Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Odtwarzacz MP3  (Przeczytany 4110 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Izzyx (A.N.Onim)
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika


Contact juggler.


Zobacz profil
« : 05.08.2007, 21:20:58 »


To mój pierwszy tutorial,ale mam nadzieję, że sie spodoba.

1.główne warstwy

Tworzymy nowy dokument np. 420x300px. Wybieramy Zazanczenie obszarów prostokatnych i zaznaczamy prostokąt przypominajacy mniej więcej nasz odtwarzacz. Wybieramy Zaznaczenie - Zaokraglenie i ustawiamy promień na 14%. I wypelniamy dowolnym kolorem.
Dodajemy drugą warstwę która nazwijmy "wyswietlacz". Rysujemy drugi prostokat który bedzie naszym wyswietlaczem. I tak samo go zaokrąglamy. Wyswietlacz wypełniamy gradientem - niebiesko-białym ja wybrałam d0d2ff i ffffff.



2.dodajemy blaski


Otwieramy warstwę nr.1. Zaznaczamy ją jak na obrazku, a nastepnie wybieramy gumke. Krycie ustawiamy na 23,6 i "mażemy" po obszarze gumką. A teraz cień.



Podobnie robimy z warstwą "wyświetlacz" z tą różnicą że zaznaczamy ją eliptycznie jak na rysunku i "mażemy" 2 razy, aby byl mocniejszy efekt.

3.tworzymy klawiaturkę

Na nastepnej warstwie (nazywamy ja "klawisze") tworzymy kolejny prostokat znów zaokrąglamy.
Kolor pierwszoplanowy ustawiamy na biały a drugoplanowy na czarny i  wypełniamy gradientem o kryciu 62,1.
Duplikujemy warstwę i zamalowujemy ją na szary kolor. Przesuwamy ja pod warstwę "klawisze" i ustawiamy tak aby lekko
wystawała od góry oraz z lewej. Wycieramy zaznaczenie w warstwie "klawisze" gumką (krycie 100%) aby pozbyć się wcześniej zrobionego cienia z klawiaturki. Gdy mamy już gotowy zarys naszych klawiszy rysujemy
na nich półokrąg imitujacy błysk. "Mażemy" po nim pędzlem (kolor biały) o kryciu 9,6.



4.znaki klawiaturki

Do nadania przyciskom etykiet uzyjemy ścieżek. Rysujemy znaki jak poniżej - Zaznaczenie - ze ścieżki i kolorujemy na biało. Jest o wiele łatwiej z czcionką "Webdings", ale nie mogłam jej nigdzie znaleść.A teraz bedziemy oddzielać od siebie przyciski. Ustawiamy pedzel "Crilce 01" i rysujemy pionowe kreski kolorem #737373.




5.zawartość wyświetlacza


Dodajemy warstwę.
Za pomocą narzedzia tekstu wpisujemy dowolny tekst w nasz wyświetlacz. Ja użyłam czcionki Tahoma Bold,w rozmiarze 15px. Krycie warstwy ustawiamy na 80,7.
A teraz rysujemy pasek postępu. Dodajemy kolejna warstwę. Wybieramy ołówek razem ze shiftem rysujemy prostokat nastepnie grubsza linią wypełnienie postepu. Mozemy równiez dodać czas.


A oto nasz efekt:


« Ostatnia zmiana: 08.08.2007, 21:31:09 wysłane przez Lisica » Zapisane

Dawniej A_N_Onim.
Izzyx (A.N.Onim)
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika


Contact juggler.


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 06.08.2007, 10:35:30 »

Cytuj
Ps W miejscach gdzie był czerwony możesz dodać jakiś zielony kolor, żeby ładniej wyglądało Język

No własnie chciałam to jakos wyróżnić i dlatego maznęłam tym czerwonym Duży uśmiech
Zapisane

Dawniej A_N_Onim.
Sebastian
√ ι ק

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 728
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 06.08.2007, 15:58:07 »

Chodzi o ten numer czasopisma: http://www.psdmag.org/pl/psdmag/issues/extra_6.html ??
Mogłabyś zapodać screen outcoma z PS ? Jestem ciekaw różnicy.
BTW:
jest takie czasopismo dla gimp ?
Zapisane
Izzyx (A.N.Onim)
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika


Contact juggler.


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 06.08.2007, 18:59:47 »

Tak to ten numer. Na pismo natknęłam sie przypadkiem.
Co do róznicy (musisała bym zeskanowac stronkę  Duży uśmiech ale takiej toż możliwosci nie mam) trochę tego jest, ale głównie inne nazwy narzędzi i filtrow.
Z tego co wiem odpowiednika dla gimpa nie ma... Dla Corela zreszta też Mrugnięcie
Jeszcze jest takie czasopismo dla grafików, czekaj jak to było... a, grafic art. Nawet niezłe, ale tam bardziej piszą o kompozycjach.

EDIT:
Ostatnio przyjrzałam sie tutorialowi. Myślę, czy nie poprawic by guzików? Kiepsko wyszły...
« Ostatnia zmiana: 26.04.2008, 13:01:52 wysłane przez A.N.Onim » Zapisane

Dawniej A_N_Onim.
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwumTutoriale wycofane z indeksuWątek: Odtwarzacz MP3
Skocz do: