Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Zmiana logo PNG w grafikę wektorową?  (Przeczytany 17614 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
OttoVanBild
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 11
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 20.06.2014, 10:12:02 »

Hej, to znowu ja ze swoim "inteligentnym" pytaniem Uśmiech
Problem tyczy się tego, że lubię pracować w GIMPie i wiem że przeznaczony jest do grafiki rastrowej, ale dałoby się w innym programie zamienić np. logo w png (bez tła) na grafikę wektorową? (wiem mógłbym od razu robić grafiki w Inkscape lub Corelu, ale nie lubię Uśmiech )

pozdrawiam.  

//be@: Poprawiłam tytuł na bardziej treściwy.
« Ostatnia zmiana: 04.01.2015, 00:54:23 wysłane przez be@ » Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 20.06.2014, 10:17:46 »

Zależy jak by to logo wyglądało. Dobrej jakości, proste grafiki o niewielkiej liczbie kolorów (bez gradientów, rozmyć, cieni itp.) można zwektoryzować i wynik powinien być zadowalający. W innym wypadku o wiele lepiej zrobić takie logo od razu w programie wektorowym. Polecam darmowy Inkscape. Wg mnie jest całkiem prosty w obsłudze, a niektóre rzeczy robi się tam łatwiej i szybciej niż w GIMP-ie.
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 20.06.2014, 10:20:47 »

Możesz spróbować opcji wektoryzacji bitmap w programie do wektorów. W Corelu opcja ta nazywa się trasowanie, w Inku Wektoryzowanie, w Illustratorze służy do tego opcja obrysowywanie obrazów. Ale tak jak napisała bea, im prostszy obrazek tym lepiej.
Zapisane

silvox
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

silvox


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 01.07.2018, 12:39:44 »


Aby nie śmiecic, podepnę się z pytaniem o takie logo. Jak go zmienic/stworzyć w wektorach?? Jest proste czy skomplikowane??
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 01.07.2018, 20:19:25 »

@silvox - to logo jest bardzo proste, składa się głównie z napisów, więc wystarczy znaleźć czcionki, których użyto i można łatwo odtworzyć je w programie wektorowym. Dorysowanie prostokątnych ramek i kawałka ulicy nie powinno sprawić problemu nawet początkującej osobie.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońOgólne - pomocWątek: [ROZ] Zmiana logo PNG w grafikę wektorową?
Skocz do: