Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Przesunięcie obrazu na wydruku  (Przeczytany 4939 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
mopsiok
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 32
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 18.02.2014, 14:01:56 »

Hej
Zaprojektowałem w Inkscapie siatkę milimetrową do wydruku na kartce A4. Potrzebuję żeby wydrukowana siatka zaczynała się idealnie w tym miejscu, gdzie zaczyna się w pliku - to jest w punkcie (13mm, 17mm). Niestety po wydruku siatka jest przesunięta o jakiś milimetr w górę... W opcjach drukowania mam włączone drukowanie w rzeczywistym rozmiarze, zresztą akurat skala się zgadza. Co może być przyczyną takiego przesunięcia? Jak się tego pozbyć?
W załączniku plik siatki który drukuję.

Pozdrawiam
mopsiok

* a4.svg (355.01 KB - pobrany 201 razy.)
« Ostatnia zmiana: 08.03.2014, 04:07:22 wysłane przez be@ » Zapisane

E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 18.02.2014, 16:28:06 »

Jeżeli skala się zgadza, to może być problem związany z samą drukarką, która ma mimo wszystko problemy z tak precyzyjnym pozycjonowaniem druku na kartce. Ja bym wykonał próbny plik z samym prostokątem wyznaczającym granice całej siatki i wydrukowałbym dwa razy, żeby sprawdzić, czy błąd jest powtarzalny, jeżeli tak to możesz przesunąć siatkę o ten milimetr w dół i wydrukować, a jeśli nie to pozostaje ci tylko zrobienie tego, co drukarnie robią, czyli wydrukowanie twojej siatki na nieco większym arkuszu papieru z zaznaczonymi granicami arkuszu. Po wydrukowaniu trzeba dociąć według wydrukowanych znaczników kartkę.

Drukarka drukuje precyzyjnie, ale sam mechanizm prowadzący kartkę papieru w drukarce nie jest idealny, są przesunięcia, jak ktoś źle włoży kartkę to nadruk może być przekrzywiony względem krawędzi kartki itd. itp.
Zapisane

mopsiok
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 32
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 18.02.2014, 16:43:43 »

Pomierzyłem kilka razy i jest tak jak mówisz. Przyznam że strasznie to irytujące Chichot. Gotowy papier milimetrowy ma źle wyskalowaną podziałkę milimetrową, a ten "mój" jest krzywo względem kartki. Sam nie wiem co gorsze...
Myślałem, że to wina ustawień drukowania lub Inkscape'a, ale widzę że jedyny sposób by to bezboleśnie obejść to za każdym wydrukiem poprawiać papier w podajniku Uśmiech 2. Dzięki za odpowiedź, będę z tym dalej walczył...
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońInkscape - pomocWątek: [ROZ] Przesunięcie obrazu na wydruku
Skocz do: