Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Okrągłe kółko bez pixelozy po wydruku
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Okrągłe kółko bez pixelozy po wydruku  (Przeczytany 3734 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ds3
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

Ds3


Zobacz profil
« : 05.01.2015, 19:40:36 »

Witam!

Próbuję stworzyć kółko, które ma czarne obramowanie. Próbowałem dwóch metod; 1. Stworzenie kółka, pomalowanie go na czarno, następnie utworzenie drugiego kółka - mniejszego o kolorze białym. Drugi sposób to narysowanie kółka i dodanie czarnego obramowania o grubości 1px.
Niestety, ale wszystkie z powyższych prób kończą się kółkiem, które ma bardzo poszarpane brzegi.
Dodam, że pixeloza jest bardzo widoczna po wydrukowaniu - tworzę front panel do sterownika i zależy mi na ładnym okręgu.


Z góry dziękuję!
Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: 09.02.2017, 05:15:02 wysłane przez be@ » Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 05.01.2015, 19:49:02 »

Po pierwsze jakiej rozdzielczości jest obraz który drukujesz?

Po drugie po zrobieniu okręgu za pomocą zaznaczenia zamień go na ścieżkę i dopiero obrysuj. Zaznaczenie->Zamień na ścieżkę.

A po trzecie, do tego nadałby się jakiś wektor. Inkscape jest darmowym programem do wektorów.
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 05.01.2015, 19:51:52 »

Wg mnie lepszy jest jednak ten pierwszy sposób, czyli 2 kółka. Aby kółko miało gładkie brzegi nie możesz wypełnić zaznaczenia kolorem więcej niż raz: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,35289.msg294380.html#msg294380
Zapisane
Ds3
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

Ds3


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 06.01.2015, 12:28:09 »

Po pierwsze jakiej rozdzielczości jest obraz który drukujesz?

Po drugie po zrobieniu okręgu za pomocą zaznaczenia zamień go na ścieżkę i dopiero obrysuj. Zaznaczenie->Zamień na ścieżkę.

A po trzecie, do tego nadałby się jakiś wektor. Inkscape jest darmowym programem do wektorów.

Rozdzielczość obrazu to 28x28px.
Efekt jest taki sam jak był.

Wg mnie lepszy jest jednak ten pierwszy sposób, czyli 2 kółka. Aby kółko miało gładkie brzegi nie możesz wypełnić zaznaczenia kolorem więcej niż raz: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,35289.msg294380.html#msg294380
Tylko, że i tak muszę nanieść 2 kolory. 1 kółko - czarny, 2 kółko - biały.


Pozdrawiam!
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 06.01.2015, 12:53:04 »

Ale każdym z tych dwóch kolorów wypełniasz inne zaznaczenie. Chodziło o to, aby nie wypełniać więcej niż raz tego samego zaznaczenia.
28 x 28 px to są wyzmiary obrazu, a nie rozdzielczość. Do druku musisz mieć co najmniej 300 ppi i najlepiej ustawić wymiary w mm. Rozdzielczość ustawiasz sobie podczas tworzenia nowego obrazu:



Twój obrazek jest z całą pewnością za mały, aby dobrze wyglądać po wydrukowaniu. Ustaw sobie wymiary w mm na tyle, ile obraz powinien faktycznie mieć po wydrukowaniu i rozdzielczość na 300 - 350 ppi.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Okrągłe kółko bez pixelozy po wydruku
Skocz do: