Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońInkscape - pomocWątek: [Roz]Inkscape - gradienty, efekty i problem z eksportem : totalny chaos [Pilne!]
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [Roz]Inkscape - gradienty, efekty i problem z eksportem : totalny chaos [Pilne!]  (Przeczytany 5134 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Celestus
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 144
Galeria Użytkownika


Hip Hop - nie dzieli nas a łączy !...


Zobacz profil
« : 17.07.2014, 12:59:00 »

Hejka.  

O CO BIEGA  :

Tworzę właśnie redesign loga pewnej firmy. Mega mała rozdzielczość, pikseloza, logo chyba z przed wojny bo na oczojebnych gradientach, tekście 3d i (o zgrozo) z clipartem. Mam dostarczyć projekt corela - okej. Z faktu, że w Inkscape gradientami idzie mi znacznie lepiej a przy corelu narzucałem już mięcha, dlatego zrobiłem całość w Inku. Fajnie, fajnie, tylko że jest tam masa gradientów i efekty (rozmycie). I teraz chcę to wyeksportować do czegokolwiek. Czy to pdf, czy to eps czy svg,  to czym bym nie otworzył (poza Inkiem i Google Chrom - jeśli o SVG idzie) to widzę totalny chaos. Gradienty to tu, to tam, efekty zamiast rozmycia to wyszło rozpikselizowanie... ogólnie coś strasznego.  

CO CO PROSZĘ :

Czy ktoś ogarnia w jaki sposób to "spłaszczyć", wyeksportować, zrobić cokolwiek, żeby po zapisaniu do eps albo pdf-a, nawet svg, czy czegokolwiek co obsłuży także Corel (no po prostu jakiś popularny format wektorowy) nie rozpiździało mi się to wszystko ?

Załączam nieszczęsny plik

Bardzo proszę o pomoc. Dedlajn się zbliża, ja już właściwie wszystko gotowe, a nie wiem jak to zrobić żeby działało .___.

* delfin_gotowy.svg (35.36 KB - pobrany 239 razy.)
« Ostatnia zmiana: 17.07.2014, 15:20:45 wysłane przez Celestus » Zapisane


be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 17.07.2014, 13:45:35 »

Jak otwarłam to SVG w Inku, to jedna płetwa jakoś dziwnie się rozjeżdża. Po za pisaniu do PDF z zaznaczoną rasteryzacją filtrów nic się nie rozjechało, przynajmniej jak otwieram w przeglądarce PDF, to wygląda tak samo jak w Inku.
Zapisane
Celestus
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 144
Galeria Użytkownika


Hip Hop - nie dzieli nas a łączy !...


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 17.07.2014, 15:21:27 »

Dobra, przerysowałem to sobie od nowa do Corela... Namachałem się tych gradientów, ale nie miałem po prostu nerwów do bawienia się z tym. Corel nic nie odczytywał jak należy. Co ciekawe, w drugą stronę działa wszystko (Corel ->Ink)..  Niby profesjonalny, ale open-source w tym wypadku u mnie na plus.  No cóż, ogólnie to dzięki za chęci.

[Roz]


* delfin_c_i_o.PNG (108.89 KB, 709x297 - wyświetlony 617 razy.)
Zapisane


Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońInkscape - pomocWątek: [Roz]Inkscape - gradienty, efekty i problem z eksportem : totalny chaos [Pilne!]
Skocz do: