Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Wyostrzenie konturów: poprawa zeskanowanego obrazu
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Wyostrzenie konturów: poprawa zeskanowanego obrazu  (Przeczytany 4453 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Bartoszeg02
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

Bartoszeg02


Zobacz profil
« : 31.03.2014, 13:31:33 »

Jest to mój pierwszy post więc chciałbym na samym początku przywitać się serdecznie ze wszystkimi Uśmiech

Mój problem jest następujący: narysowałem rysunek postaci (a raczej jej kontury) na kartce. Następnie zrobiłem skan rysunku w wyniku którego poza konturem pojawiło się szare tło w zmieniających się odcieniach. Czy przy pomocy programu gimp jestem w stanie usunąć tą "łunę"? a następnie wyostrzyć mój szkic tak żeby miał czarne kontury na białym tle? Czy jest to raczej poza zasięgiem? Bardzo bym prosił o pomoc - szczególnie o jakiś tutek Uśmiech

Oto link do mojego obrazka abyście zobaczyli w czym rzecz Uśmiech

http://fotozrzut.pl/zdjecia/70f73b1339.jpg

//be@: Poprawiłam tytuł na bardziej treściwy.
« Ostatnia zmiana: 17.04.2014, 12:13:53 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 31.03.2014, 13:45:02 »

Najlepiej chyba użyć G'MIC i filtra: Repair scanned document z odpowiednimi ustawieniami - efekt w załączniku.
Można też spróbować nieco wyostrzyć za pomocą Maski wyostrzającej i użyć filtra Fotokopia, jeśli nie chcesz instalować G'MIC. Niektóre fragmenty być może trzeba będzie potraktować narzędziem rozjaśnianie/wypalanie Rozjaśnienie-wypalenie (rozjaśnić światła i przyciemnić cienie) - drugi załącznik.


* 70f73b1339.png (80.7 KB, 251x488 - wyświetlony 601 razy.)

* 339.png (95.99 KB, 251x488 - wyświetlony 490 razy.)
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Wyostrzenie konturów: poprawa zeskanowanego obrazu
Skocz do: