Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Zdjęcie w komiksowy obrazek, dodawanie nowych palet, skalowanie deseni
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Zdjęcie w komiksowy obrazek, dodawanie nowych palet, skalowanie deseni  (Przeczytany 17019 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Nfsfan83
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika

Nfsfan83


Zobacz profil
« : 26.11.2014, 22:22:24 »

Witajcie,

Jestem tutaj nowy, jako, że działam na Gimpie, którego lubię i na moim komputerze śmiga o wiele szybciej niż ostatnie wersje Photoshopa. Postanowiłem się zarejestrować na tym forum, bo czasami mam problemy z niektórymi rzeczami w Gimpie a tutaj mam nadzieje będę mógł liczyć na pomoc. Pragnę się przywitać ze wszystkimi.

Pasjonuję się, albo bardziej ciekawi mnie proces tworzenia gier. Gustuje w rożnych gatunkach, ale ostatnio coś mnie natchnęło na gry przygodowe klasyczne 2D.

Tutaj jest mój topic na forum jednej z nich:

[link usunięto]

I problem najważniejszy, nie umiem tak pięknie rysować jak co niektórzy, czy to brak talentu czy ćwiczeń nie wiem Uśmiech Kocham klasyczne 2D prace, jak np u Disneya. Ale umiem korzystać z rożnych funkcji gimpa i dzięki temu jakoś wychodzą mi te moje mixy. Ale bym chciał tworzyć swoje autorskie tła.

Aha pracuję na myszce na razie, ale jest ok. I moje pytania następujące:

1. Czy można uzyskać jakos po przez użycie filtrów efekt taki jak tutaj:



wiem, że to było zrobione najpierw szkic, potem pokolorowane w photoshopie, ale czy można uzyskać z zdjęcia photo efekt przypominający kreskówkowe tło?

2. Jak dodać np paletę kolorów jak ta do Gimpa?



czy jest możliwa taka paleta żeby każdy kolor odpowiadał jednemu kwadracikowi jak w Photoshopie a nie, że wybieramy kroplomierzem jak w Gimpie.

jakby ktoś miał ochotę dołączyć do mnie, tzn potrzebuję w ramach czysto fanowskich, kogoś kto by umiał tworzyć takie tła, zapraszam bardzo.

Pozdrawiam wszystkich.

« Ostatnia zmiana: 09.02.2017, 05:05:55 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 26.11.2014, 23:41:53 »

1. Musiałbyś sobie zainstalować wtyczkę G'MIC i wypróbować filtry z zakładki Artistic. Najbardziej odpowiedni będzie: Poster edges (trzeba kombinować z ustawieniami).
2. GIMP obsługuje palety w formacie GPL. Można też zaimportować paletę z obrazka, gradientu lub innych formatów: PPM na dowolną paletę w okienku Palety  i wybierasz z menu: Zaimportuj paletę. Wyświetli się okienko z opcjami wyboru.
Można także użyć skryptów:
http://registry.gimp.org/node/28695
http://registry.gimp.org/node/8353
« Ostatnia zmiana: 27.11.2014, 00:06:51 wysłane przez be@ » Zapisane
Nfsfan83
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika

Nfsfan83


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 27.11.2014, 13:54:23 »

Dziękuję za odpowiedź, to G'MIC  wydaje się być pomocne. Z tego co widzę ma tyle filtrów nowych co photoshop.

Mam problem, zainstalowałem tego plugina, i nie mam nic oprócz tego co miałem. Mam gimpa 2.6.11 wersja. Chodzi mi o najbardziej o filtry Artistic a mam ciągle te same (rysunek, farba olejna, foto kopia itp). Co zrobiłem nie tak?
« Ostatnia zmiana: 27.11.2014, 14:16:56 wysłane przez Nfsfan83 » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 27.11.2014, 14:26:33 »

W menu filtry powinieneś mieć na dole G'MIC i dopiero po otwarciu okienka G'MIC będą w nim te wszystkie filtry. Jeśli G'MIC nie pojawił się w menu, to być może źle go zainstalowałeś. Sprawdź czy pobrałeś wersję właściwą dla swojego systemu i wersji GIMP-a. Najnowszy G'MIC zapewne jest dla GIMP 2.8 i nie wiem, czy działa na 2.6, bo sama mam 2.8. Napisz również, w jaki sposób go instalowałeś.

Zapisane
Nfsfan83
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika

Nfsfan83


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 27.11.2014, 15:42:53 »

Problemem była wersja mojego Gimpa 2.6 po zainstalowaniu 2.8 i do tego jeszcze Service Pack 3 do XP Uśmiech na razie działa.
Zapisane
Nfsfan83
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika

Nfsfan83


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 27.12.2014, 16:13:30 »

Ponieważ ciągle walczę z moimi backgroundami Uśmiech już w miarę mi to idzie.

https://picasaweb.google.com/115221225068676757245/BrokenSword2Art#6097519453879885714

I tutaj ostatnia praca:



Ale mam pytanie jak doprowadzić do stanu jak tutaj:



Chodzi mi o te detale?
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 27.12.2014, 16:46:34 »

Wydaje mi się, że te detale są ręcznie rysowane. Zresztą jak cały obrazek (jak sam napisałeś wiesz, że to było rysowane)
Jakby nie patrzeć artyści dalej są potrzebni, nawet w dobie programów komputerowych Mrugnięcie
Zapisane

Nfsfan83
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika

Nfsfan83


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 27.12.2014, 17:04:43 »

No tak, dokładnie zrobili szkice a potem zeskanowali i pokolorowali, ale właśnie mi chodzi o to jak to pokolorować? A czy Hasia zna kogoś kto by mi mógł pomóc Uśmiech
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 27.12.2014, 17:55:20 »

Jeśli szkic masz wykonany na kartce, to aby ładnie wydobyć linie warto poprawić go zielonym, niebieskim lub czerwonym długopisem. Później po zeskanowaniu szkicu będziesz mógł za pomocą kanałów wydobyć ładne linie i bez problemu pozbyć się wszelkich "brudów" pozostałych po skanowaniu Mrugnięcie Taki szkic można też od razu zrobić w programie graficznym. Do rysowania raczej przydatny jest tablet, ale z większym wysiłkiem można poradzić sobie bez niego. Osobiście uważam, że ten poradnik jest bardzo dobry: http://www.studioqube.com/tutorials/painting/index.html
Na na naszym forum, jak i ogólnie w necie jest masę tutków na kolorowanie szkiców. Jest bardzo dużo metod, często w zależności jaki efekt chce się uzyskać. Ja zrobiłam jeden tutek: Kolorowanie szkicu. Efekt ilustracji
Podpatrz sobie też jakie ludzie mają metody kolorowania wpisując w google np. coloring tutorial. Tutki do photoshopa też się nadają, ponieważ większość opcji pokrywa się z tymi GIMP-owymi Uśmiech

Pytając o to czy znam kogoś kto mógłby Ci pomóc miałeś na myśli dołączenie do Twojego projektu? Jeśli tak to niestety nie znam. A ja sama nie mam teraz czasu angażować się w kolejny projekt.
Zapisane

Nfsfan83
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika

Nfsfan83


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 27.12.2014, 19:20:36 »

Tak, miałem na myśli pytanie, czy byś mogła dołączyć do mojego projektu. Robię fanowską grę na podstawie gry Broken Sword 2 Uśmiech Tła będą wykorzystane z oryginału ale muszę zrobić nowych trochę.

Szkice to umiem zrobić w Gimpie na podstawie zdjęcia (inspiracja) pracuję myszką na tym. ja nie mam jakiegoś wielkiego talentu, że narysuję tak sam z siebie coś na kartce muszę mieć inspirację Mrugnięcie

No ale mi chodzi o to, że te moje tło pokazowe, tak wygląda jak z kreskówki i jest w starym stylu. A np teraz nowe przygodowe gry wygldają ładnie ale za bardzo to matowe, rozmazane jakby:

Ukryta treść (kliknij aby pokazać/schować)

Ukryta treść (kliknij aby pokazać/schować)

Ukryta treść (kliknij aby pokazać/schować)

Ukryta treść (kliknij aby pokazać/schować)

To mogę jeszcze zaakceptować:



I jak zrobić, czy mieszać teksturę z kolorem, aby wyglądało to tło jak z gry. Piszę zagmatwanie ale chyba wiadomo o co chodzi. Jak pokolorować aby nie wyglądało to jak gra z flasha Uśmiech Czy da się ustawić właściwości deseniu wypełnienia ( podzielenie, szerokość itp). Biorę wypełnienie deseniem np: cegła, ale zwiększam lub zmniejszam wielkość tej cegły (tiling)



« Ostatnia zmiana: 27.12.2014, 20:11:53 wysłane przez Hasia » Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 27.12.2014, 20:30:34 »

Cytuj
Piszę zagmatwanie ale chyba wiadomo o co chodzi. Jak pokolorować aby nie wyglądało to jak gra z flasha

Wybacz, ja nie gram w gry i nie wiem jak wygląda gra z flasha, którą możesz mieć na myśli. A jeśli miałabym być szczera to z zaprezentowanych grafik, to ta "finished background" podoba mi się bardziej niż ta na samym dole gdzie poszczególne elementy wyglądają jak doklejone z różnych innych grafik (nie wspominając już, że perspektywa leży Mrugnięcie) Jednak rozumiem, że chodzi ci o samą kolorystkę? To jest kwestia użytych barw, bardziej nasyconych.

Teraz, nie rozumiem pytania o to jak mieszać teksturę z kolorem aby wyglądało jak tło z gry? Chodzi Ci o to aby wklejona tekstura była w tej samej tonacji? Jeśli tak to, należy wykazać się raczej wyczuciem oraz znajomością różnych technik przydatnych przy fotomanipulacjach. W takich przypadkach działa się zazwyczaj narzędziami kolorów, takimi jak Barwa i Nasycenie, krzywe, jasność i kontrast itp.

Co do właściwości deseniu, to możesz sprawdzić w opcjach narzędzia co możesz zmieniać. Ja używam wersji 2.6, gdzie nie mam wpływu na parametry, które Cie interesują, co właśnie przed chwilą sprawdziłam bo raczej nie używam wypełnienia deseniem. Jak jest w 2.8 nie wiem.
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 27.12.2014, 20:39:03 »

Mi też ten "Finished background" bardziej się podoba. Tylko widok za szybą (zwłaszcza drzwi) jest wg mnie zbyt wyrazisty i te kieliszki ze szklanką też coś nie teges (zbyt czarne kontury?). Ogólnie w niektórych miejscach za mocne te czarne kontury właśnie.
Co do deseni, to ja nie bardzo wiem o co chodzi. Generalnie deseń czy teksturę można sobie pokolorować np. używając mieszania warstw czy opcji z menu: Kolory.
Zapisane
Nfsfan83
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika

Nfsfan83


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 27.12.2014, 22:52:43 »

Już tłumaczę Uśmiech chodzi mi o to np w tym obrazku:

Ukryta treść (kliknij aby pokazać/schować)
będę go nazywać pokazowy aby nie wkleiać ciągle.

Ściana budynku jest koloru białego w siding, w te panele. I czy można np: teksturę taką

Ukryta treść (kliknij aby pokazać/schować)

dać i pomieszać z kolorem. I jak to zrobić, aby np mieć ten siding gęściej lub rzadziej? Mówię o tym, że wklejam to w nową warstwę i kopiuję, mam w schowku, potem daje na inne zaznaczenie i wypełnij deseniem ,tym co mam skopiowany, ale nie mam wpływu na to cz gęściej czy rzadziej to wyjdzie.

To nad czym pracuję, poprawiłem tamten budynek przez dodanie trochę rozmycia. Ale ciągle wygląda to tanio Uśmiech

https://www.facebook.com/video.php?v=1428845520739255&set=vb.1419216108368863&type=2&theater jeżeli ten link nie można wkleiać to proszę usunąć.
« Ostatnia zmiana: 28.12.2014, 19:36:57 wysłane przez Hasia » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 28.12.2014, 12:49:18 »

Kolor możesz nałożyć tak, jak już masz podane w poprzednich postach, czyli za pomocą opcji z menu Kolory, np. Barwienie lub innych. Możesz również użyć mieszania warstw, dodając nową warstwę powyżej desenia, wypełniając ją wybranym kolorem i zmieniając jej tryb np. na Kolor, Barwa, Pokrywanie czy jeszcze inny, zależnie od potrzeb. Czasami trzeba użyć kilku warstw w różnych kolorach i trybach.
 Nie bardzo wiem, o co chodzi z tym gęściej lub rzadziej. Masz na myśli skalowanie desenia?
@Edit:
Właśnie jeden z użytkowników przedstawił skrypt do nakładania deseni z zachowaniem koloru tła: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,64936.msg294557.html, może się przyda...
 Polecam także skrypt Layer Effects, w którym znajdziesz opcje nakładania desenia z możliwością skalowania: http://i.minus.com/ivAm2RJDYS0Ph.png
Zapisane
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Zdjęcie w komiksowy obrazek, dodawanie nowych palet, skalowanie deseni
Skocz do: