Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 [3] 4 5
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Nowa strona główna  (Przeczytany 32109 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : 07.11.2014, 00:37:55 »

Hej, w razie potrzeby mogę pomóc w pełni za darmo, czy to w jakimś projekcie, czy w kodowaniu (znam html5+css3). Co prawda rzadko już piszę, ale mam jakiś sentyment do tego forum. Mrugnięcie
Zapisane

Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #29 : 07.11.2014, 10:21:41 »

Cześć @Terrqge!
Bardzo dziękujemy Ci za Twoją pomoc Uśmiech Myślę sobie, że w takim razie może jednak jest szansa na nową stronę główną Uśmiech

No dobrze, to wróćmy jeszcze do samego projektu, który przygotowałam na brudno...mam go poprawić czy myślimy o czymś innym? Parę osób powiedziało tak, więc jeśli nikt się nie sprzeciwi, to zacznę przy tym dłubać Język
Przydałoby się też opracowanie ikonek, które zaproponowałam w prawym górnym rogu.
 Może ktoś by mi z nimi pomógł? Starczą te, co są, czy może potrzeba ich więcej, mniej? Co o tym myślicie?
Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : 07.11.2014, 17:08:18 »

Chwilowo trzymajmy się strony głównej, żeby udało się coś.
Zapisane
Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : 07.11.2014, 22:31:51 »

Jeśli chodzi o tą paczkę, to największym problemem jest układ obrazków. Mianowicie np. "Najnowsze w galerii" ułożone są dosyć równo, tyle że co, gdy znajdą się tam obrazki o innych wymiarach. Jedyne co mi przychodzi do głowy w tym przypadku to skrypt http://masonry.desandro.com/, ale nigdy się tym nie bawiłem więc nie wiem jakby to wyszło.

Bo sam kod html+css jako mockup tego co zrobiłaś to żaden problem i kwestia paru godzin, pytanie tylko czy tak łatwo to będzie wdrożyć do silnika forum.
Zapisane

Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #32 : 11.11.2014, 17:25:37 »

@Terrqge no faktycznie te najnowsze w galerii troszkę mi się rozjechały w tym koncepcie...Szkoda, że tak mało się znam na tym, bo nie bardzo wiem co powiedzieć...ale ten skrypt co go pokazałeś, wygląda jakby mógł się sprawdzić. Tak sądzę Uśmiech
Zapisane

davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : 13.11.2014, 15:30:06 »

Cześć Uśmiech Dawno mnie nie forum nie było, wszedłem dopiero pod wpływem wiadomości Ziomioslawa. Mam pewien pomysł, który jest co prawda bardziej angażujący, ale IMHO może dać lepszy efekt. Chodzi mianowicie o stworzenie strony o grafice z naciskiem na programy open source, a zwłaszcza GIMP-a. Byłaby powiedzmy pod adresem np. portal.gimpuj.info i na nią przekierowywałoby wejście na gimpuj.info i dopiero tam były link do forum, który przenosił by do indeksu forum (strona ta zastąpiłaby obecną stronę główną).

Czemu tyle kombinować? Sama zmiana treści na stronie głównej moim zdaniem niewiele zmieni, większość ludzi po prostu przejdzie do indeksu forum nie zwracając nawet uwagi na to, co dzieje się na stronie głównej, zwłaszcza, że ogólny design zostanie, a nie ukrywajmy, że jest on archaiczny, i jak na dzisiejsze standardy po prostu brzydki, co razi zwłaszcza patrząc, że mówimy o forum graficznym. Może uwaga nowych użytkowników zostałaby przykuta, ale efekt pewnie byłby niewielki, poza tym gimpuj.info jest stare i znane, więc chodzi także o powrót dawnych użytkowników, zachowanie obecnych i zaskoczenie tych, którzy forum to tylko kojarzą.

Co do samej strony - można by ją było postawić na WordPressie. Jest to naprawdę świetny CMS, prosty, a jednocześnie bardzo rozbudowany, mający ogromną bazę darmowych wtyczek jak i ostatnio naprawdę dobrych motywów. Stała treść strony byłaby taka, jak omawiana do tej pory strona główna (wiadomości dotyczące GIMP-a oraz innych programów, jak i grafiki), do tego dochodzą wszelkie nowinki ze świata grafiki i samego GIMP-a, oraz wszelkie nowości na forum (konkursy itd.). W dalszej perspektywie odświeżenie forum będzie jednak nieuchronne i im dłużej będziemy z tym zwlekać, tym będzie to trudniejsze i wkładanie trudu w promocję poprzez odświeżenie strony głównej (czy ewentualne wprowadzenie mojego pomysłu) będzie marnowaniem czasu i pracy bez konkretnego planu na gruntowne przebudowanie forum w przyszłości.

Jeśli mój pomysł się wam spodoba jak najbardziej oferuję swoją pomoc w jego realizacji. Nie ukrywam, że ekspertem (ani programistą) nie jestem oraz mam bardzo ograniczony czas, ale chciałbym pomóc w przywróceniu dawnej świetności temu forum, gdyż jestem do niego bardzo przywiązany.
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : 13.11.2014, 17:44:42 »

Cytuj
chodzi mianowicie o stworzenie strony o grafice z naciskiem na programy open source, a zwłaszcza GIMP-a.

Bloga?
Zapisane
davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : 13.11.2014, 18:14:08 »

Blog, czy nie blog - w dzisiejszych czasach to, czy coś jest "blogiem" zależy tylko od intencji autora. Chodzi o to, żeby zamiast takiej forumowej strony głównej stworzyć taką "prawdziwą" stronę.
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
Madzialena
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 206
Galeria Użytkownika


I told you I'm a psycho @.@


Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : 13.11.2014, 19:39:17 »

Można zrobić re-design całej strony ale trzeba by było zerwać ze starą stylistyką całkowicie. Teraz jest weekend więc mogę popróbować ze zrobieniem kompletnego projektu strona+forum (koncepcja layoutu, bo kodować nie umiem dalej)
Zapisane


Prawda jest w oczach.I często w głosie, ale trzeba słuchać uważnie"-Robert Ludlum
Sygnaturki Chichot
Webdesign Duży uśmiech
Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : 14.11.2014, 04:20:57 »

Po pierwsze trzeba coś konkretnego ustalić, ja mogę pomóc w miarę możliwości i czasu (choć tego ostatnio mam bardzo mało, więc musielibyście uzbroić się w cierpliwość), ale zazwyczaj takie akcje kończyły się na gadaniu, więc bez konkretów nie zdziałam nic.

Czy "rewolucja" ma sens? Moim zdaniem nie, było już kilka prób i nic z tego nie wyszło, może jeśli uczepimy się jakichś małych szczegółów typu strona główna, to coś się nam uda zmienić.
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : 14.11.2014, 05:24:11 »

A co byłoby łatwiejsze w realizacji, to co proponuje davlasq czy wprowadzanie zmian do już istniejącej strony?
Zapisane
davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : 14.11.2014, 06:37:35 »

Na pewno to drugie. Tylko obawiam się, że będzie to praca na marne, bo większość nawet nie zwróci na to uwagi. Nie proponuję rewolucji - dobrze wiem, że nie raz takie były podejmowane na forum i jak widać nic się nie zmieniło. Proponuję tylko, żeby to, co chcecie wrzucić do tej nowej strony głównej umieścić na osobnej stronie. Będzie wtedy niezależna od forum, myślę, że administracja nią będzie łatwiejsza, niż takiej forumowej strony (może oprócz powiązania z forumową galerią), i na pewno będzie wyglądać lepiej, bo jak już wspominałem na WP jest wiele bardzo ładnych darmowych motywów (co moim zdaniem w przypadku forum graficznego jest bardzo ważne). Forum wtedy zostanie tak, jak jest, a ewentualne (aż nieuchronne) zmiany będzie można wprowadzać stopniowo, bez ingerencji w tą stronę.
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #40 : 14.11.2014, 10:33:01 »

Ja tam jestem "za" w przypadku każdego pomysłu, który mógłby pomóc. Naprawdę zależy mi na tym, żeby gimpuj był szanowany- mam w tym swój własny interes, jako że komercyjnie używam FLOSSowych programów. Interes polega na komforcie psychicznym, że grono osób, które wiedzą, że floss się do czegoś nadaje - powiększa się zamiast maleć.

 Lime Point Tylko.... mam wątpliwości, czy taka zewnętrzna strona zda egzamin. W sensie, bo to przypomina poprzedni projekt, który przecież już upadł -gimp.edu.pl czy jakoś tak.
W takim wypadku, trzeba by było się zastanowić, co wpłynęło na upadek tej poprzedniej strony i co możemy zrobić żeby nie popełnić tych błędów lub czy ich uniknięcie jest w ogóle możliwe.  Lime Point

Poza tym, pisząc tego posta, wpadłam na pomysł żeby opracować ankietę z szeregiem pytań i dowiedzieć się, czego tak naprawdę chcą użytkownicy gimpuj. Zrozumiałam, na przykładzie blenderowni, która ma obecnie taki sam problem jak gimpuj, że niektórzy ludzie czasem nie mają odwagi się wypowiedzieć. Mnie na przykład zabrakło tej odwagi, żeby im powiedzieć, że ich nowy styl forum zaprzecza zdrowemu rozsądkowi...

Aha i jeszcze @ davlasq... chciałam nawiązać, do Twoich wątpliwości odnośnie tego, czy nowa strona główna coś zmieni. Uważam, że tak. A sądzę tak, bo uważam, że na pewno nie zaszkodzi  - tym bardziej, że obecna strona główna straszy.
 
Zanim wyszłam z propozycją nowej strony głównej, przeanalizowałam kilka stron o grafice z naszego polskiego podwórka i kilka ze świata. Generalnie są dwie opcje:
- czyste forum (nawet bez zewnętrznych stron)
- forum połączone z częścią portalową

Kilka najbardziej renomowanych graficznych forów to własnie czyste fora - jednak w przypadku Gimpa i flossowych programów, to może nie wystarczyć.

W każdym razie, cieszę się, że Wy tu wszyscy jesteście i dyskutujecie. To pierwszy krok, żeby doprowadzić do zmian.
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #41 : 14.11.2014, 11:15:16 »

Co do GIMP.Edu.pl, to już gdzieś pisałam, że moim zdaniem był słabo reklamowany, mało kto o nim wiedział, ja sama często zapominałam o jego istnieniu i prawie nie zaglądałam na tę stronę. Ostatnio na shoutboxie Skwarek napisał, że nawet nie wie, gdzie ten blog się teraz znajduje, mimo że sam się nim kiedyś zajmował. To jakim cudem mają to wiedzieć inni użytkownicy, a zwłaszcza nowicjusze?
Z zewnętrzną  stroną główną, z tego co zrozumiałam, miałoby być inaczej, ponieważ wejście na gimpuj.info miałoby automatycznie przekierowywać na tę stronę.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootSprawy techniczneWątek: Nowa strona główna
Skocz do: