Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Jak udało mi się zapisać plik w GIMP (mimo problemów)
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Jak udało mi się zapisać plik w GIMP (mimo problemów)  (Przeczytany 1414 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
alchymista
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 51
Galeria Użytkownika

alchymista


Zobacz profil WWW
« : 16.12.2014, 08:49:31 »

Już chciałem prosić o pomoc, bo dzisiaj z rana po wprowadzeniu zmian do mojego ulubionego pliku z mapką GIMP nagle odmówił mi prawa do zapisania pliku. Próbuję zapisać: w oknie "plik" wszystkie "zapisz jako", "zapisz" itp. zaciemnione. Zauważyłem też, że w obrazku był pewien zaznaczony obszar. Okazało się, że jego również nie mogłem odznaczyć. Tak jakby mojej mapki w ogóle nie było, choc miałem ją otworzoną w gimpie.

Na szczęście zadziałał stary skrót klawiszowy ctrl+s i moja mapka ze zmianami została uratowana.

Mam nadzieję, że problem nie będzie się powtarzał i nie doprowadzi do jakiejś katastrofy. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Mój GIMP to 2.8.10 ze strony gimp.org, system: ubuntu 14.04 LTS
« Ostatnia zmiana: 06.04.2015, 06:44:34 wysłane przez be@ » Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 16.12.2014, 09:45:14 »

A może miałeś niezakotwiczoną warstwę? Takie "wiszące" zaznaczenie.
Zapisane

alchymista
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 51
Galeria Użytkownika

alchymista


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 16.12.2014, 11:16:13 »

To możliwe. Ale czy to normalne, aby przy niezakotwiczonej warstwie gimp odmawiał zapisania wyników pracy?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 16.12.2014, 12:10:17 »

U mnie nie ma problemu z zapisaniem takiej pracy i po ponownym otwarciu zaznaczenie jest nadal oderwane. Może jednorazowo coś mu tam odbiło? U mnie czasem dzieją się takie rzeczy w różnych programach jak już mam bardzo długo włączony laptop. Raz np. zostawiłam otwarty projekt w Ikscape, poszłam do kuchni i jak wróciłam za godzinę, to nie chciał się zapisać. Takie rzeczy się zdarzają, więc trzeba sobie zapisywać co jakiś czas na wszelki wypadek.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Jak udało mi się zapisać plik w GIMP (mimo problemów)
Skocz do: