Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Obraz - rozbijanie kolorów na warstwy
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Obraz - rozbijanie kolorów na warstwy  (Przeczytany 7116 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kmowe
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

kmowe


Zobacz profil
« : 09.12.2014, 16:59:41 »

Hej
Mam jakis tam obraz do stworzeia którego użyto powiedzmy 100 kolorów.
Teraz chciałbym z obrazu wyodrębnić te kolory dzieląc je na warstwy.


W gimpie jest taka opcja jak zaznaczenie według koloru - zaznacza obraz o podobnym kolorze.
Gdy obraz liczy 50 kolorów ręczne rozbijanie, wycinanie, wklejanie na warstwy jest bardzo czasochłonne.

Na wyodrębnienie każdego piksela o takim samym kolorze czyli z progowaniem 1 musiałem stworzyć aż 12 warstw a należy zauważyć że to tylko mały fragmet z całości:)
Teraz można sobie  wyobrazić ile zajeło by mi czasu wyodrębnienie wszystkich kolorów z obrazka przy pomocy tego narzędzia i ile było by tych warstw.
Może jest jakiś skrypt który zrobi to automatycznie, rozbije obraz na warstwy, a każda z warstw będzie zawierała fragment grafiki z jednym zdefiniowanym kolorem

« Ostatnia zmiana: 12.12.2014, 10:08:59 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 11.12.2014, 13:14:38 »

Niestety, nie znam skryptu, który robiłby coś takiego automatycznie. A czy można wiedzieć, do czego w ogóle jest Ci potrzebne takie rozdzielanie kolorów na warstwy? Pytam, bo może efekt końcowy dałoby się osiągnąć w inny sposób.
Zapisane
POGO
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 541
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 11.12.2014, 19:48:12 »

Tu jest skrypt którego szukasz Indexed Decompose przyda się i ten Quantize Skrypt rozbija warstwę na kolory i tworzy grupę warstw do rozpuszczenia grupy weź i ten Dissolve Group    
Zapisane

kmowe
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

kmowe


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 11.12.2014, 21:10:55 »

@POGO Dziękuję  i tobie też be@:).
Można zastosować inne rozwiązania - pół środki, ale było by to mniej efektywne, nie odzwierciedliłoby to w pełni wizji dla takiego początkującego laika jak ja Uśmiech
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Obraz - rozbijanie kolorów na warstwy
Skocz do: