Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: przenikanie oraz efekt zdartej farby  (Przeczytany 4380 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Vincent
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.3
JID: Malex@jabber.autocom.pl
Wiadomości: 28
Galeria Użytkownika

Vincent

UNICAR Capoeira BPA


Zobacz profil
« : 22.11.2006, 21:30:52 »

Salve!

Jesli ktoś mógłby mi wytłumaczyć lub tutorial napisać (podesłać linka do gotowego tutka) jak uzyskać :

- efekt zdartej farby - tzn mamy przykładową czarną linię na powiedzmy metalicznym tle i chcę uzyskać efekt farby zdartej przez np tarcie. Nie chodzi mi o napis (chociaż to też się przyda Uśmiech) ale o jakiś kształt (np. linia właśnie Mrugnięcie)

- efekt płynnego przechodziena obrazu w inny obraz

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
Zapisane
noss
Użytkownik

Reputacja: 41 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 384
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 22.11.2006, 21:59:48 »

1# Mógłbyś umieścić przykład
2# Już było opisywane na forum (szukajka wita)
Zapisane

Vincent
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.3
JID: Malex@jabber.autocom.pl
Wiadomości: 28
Galeria Użytkownika

Vincent

UNICAR Capoeira BPA


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 22.11.2006, 22:53:55 »

1# Mógłbyś umieścić przykład
2# Już było opisywane na forum (szukajka wita)

#1 http://www.gimpuj.info/replacement.png
Chodzi mi o coś takiego jak ten kolo ma na barkach...  Nic lepszgo nie znalazłem... Efekt starej, porysowanej, odpryskującej, itp farby. Wcześniej faktycznie to dziwnie opisałem... Uśmiech

#2 Szukałem i nie znalazłem niestety (może nie porafię szukać...). Znalazłem tylko o morphingu, ale nie o to mi chyba chodzi. Chcę uzyskać efekt płynnego przejścia obrazków, które są obok siebie i nakładają się tylko krawędziami. Tak aby jeden stopniowo przechodził w drugi.
Zapisane
Szajba
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.3
Wiadomości: 118
Galeria Użytkownika


Chillout


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 23.11.2006, 12:00:58 »

przy pierwszm nie pomogę bo nie mam natchnienia do kombinowania, ale przy drugim coś tam pamiętam...

Otwórz oba obrazki i ustaw je na dwóch warstwach nad sobą. Od tego jak je usatwisz zależy jak będą się przenikały. (Jeżeli zależy ci tylko na krawędziach ustaw je tak żeby nakładały sie krawędziami, jeżeli chcesz żeby przechodził w środek obrazu, ustaw je środkami nad sobą) Dodaj maskę białą bez przeźroczystości na górnej warstwie (PPM -> dodaj maskę warstwy) teraz wybierz czarno-biały gradient i nałóż go na stworzoną wcześniej maskę warswty. W miejscu czerni obraz będzie przenikał w ten drugi. Połącz warswty. Najlepiej próbuj Uśmiech ciężko przekazać to bez screenów ale powieneś się zorientować Uśmiech btw. ja to chyba gdzieś widziałem tutaj... jak znajdę dopiszę.

http://www.gimpuj.info/index.php/topic,75.0.html <- masz tam o efekcie który opisałem.
Zapisane


-----
piotros
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 404
Galeria Użytkownika

piotros

Informacje w sygnaturce.


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 23.11.2006, 12:58:14 »

#2 Szukałem i nie znalazłem niestety (może nie porafię szukać...). Znalazłem tylko o morphingu, ale nie o to mi chyba chodzi. Chcę uzyskać efekt płynnego przejścia obrazków, które są obok siebie i nakładają się tylko krawędziami. Tak aby jeden stopniowo przechodził w drugi.
Poczytaj sobie to: [klik] Wszystko ładnie wyjaśnione (pod koniec). O to chodziło?
Zapisane

Nie wiem czy mnie tu jeszcze ktoś pamięta, ale muszę wytłumaczyć moją nieobecność. Niestety w natłoku zajęć dnia codziennego nie jestem w stanie od dłuższego czasu zaglądać na forum. Nie wiem jak długo taki stan rzeczy będzie trwał, ale jedno wiem na pewno... wrócę... Tymczasem proszę nie pisać do mnie PW, bo i tak nie będę odpisywał. Pozdrawiam, piotros.

Moje prace: [UserBars] [Wallpapers] [Signatures] [Renders]

Są graficy, którzy używają PhotoShopa. Oczywiście szanujemy ich...
Vincent
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.3
JID: Malex@jabber.autocom.pl
Wiadomości: 28
Galeria Użytkownika

Vincent

UNICAR Capoeira BPA


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 23.11.2006, 16:31:52 »

dzięki Szajba, dzięki piotros własnie o ten efekt mi chodziło

a co do efektu starej, zdartej, itd. farby to wciąż czekam na jakieś rady
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: przenikanie oraz efekt zdartej farby
Skocz do: