Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Jak osiągnąć efekt klimatu postapokaliptycznego
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Jak osiągnąć efekt klimatu postapokaliptycznego  (Przeczytany 12971 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Berylos
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

Berylos


Zobacz profil
« : 01.03.2014, 12:55:38 »

Witam, czy wiecie może w jaki sposób osiągnąć efekt podobny do tego co na zdjęciu?
Pozdrawiam Mrugnięcie


* 1618618_497700883673823_1823580262_n.jpg (74.4 KB, 960x632 - wyświetlony 460 razy.)
« Ostatnia zmiana: 17.03.2014, 15:25:40 wysłane przez be@ » Zapisane
EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 01.03.2014, 13:41:39 »

chodzi o kolorystyke?
saturacja calosci w dol i zafarb calosci na braz.

a i chmury wyciagane ewidentnie z negatywu
Zapisane

Dorwać mnie można na:
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 01.03.2014, 15:35:19 »

Przede wszystkim:
Ostrzeżenie

Po drugie w dziale Galerie prezentujemy swoje własne prace aby poddać je ocenie innych. Nie jest to właściwy dział do zadawania takich pytań.
Sprecyzuj, czy chcesz wiedzieć jak osiągnąć taki efekt w programie graficznym czy też raczej chodzi Ci o to, jak w ogóle wykonać takie zdjęcie (ustawienia aparatu itp.) bo nie wiem, do którego działu przenieść.
Zapisane
Berylos
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

Berylos


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 02.03.2014, 02:10:10 »

Tak chodzi mi o kolorystykę oraz o to w jaki sposób osiągnąć taki efekt, albo chociaż zbliżony. Jedyne co potrafię w Gimpie to proste fotomontaże, a jeśli chodzi o efekty - jestem zielony Mrugnięcie
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 02.03.2014, 05:18:31 »

Trzeba zmniejszyć nieco nasycenie kolorów a następnie dodać powyżej zdjęcia warstwę wypełnioną kolorem brązowym/pomarańczowym i zmienić jej tryb na Barwa. W razie potrzeby można nieco zmniejszyć krycie tej brązowej warstwy.
Co do nieba, to najlepiej je zaznaczyć i całkiem zdesaturować a także zwiększyć kontrast i zmniejszyć jasność aby wyglądało bardziej dramatycznie (najlepiej zrobić to za pomocą krzywych).
Można też przygotować niebo wg tego tutoriala: http://www.scottphotographics.com/making-skies-dramatic-in-gimp/ a następnie zmienić jego barwę tak, jak napisałam wcześniej. Zależnie od zdjęcia może również zajść potrzeba wklejenia innego, bardziej zachmurzonego nieba.
Poglądowy XCF: https://dl.dropboxusercontent.com/u/27473063/Gimpuj/Gimpuj2/6406.xcf

W załączniku dodałam jeszcze skrypt, który warto wypróbować.

* elsamuko-movie-300.scm (9.53 KB - pobrany 200 razy.)
« Ostatnia zmiana: 02.03.2014, 06:31:05 wysłane przez be@ » Zapisane
Berylos
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

Berylos


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 02.03.2014, 22:33:15 »

Dziękuję za odpowiedź Mrugnięcie Niestety całkowicie nie znam się na skryptach, chyba nie wykorzystam Skwaszony Niebo zaznaczyć ''zaznaczeniem rozmytym''?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 02.03.2014, 22:58:22 »

To już zależy od samego nieba. Jeśli ma w miarę jednolity kolor i nie zlewa się z jakimiś innym fragmentami obrazka, to można zaznaczyć różdżką. W innym wypadku pozostaje zaznaczanie np. ścieżkami czy lassem.
Co do skryptu, to właśnie jest on po to, by ułatwić uzyskanie wybranego efektu osobie początkującej. Plik scm należy wrzucić do folderu scripts w katalogu użytkownika. Ścieżka w Windows 7: C:\Users\x\.gimp-2.8\scripts gdzie x to nazwa użytkownika. Następnie musisz zrestartować GIMP-a albo odświeżyć skrypty. Skrypt znajdziesz w menu: Filtry -> Artystyczne. Efekt nie jest dokładnie taki jak na Twoim przykładzie ale nie znalazłam lepszego skryptu. W każdym razie może Ci się akurat spodoba. Ew. można jeszcze spróbować zainstalować plugin Beautify. On też pomaga łatwo i automatycznie osiągnąć różne efekty kolorystyczne.
Tak na szybko efekt uzyskany za pomocą kilku kliknięć w Beautify: https://dl.dropboxusercontent.com/u/27473063/Gimpuj/Gimpuj2/Poligon.png (bez zaznaczania czegokolwiek i bez manipulowania ustawieniami).
Zapisane
kon
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 468
Galeria Użytkownika


Zwei -Stein


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 03.03.2014, 13:53:19 »

Moze to sie przyda:http://registry.gimp.org/node/28613
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 03.03.2014, 18:16:56 »

@Up - jak ten użytkownik ma problem z użyciem zwykłych skryptów, to z G'MIC tym bardziej sobie nie poradzi. Poza tym jakoś nie znalazłam tam filtra, który daje ten konkretny efekt (ten, który dałeś dla przykładu nijak się ma do tego, o który tutaj chodzi). Pewnie można go osiągnąć kombinując z kilkoma różnymi filtrami, kolorami i krzywymi ale to już byłoby zbyt skomplikowane dla nowicjusza.
Zapisane
kon
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 468
Galeria Użytkownika


Zwei -Stein


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 03.03.2014, 18:35:44 »

Dzieki G'MIC na pewno pokocha GIMP Wilber
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 03.03.2014, 18:36:40 »

Albo się przestraszy i ucieknie Język G'MIC jest fajny i daje sporo możliwości ale jednak nadaje się raczej dla nieco bardziej zaawansowanych użytkowników.
Zapisane
kon
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 468
Galeria Użytkownika


Zwei -Stein


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 03.03.2014, 18:39:31 »

Jak zainstalowal GIMP,to tak samo sie instaluje G'MIC.Jestem optomistycznie nastawiony


* tak.gif (4.09 KB, 35x32 - wyświetlony 534 razy.)
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 03.03.2014, 18:42:43 »

Z instalacją masz rację ale mi raczej chodzi o tę ogromną ilość filtrów i ich ustawienia. To może być przytłaczające dla nowicjusza.
Zapisane
kon
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 468
Galeria Użytkownika


Zwei -Stein


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 03.03.2014, 18:46:22 »

Pocwiczy,a bedzie mu zalezalo to pokocha heart/jest bystry da rade?/
Zapisane
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Jak osiągnąć efekt klimatu postapokaliptycznego
Skocz do: