Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Mój pierwszy portret.  (Przeczytany 5811 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Oldboy
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 07.12.2014, 22:44:50 »

Witam. Jestem tu nowy, uczę się dopiero działania tego forum. Przedstawiam swoją pierwszą pracę.


* 432abc1.JPG (66.84 KB, 674x926 - wyświetlony 501 razy.)
Zapisane
Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 08.12.2014, 17:14:06 »

Podoba mi sie technika tego rozsmarowania i cieniowanie, ale 2 rzeczy dosc odstawaja:  bark, tam ta jedna dodatkowa warstwa az sie prosi aby ja wymazac do tego co widac pod spodem - bluzka nie wydaje sie byc z materialu z fasonem, ktory tlumaczylby takie odksztalcenie.
Druga rzecz to proporacja na twarzy czolo/nos okolo 4cm (tak jak widze na monitorze), a pod nosem do podbrodka 2,5max naciagniete. Nos wydaje sie tez byc jeszcze wiekszy ze wzgledu na oswietlenie.

OK, znalazlam 3 nieprawidlowosc tudziez zludzenie - reka na ktorej oparta jest ta smutna modelka ma troche zbyt potezne przedramie/ramie.

Chetnie zobacze poprawki i/lub kolejna prace! Powodzenia.
Zapisane
Oldboy
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 08.12.2014, 17:50:26 »

Witam :)Dziękuję Ci za Twoje uwagi i miłe słówko, wszystkie zawsze mile widziane, wszak trzeba się doskonalić i uzupełniać wiedzę. Szczególnie ta dotycząca warstw, tu jestem zupełnie zielony więc muszę się z nimi zapoznać. Rysunek wykonałem na podstawie wykonanego przeze mnie zdjęcia, z którego niewiele zostało, zanim na dobre zacząłem nad nim pracować. Rzeczywiście z noskiem jest jak napisałaś, oryginał potraktowałem funkcją retinex, ale tylko ze względu na kolory które mi przypadły do gustu, wcześniej był dość monochromatyczny, z proporcjami jest wszystko ok, choć przez chwilę po Twoich uwagach musiałem sprawdzić, perspektywa rzeczywiście daje złudzenie, że coś może być nie tak z proporcjami, część szczegółów znika też w cieniach, no cóż, praca i jeszcze raz praca, będzie lepiej Uśmiech
Zapisane
Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 08.12.2014, 18:46:43 »

Uśmiech Pamietaj, ze jak to na forum, kazdy moze komentowac, a czy sie zna :p lub dobrze mowi, to juz nie ma licencji/gwarancji; ocena czyjejs pracy bedzie subiektywna lub odwolywala sie do jakichs znanych (mniej lub bardziej kojarzonych) zasad czy poczucia artystycznej rownowaki. Jesli jestes pewien, ze cos zrobiles ok, to ja nie bede deptac Twojej pewnosci siebie, to nie lekcja plastyki w szkole.
Jesli robiles na podstawie zdjecia - mozesz zawsze dorzucic do oryginalnego posta, bedzie widac wiernosc odwzorowania i proces tworczy, ale to jest opcjonalne.

Bedzie nam milo ogladac twoje zmagania z grafika.

PS1 &2. Praca wykonana myszka? Ile czasu mniej wiecej nad nia siedziales?
Zapisane
Oldboy
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 08.12.2014, 19:24:40 »

Twój komentarz był jak najbardziej miły, przychylny, normalny i w porządku, poza tym zanim się tu zarejestrowałem trochę poczytałem, pooglądałem, no i podoba mi się tu, gdzie wszyscy niezależnie od umiejętności są równi, lubią tworzyć, wymieniają się uwagami, wiedzą, prowadzą ciekawe dyskusje a mnie również o to chodzi Uśmiech Wracając do mojej pracy, chyba jakieś osiem godzin mi to zajęło, później z doskoku cyzelowałem całość, pewnie drugie tyle czasu by się zebrało. Wszystko wykonałem myszką, z początku po pikselu prawie zamierzałem wykonać szczegóły ale zrezygnowałem na rzecz ogólnego efektu. Dołączam poprzednie wersje, zdjęcie jak znajdę.
PS. Dzięki Uśmiech


* IMG_65688.jpg (1147.11 KB, 1024x1536 - wyświetlony 487 razy.)

* IMG_656826.jpg (596.82 KB, 1024x1536 - wyświetlony 457 razy.)
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DDigital Painting (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Mój pierwszy portret.
Skocz do: