Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Uzupełnianie brakujących fragmentów zeskanowanych liter
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Uzupełnianie brakujących fragmentów zeskanowanych liter  (Przeczytany 4846 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
rys2012
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

rys2012


Zobacz profil
« : 08.01.2015, 13:43:35 »

Dzień dobry!

Mam zdjęcia dzieci. Pod zdjęciem każde własnoręcznie napisało parę słów o sobie, na pamiatkę. Imię, nazwisko itd. Ale wiadomo jak to małe dziecko nie potrafi pisać bez linijki więc pod wydrukiem zdjęcia są linie poziome jak w zeszycie. Ale dużo liter wyjeżdza poza linie. I to jest na "brudno". Teraz chcę na czysto wydrukować zdjęcia z podpisami ale bez lini. Usuwam linie, dużo liter jest poprzerywanych. Jak łatwo uzupełnić te puste miejsca. Próbuje przez klonowanie ale to bardzo mozolna praca. Czy jest jakiś łatwiejszy sposób?

//be@: Poprawiłam tytuł


* Viola.png (14.36 KB, 343x197 - wyświetlony 281 razy.)
« Ostatnia zmiana: 13.01.2015, 21:36:40 wysłane przez be@ » Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 08.01.2015, 13:49:09 »

Czy masz zdjęcie bez usuniętej linii?
Zapisane

rys2012
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

rys2012


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 08.01.2015, 14:02:06 »

Prosze.


* Daty.png (59.36 KB, 382x216 - wyświetlony 307 razy.)
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 08.01.2015, 14:09:17 »

Oj, bardzo kiepsko, że linie są w podobnym, a nawet w przypadku jednego napisu, w tym samym kolorze, co napisy. Gdyby były np. czerwone, to można by je było łatwo usunąć nie naruszając liter. Jedyne, co w takim przypadku przychodzi mi do głowy, to zaznaczyć linie, a następnie odjąć od zaznaczenia wybrane fragmenty liter.
Zapisane
rys2012
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

rys2012


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 08.01.2015, 14:15:30 »

Linie sobie wyciąłem bez problemu. Ale teraz zostały puste miejsca po tych liniach. I chcę je uzupełnić ale takim samym klorem jak litera.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 08.01.2015, 14:19:57 »

Więc pobierz kolor używając próbnika Narzędzie do pobierania koloru i dorysuj pędzelkiem.
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 08.01.2015, 14:25:49 »

No właśnie, myślałam, że wszystkie napisy były niebieskie. Ale to nic. Można to zrobić inaczej niż miałam zamiar na początku. Wystarczy wymazać białym kolorem linie, ale nie najeżdżać na napisy. W razie potrzeby zrobić to na zoomie. Kiedy tło naokoło literek będzie już jednolite zaznacz je różdżką. Zaznaczenie odwróć. I teraz za pomocą klonowania pobierasz tylko próbkę koloru z literki i za pomocą pojedynczych kliknięć łatwo zamaskujesz różnicę w kolorze tam gdzie była linia. Wybierz do tego pędzelek o miękkich brzegach.


* Daty 2.png (47.77 KB, 382x216 - wyświetlony 306 razy.)
Zapisane

rys2012
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

rys2012


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 08.01.2015, 15:08:22 »

Super!
Dziękuję Hasiu. Jesteś Wielka!!!

O to mi chodziło. Tego mi brakowało. Punkt klonowania jest bazą i za każdym kliknieciem klonowanie wraca do bazy. A jak ja robiłem to ten punkt mi uciekał na białe pole i czyścił mi literkę.

Dziękuję jeszcze raz. Przyda się w przyszłości.


pozdrawiam Ryszard
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Uzupełnianie brakujących fragmentów zeskanowanych liter
Skocz do: