Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Projekt bannera 200x200 cm
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Projekt bannera 200x200 cm  (Przeczytany 3630 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
flamee
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 20
Galeria Użytkownika

flamee


Zobacz profil
« : 09.03.2014, 11:37:53 »

Witam, muszę wykonać projekt bannera 2x2 m, który musi być czytelny z bliskiej odległości. Drukarnia życzy sobie plik 1:1 Mam problem, ponieważ jak przeskaluję obrazek do takich wymiarów to gimp się zawiesza. Jeżeli zrobię w skali 1:2 to boję się ze jak w drukarni to powiększa do odpowiedniego wymiaru to obraz będzie nieostry. Jest jakieś gimpowe wyjście z tej sytuacji?
« Ostatnia zmiana: 09.03.2016, 05:55:05 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 09.03.2014, 12:01:15 »

"Gimpowe" to raczej nie. 2 x 2 m to bardzo dużo. Ja ostatnio robiłam plakat 70 x 50 cm w 300dpi i już GIMP miał problemy, chociaż to zależy jeszcze od systemu i komputera. Podobno na Linuksie radzi sobie lepiej. Chyba, że można to jakoś podzielić, a po wydrukowaniu posklejać?
W każdym razie ja bym radziła spróbować w Inkscape jeśli grafika nie zawiera zdjęć.
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 09.03.2014, 12:22:16 »

Zapytaj się w drukarni jaką rozdzielczość Ci proponują. Ja pewnie robiłabym w około 100 - 150 ppi. Wszystko zależy od tego jak bliska ma być odległość oglądania. Jeśli jednak ma to być 300ppi to GIMP tego nie pociągnie. Ale nie tylko GIMP, bo do tego potrzeba też dość wydajnego komputera. Na przykład mój lapek przy takich rozmiarach pliku pewnie by zdechł nawet używając Photoshopa. Do tak wielkich obrazów najlepiej jest pracować na wektorach.
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Projekt bannera 200x200 cm
Skocz do: