Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 [2] 3 4 5
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Nowa strona główna  (Przeczytany 32107 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 03.11.2014, 21:48:00 »

To mi się podoba Uśmiech

Tylko w ramach uściślenia: co za pracę mają pokazywać się na górnym pasku, a co na dolnym?

I jeszcze jedno: ktoś obeznany by mi dostarczył HTML-a i CSS-y, z layoutem jaki wybierzemy?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 03.11.2014, 22:00:41 »

@Ziomioslaw: z tego co widzę, na dolnym pasku są prace "ze świata", a na górze wybrane prace użytkowników gimpuja Język
@Rejke: mi też się bardzo podoba, tylko znikł baner z linkiem do downloadu najnowszego GIMP-a oraz opis programu. Nie powinny te rzeczy jednak zostać na głównej? Fajny pomysł z przeniesieniem i zmniejszeniem panelu użytkownika i wyszukiwarki Uśmiech
Zapisane
Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #16 : 03.11.2014, 22:15:00 »

Te duże prace w górnym pasku, to sprawa do obgadania Uśmiech Na początek chyba najlepiej, żeby to po prostu były prace, które zostały wyróżnione do tej pory na tym forum - łatwo je znaleźć- są w wątku o tym, kto otrzymuje wyróżnienie.
Generalnie chodzi o to, żeby w tym górnym pasku prace były moderowane (takimi którymi chcemy się pochwalić) a te ostatnie w galerii..to były ostatnie w galerii : ) (galeria to osobny temat, ale mam nadzieję, że uda się coś zrobić, żeby nie była już takim zbiorowiskiem przypadkowych obrazków, czyli krótko mówiąc, żeby ludzie nie wykorzystywali gimpuj jako hosting Smutny ).

@be@ Generalnie mam takie wyobrażenie, żeby to była krótka, zwięzła wiadomość. Odnośnik do innej strony na forum.  Mogłaby się na przykład zawierać w miejscu napisu "nie wiesz jak zacząć? Zajrzyj tu!". Taki link mógłby też ostatecznie być w górnym menu.
Po prostu uważam, że ta informacja o pobieraniu gimpa zabiera obecnie zbyt dużo przestrzeni, a forum ma do zaoferowania przecież coś więcej niż ta instrukcja. W sensie, ja nie mam nic przeciwko banerowi, ale mógłby być maluteńki, tak jak te banerki z Pixel Town.
Hym..tak sobie myślę...że pod jakimś odpowiednikiem przycisku "nie wiesz jak zacząć[..]" mogłyby się znaleźć też informacje o tym skąd pobrać takze Inkscape, Kritę, Blendera i co tam jeszcze. Tak zbiorczo.
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 03.11.2014, 22:23:04 »

No w sumie "Download" mamy na belce z menu, to może faktycznie baner jest zbędny, ale opis programu bezpośrednio na głównej chyba by się przydał, skoro nazwa forum to gimpuj.info Mrugnięcie Może tylko wystarczyłoby go nieco skrócić i dać odnośnik "więcej"?
Zapisane
Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #18 : 03.11.2014, 22:26:26 »

No właśnie, odnośnik. to próbuję przekazać tylko mi nie wychodzi Chichot Po prostu uważam że obecny baner jest zbyt wielki i w dodatku brzydki. Ale taki mały banerek jak ten z Pixel Town w tym samym pasku z pozostałymi banerkami..to byłoby nieźle.
Tak sądzę Chichot
Zapisane

Mordrag122
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 296
Galeria Użytkownika

Mordrag122


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 03.11.2014, 23:15:30 »

Nie lepiej postawić forum na nowym, solidnym silniku? Uśmiech Zrobić przy okazji przesiew użytkowników z jednym postem itd, dodać możliwość dodawania postów bez rejestracji w takich działach jak Bazar itd, tylko ktoś musi się tym zająć...
Zapisane
Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #20 : 04.11.2014, 09:47:20 »

@Mordrag122 może i lepiej, ale mowa o tym jest od dawna a nic się nie zmienia. No bo kto to miałby zrobić? Jakoś nikt ostatecznie się nie pali do tego Smutny
W pierwszym poście w tym wątku pisałam właśnie o tym, że potrzeba nam zmian, ale chociaż małymi kroczkami. Dlatego wpadłam na pomysł nowej strony głównej, która będzie wykorzystywać, to, co już jest. Sądzę, że odświeżona strona główna może zatrzymać w jakiś sposób dawnych świetnych twórców z tej strony i przyciągnąć nowych.
Te grafiki, które użyłam do swojego pomysłu przedstawiającego nową stronę główną.... wiecie, to jest dołujące, ale znaczna część osób które stworzyły te piękne obrazy, już nie jest aktywna na forum. Czasem zajrzą, zobaczą co nowego, ale już nie piszą. I niestety im się nie dziwię...
Zapisane

Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #21 : 04.11.2014, 11:06:55 »

Zgodnie z obietnicą, przesyłam paczkę z moim projektem Uśmiech
https://dl.dropboxusercontent.com/u/168518/projekt%20GIMP.zip
Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 04.11.2014, 17:08:44 »

Użytkownicy są przesiewani już teraz panie Mordrag122, nie śledzimy życia forum?Język

Co do paczki: to jedynie obrazki, to mnie nie uszczęśliwia :/ gdzie HTML?
Zapisane
Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #23 : 04.11.2014, 17:48:46 »

@ Ziomioslaw nie jestem koderem stron Chichot Raz w życiu zrobiłam stronę i potrafię tylko proste rzeczy.
Tą paczkę dałam tylko po to, żeby inni użytkownicy mogli łatwo zrobić swoją propozycję..czysto graficzną, wiem... ale to zawsze mogłaby być kolejna sprytna propozycja Uśmiech
Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 05.11.2014, 16:40:31 »

Moje umiejętności HTML-a z obrazków niestety są zbyt małe...
Zapisane
Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #25 : 05.11.2014, 16:59:24 »

Chyba się nie dogadaliśmy...ja nie obiecywałam przecież kodu tylko powiedziałam, że pokażę, jaki mam pomysł w formie obrazka. To, co wrzuciłam, to nawet się nie nadaje do bezpośredniego wciągnięcia w projekt - to tylko koncept na brudno o którym teraz, możemy podyskutować, czy jest ok czy nie Uśmiech
No a jeśli jest ok, to błagać kogoś, kto się zna na rzeczy i sprawę załatwi. Albo pomyśleć jak inaczej to załatwić...np przez wspólną zbiórkę po kilka złotych od obecnych użytkowników gimpuj, żeby komuś za to zapłacić. Ja na pewno bym w takiej zrzutce wzięła udział jakby co. Poza tym, gdyby wygląd, który zaproponowałam zostałby ostatecznie zatwierdzony, to również deklaruję się, że doprowadziłabym go do stanu, w którym nadawałby się do wciągnięcia do projektu.
Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 05.11.2014, 17:15:04 »

To nie jest kwestia nie dogania się, po prostu chcę kogoś jeszcze zaprosić do pomocy.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 06.11.2014, 02:29:30 »

No a jeśli jest ok, to błagać kogoś, kto się zna na rzeczy i sprawę załatwi. Albo pomyśleć jak inaczej to załatwić...np przez wspólną zbiórkę po kilka złotych od obecnych użytkowników gimpuj, żeby komuś za to zapłacić. Ja na pewno bym w takiej zrzutce wzięła udział jakby co...
Też niestety na kodowaniu się nie znam, ale jeśli ktoś chciałby zakodować odpłatnie, to chętnie się dorzucę.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootSprawy techniczneWątek: Nowa strona główna
Skocz do: