Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Jak osiągnąć efekt klimatu postapokaliptycznego
Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Jak osiągnąć efekt klimatu postapokaliptycznego  (Przeczytany 12991 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Berylos
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

Berylos


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 03.03.2014, 23:43:07 »

Myślę, że jestem bystry, ale każdy kiedyś od czegoś zaczynał Mrugnięcie Użyłem skrypt, efekt w załączniku, wydaję mi się, że zdjęcie jest teraz lekko zbyt ciemne.


* krokidoprzodu.jpg (117.89 KB, 996x280 - wyświetlony 253 razy.)
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 03.03.2014, 23:51:32 »

Tak jak pisałam, ten skrypt daje tylko podobny, nie identyczny efekt, jednak są w nim jakieś ustawienia i można sobie trochę dostosować. Poza tym możesz sobie warstwę z oryginalnym zdjęciem umieścić powyżej warstwy z efektem skryptu i zmienić jej tryb np. na Przesiewanie czy Tylko jaśniejsze i ew. zamaskować fragmenty, których nie chcesz rozjaśniać albo zmniejszyć krycie tej warstwy. Przestudiuj dokładnie XCF-a, który załączyłam Ci wcześniej. Jak ogarniesz tryby mieszania warstw (tutoriale na sygnatury się kłaniają) i użycie masek, to poradzisz sobie bez skryptów.
Zapisane
Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Jak osiągnąć efekt klimatu postapokaliptycznego
Skocz do: