Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeDigital PaintingWątek: Czy jest sens kupować jakiś program graficzny (poza zbyt drogim Photoshopem)?
Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Czy jest sens kupować jakiś program graficzny (poza zbyt drogim Photoshopem)?  (Przeczytany 28165 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kamiko
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #14 : 03.03.2014, 13:05:02 »

Ugh, jak zobaczyłam terminal na YT to jeszcze bardziej mi się odechciało  Zdziwienie
Zapisane

"Dzisiaj ceni się to, co określa się jako wolność myślenia, ale ceni się ją nie dlatego, że jest wolną myślą, lecz dlatego, że jest wolnością od myślenia, dlatego, że jest wolną bezmyślnością (...)." CHESTERTON

"Some hold the undemonstrable dogma of the existence of God; some the equally undemonstrable dogma of the existence of the man next door." CHESTERTON
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 03.03.2014, 17:04:32 »

@Kamiko: to jesteśmy dwie Mrugnięcie Ja też podchodzę do tego Linuxa jak pies do jeża Język Na razie mam wymówkę, bo laptop, na którym zamierzałam go instalować, komuś pożyczyłam, ale chyba w końcu będę musiała jakoś przez to przebrnąć Niezdecydowany
Zapisane
Kamiko
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #16 : 08.03.2014, 09:40:45 »

Niby wyszła nowa Krita...
Zapisane

"Dzisiaj ceni się to, co określa się jako wolność myślenia, ale ceni się ją nie dlatego, że jest wolną myślą, lecz dlatego, że jest wolnością od myślenia, dlatego, że jest wolną bezmyślnością (...)." CHESTERTON

"Some hold the undemonstrable dogma of the existence of God; some the equally undemonstrable dogma of the existence of the man next door." CHESTERTON
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #17 : 08.03.2014, 10:30:42 »

A wiesz, że wczoraj własnie przeglądałam Krita.org i zastanawiałam się nad pobraniem nowej wersji, ale zrezygnowałam bo na razie i tak nie mam czasu na testy. Jeśli zainstalujesz to daj znać jak działa na windows, dobrze?
Zapisane

Klaudiusz
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 209
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 09.03.2014, 21:27:13 »

Ugh, jak zobaczyłam terminal na YT to jeszcze bardziej mi się odechciało  Zdziwienie

Proponuję na początek UBUNTU LIVE. Na testy Mrugnięcie. W Ubuntu już nie będziesz potrzebowała konsoli. Na wszystko jest nakładka graficzna. Zobacz w google grafika (ubuntu/kubuntu desktop) jak niektórzy potrafią sobie przygotować Linuksa do pracy Uśmiech
Zapisane
Kamiko
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #19 : 12.04.2014, 08:32:56 »

Hasia, niestety dalej mam lagi przy rysowaniu. Tylko tyle mogę powiedzieć po krótkim teście.

***

EDIT: Chciałam reinstalować Kritę, ale na stronie nie ma już instalatora dla Windows XP Smutny
Zapisane

"Dzisiaj ceni się to, co określa się jako wolność myślenia, ale ceni się ją nie dlatego, że jest wolną myślą, lecz dlatego, że jest wolnością od myślenia, dlatego, że jest wolną bezmyślnością (...)." CHESTERTON

"Some hold the undemonstrable dogma of the existence of God; some the equally undemonstrable dogma of the existence of the man next door." CHESTERTON
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #20 : 12.04.2014, 08:46:13 »

Kamiko, a ja kupiłam ten program, o którym pisałam Ci wcześniej, Clip studio paint. Kupiłam wersję Pro za około 158 zł. Co do wymagań, to widzę u nich na stronie, że maja XP w obsługiwanych systemach. A jeśli chodzi o parametry komputera, to nie wiem. Ja mam procesor i3 i 4gb ramu i win7, i jest całkiem dobrze, a na pewno lepiej niż w GMPI-ie. Na ich stronie dostępny jest trial. Co prawda, zadbano aby za wiele trialem nie powojować(na przykład nie zapiszesz swojej pracy Uśmiech) ale do sprawdzenia jak komputer będzie sobie radził z programem powinien się nadać. Ja na przykład najpierw zainstalowałam triala a dopiero później kupiłam klucz.
Zapisane

Kamiko
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #21 : 12.04.2014, 09:32:14 »

Jesteś zadowolona?

A mnie się chyba szukuje zmiana komputera, więc się zastanawiam, czy się nie wstrzymać z kupnem.
Zapisane

"Dzisiaj ceni się to, co określa się jako wolność myślenia, ale ceni się ją nie dlatego, że jest wolną myślą, lecz dlatego, że jest wolnością od myślenia, dlatego, że jest wolną bezmyślnością (...)." CHESTERTON

"Some hold the undemonstrable dogma of the existence of God; some the equally undemonstrable dogma of the existence of the man next door." CHESTERTON
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #22 : 12.04.2014, 10:15:38 »

Jestem. Aktualnie, jako ilustrator, nie potrzebuję niczego więcej do rysowania. Już wcześniej byłam zadowolona z tym co dawało mi Illuststudio, a Clip sdudio paint jest jego ulepszoną wersją. Decyzja o kupnie zawsze będzie należała do Ciebie Uśmiech Ja tylko szczerze polecam program, który moim zdaniem jest dobry Uśmiech 2
Zapisane

Kamiko
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #23 : 12.04.2014, 10:37:16 »

O kurczę, trzeba będzie się jakoś o to postarać (nawet nie wiem, jak się płaci - nie mam karty kredytowej).

Zapisane

"Dzisiaj ceni się to, co określa się jako wolność myślenia, ale ceni się ją nie dlatego, że jest wolną myślą, lecz dlatego, że jest wolnością od myślenia, dlatego, że jest wolną bezmyślnością (...)." CHESTERTON

"Some hold the undemonstrable dogma of the existence of God; some the equally undemonstrable dogma of the existence of the man next door." CHESTERTON
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #24 : 12.04.2014, 10:57:20 »

Przez PayPal Uśmiech Nie trzeba karty Uśmiech
Zapisane

Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 14.04.2014, 08:25:03 »

Kamiko: jeśli jesteś z Poznania, to mogę ci pokazać i objaśnić Linuxa, jeśli nie, to ewentualnie mógłbym spróbować poprowadzić cię za rączkę w konfiguracji ewentualnie przygotować nośnik LiveCD/LiveUSB(i wysłać pocztą) i powiedzieć jak sobie z tym poradzić Mrugnięcie

(livecd/liveusb nie wymagają instalacji na dysku więc nic sobie nie popsujesz, a będziesz mogła się pobawić, potestować, jak to u ciebie działa ;P)

Poza tym XP stracił wsparcie i niedługo dostęp do softu będzie ograniczony, więc prawdopodobnie zostaniesz przymuszona za jakiś czas do zmiany systemu/komputera z systemem. W każdym razie oferuje z Linuxami swoją pomoc, jakby co Uśmiech
Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
kon
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 468
Galeria Użytkownika


Zwei -Stein


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 14.04.2014, 17:17:30 »

Mam na pendrive zainstalowaneUbuntu Elementary i szukam komend do instalacji dla GIMP MathMap
Zapisane
Kamiko
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #27 : 16.04.2014, 10:26:35 »

Niestety, nie jestem z Poznania Chichot

Kusi mnie Ubuntu - wygląda przyjaźnie i w miarę logicznie. Nie ukrywam, że chciałabym WRESZCIE zobaczyć, jak działa w pełni sprawna Krita.

Nie chciałabym jednak tracić XP. Znalazłam coś takiego dzisiaj: http://www.programosy.pl/program,wubi.html
Zapisane

"Dzisiaj ceni się to, co określa się jako wolność myślenia, ale ceni się ją nie dlatego, że jest wolną myślą, lecz dlatego, że jest wolnością od myślenia, dlatego, że jest wolną bezmyślnością (...)." CHESTERTON

"Some hold the undemonstrable dogma of the existence of God; some the equally undemonstrable dogma of the existence of the man next door." CHESTERTON
Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeDigital PaintingWątek: Czy jest sens kupować jakiś program graficzny (poza zbyt drogim Photoshopem)?
Skocz do: