwo znaleźć w googlach.
« Ostatnia zmiana: 12.01.2015, 10:54:51 wysłane przez Hasia » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 12.01.2015, 11:21:04 »

Mysz to dla gracza, a dla grafika jest tablet graficzny. Myszą nie umiałabym nic zdziałać, choćby była nie wiem jak cudowna, aczkolwiek są tacy, co potrafią. Jeśli chodzi o malarstwo cyfrowe, to jednak zdecydowana większość grafików używa tabletów. Natomiast w przypadku, gdybyś chciał się zajmować np. wyłącznie tworzeniem stron internetowych, mysz powinna wystarczyć. Jaka, to już nie doradzę, bo w ogóle nie używam myszy, tylko touchpada i sporadycznie tabletu Język Przez jakiś czas miałam zepsuty touchpad i byłam zmuszona używać myszy. Mimo, że była to naprawdę przyzwoita mysz i tak posługiwanie się nią było strasznie niewygodne, więc z radością powróciłam do touchpada.
Zapisane
Skwarek
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: skwara96@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 755
Galeria Użytkownika


Hello... it's me.


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 12.01.2015, 16:57:30 »

Zależy czym się zajmujesz, jeśli digital-paintingiem, to lepszy jest tablet graficzny, ale jeśli wszystkim innym, to ja preferowałbym mysz. Raczej nie ma specjalnych myszy dla grafików, ale z tego co wiem, to najlepsze są właśnie te dla graczy. Im większe DPI tym lepiej, dodatkowe przyciski też się przydadzą, zawsze można do nich coś zmapować. No i ważny jest także kształt myszy, żeby jak najwygodniej ci się ją trzymało, więc jak masz możliwość przetestowania w jakimś sklepie, to polecam sprawdzić. Wydaje mi się, że ta twoja jest w porządku Uśmiech. Aczkolwiek ja używam takiej za 30zł i też daje radę.
Zapisane

DAJ MI LAMĘ :]
GIMP

"Dude, suckin' at something is the first step towards being sorta good at something."
Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 12.01.2015, 21:12:05 »

Generalnie dobra mysz dla gracza będzie dobrą myszą dla grafika Uśmiech
Tamta, którą sobie wybrałeś wygląda bardzo rozsądnie Uśmiech Osobiście tylko mnie się nie podoba, że jest bezprzewodowa, no ale w tej kwestii to już kto co lubi.
Ja na przykład mam taką (http://www.ceneo.pl/2122953) i używam jej od ponad 2 lat.
Jeśli Ci to ułatwi - zajmuję się głównie grafiką 3D i wektorami (a wieczorami jestem graczem Język). Generalnie wydaje mi się, że do 3D i wektorów to dobra mysz bywa lepsza niż tablet. Przynajmniej ja sięgam głównie po mysz, mimo faktu iż przede mną leży tablet (intuos 5 touch).
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeSprzęt dla grafików (Moderator: Hasia)Wątek: Mysz dla grafika
Skocz do: