Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońInkscape - pomocWątek: [ROZ] Zapisywanie plików w Inkscape a zmiana koloru w Power Point
Strony: 1 [2] 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Zapisywanie plików w Inkscape a zmiana koloru w Power Point  (Przeczytany 23065 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #14 : 18.01.2014, 18:15:57 »

Ja Cię nie maltretuję wcale. Czy to źle, że staram Ci się wytłumaczyć jak to działa? Znając takie podstawy jak kontur i wypełnienie i dlaczego wektory można skalować bez utraty jakości, sam byś doszedł do tego jak zmienić im kolor i dlaczego png zachowuje się inaczej w Power Poncie.
Widzisz, nazwę formatu pliku podałam Ci w moim poście trochę wyżej, WMF, a i tak później pytałeś się o nazwę pliku. Specjalnie odpaliłam inka i sprawdziłam, że jest tam możliwość zapisu do tego formatu. Jak to działa w praktyce nie sprawdzałam.

Jeżeli chodzi o kopiowanie, to nikt nie pisał abyś wykonał plagiat czyjejś pracy, ale wykonał polecenie kopiuj(Ctrl+C) swojego obiektu.
Zapisane

Pshem
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 177
Galeria Użytkownika


GIMP 2.10.8


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 18.01.2014, 18:25:37 »

Oj Hasia wiem, wiem, że chcesz pomóc, ja to raczej żartem napisałem Uśmiech
Tak masz rację pisałaś rozszerzenie, przeoczyłem.
Popatrzę i nie pisałem może o jakiejś zachęcie to plagiatu, tylko że nie chodziło mi o szukanie takich ikonek w necie, bo pewnie są, ale o tworzenie samemu od podstaw. Wiadomo, że podobieństwo będzie do innych ale są moją ręką i chciałem aby cześć po wklejeniu do PP miała możliwość edycji koloru, poprzez wypełnienie kolorem. Ja tam się nie wtajemniczam w te techniczne szczegóły, da się albo nie coś zrobić, i mniejsza o nazwę tego czy to png czy inny czort Uśmiech
Zapisane

Mam GIMP 2.10.8
Nie odpowiadam na wątki o tytule - Proszę o pomoc.
Klaudiusz
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 209
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 18.01.2014, 18:35:13 »

Jak już coś utworzysz to wtedy zapisz jako w Power Point. Wybierz aby zapisało jako szablon i wtedy ten szablon będzie prosto edytować Uśmiech.
Zapisane
Pshem
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 177
Galeria Użytkownika


GIMP 2.10.8


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 18.01.2014, 18:46:32 »

Co do zapisu to chyba najlepiej zapisać jako plik PPT aby sobie tam siedziały, bo da się to oddzielnie ? bo trochę chyba nie rozumiem


Zrobiłem tak testowo prosty obiekt prostokąt i tutaj to działa
Na prostej grubej kresce działa, ale trzeba usunąć oddzielone tło czy coś nie wiem, dopiero wtedy działało tak jak chciałem
podobnie z obiektem z kilku elementów w Inkscape najpierw te poszczególne obiekty potraktowałem ścieżka > suma, dopiero potem kopiuj i wklej specjalnie
wyszło tak https://www.dropbox.com/s/wolt7mblwfoxzw4/przyk%C5%82ad3%20PP.pptx
Zapisane

Mam GIMP 2.10.8
Nie odpowiadam na wątki o tytule - Proszę o pomoc.
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 18.01.2014, 19:31:40 »

A nie można rysować od razu w MS Office? Zdaje się, że jest tam jakiś moduł do rysowania poza tym widziałam kiedyś na YT jak ktoś rysował obiekty wektorowe właśnie w MS Office. Sama niestety mam tylko darmowy MS Office Starter gdzie nie ma ani Power Pointa ani tego do rysowania.
Zapisane
Klaudiusz
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 209
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 18.01.2014, 19:46:37 »

@be@ nie polecam Uśmiech
Zapisane
Pshem
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 177
Galeria Użytkownika


GIMP 2.10.8


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 18.01.2014, 19:57:16 »

można jak najbardziej, ale mi zależało na takich czasem zmyślnych i tutaj trochę Inkscape mnie zawiódł bo nie ma za bardzo jakiś kombinacji z pędzlami
w PP tego nie zrobisz tylko proste kształty i zaokrąglone, prosta linia
Zapisane

Mam GIMP 2.10.8
Nie odpowiadam na wątki o tytule - Proszę o pomoc.
Klaudiusz
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 209
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 18.01.2014, 20:08:16 »

Cytuj
Inkscape mnie zawiódł bo nie ma za bardzo jakiś kombinacji z pędzlami
To nie Gimp. @Hasia starała się Tobie to wytłumaczyć. Inkscape tworzy "grafiki ścieżek". Pewnie jak w nim popracujesz to jeszcze więcej znajdziesz w Inku problemów Mrugnięcie. Pomimu braku pędzli patrz jakie grafiki można w nim tworzyć:


Zapisane
Pshem
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 177
Galeria Użytkownika


GIMP 2.10.8


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 18.01.2014, 20:21:37 »

Cytuj
Inkscape mnie zawiódł bo nie ma za bardzo jakiś kombinacji z pędzlami
To nie Gimp. ...
No to dla mnie nie odkrycie, że to nie Gimp, bo i czego innego oczekiwałem po tym programie niż po Gimp ... więc nikt nie musiał mi tego tłumaczyć Uśmiech błędna terminologia o niczym nie świadczyła ... ale dajmy na to filtry są w sposób ograniczony użyteczne, bo w większość nie można ustawić oddziaływania, mi brakuje zwyczajniej obok narzędzie kaligrafia, jakiegoś jednego zwykłego pędzla który będzie lekko z poszarpanymi brzegami rysował więc nie mam jakiś wymagań Uśmiech
narzędzia ulepszanie jest kiepskie i czasem działa wadliwie. Zapis plików jest ubogi dosyć, png i tyle.
Tak poza tym mi się podoba, do pewnych spraw dochodzę długo, ale tak bywa.

A że można takie cuda tworzyć, to już inna bajka, tutaj to już potrzebny nieprzeciętny talent plastyczny, samym uczeniem obsługi programu i fachowego słownictwa tego nie osiągniesz. Nie masz tej iskry to nie urzeźbisz Wenus z Milo  Uśmiech
« Ostatnia zmiana: 18.01.2014, 20:34:43 wysłane przez Pshem » Zapisane

Mam GIMP 2.10.8
Nie odpowiadam na wątki o tytule - Proszę o pomoc.
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 18.01.2014, 20:39:22 »

...ale dajmy na to filtry są w sposób ograniczony użyteczne, bo w większość nie można ustawić oddziaływania, mi brakuje zwyczajniej obok narzędzie kaligrafia, jakiegoś jednego zwykłego pędzla który będzie lekko z poszarpanymi brzegami rysował więc nie mam jakiś
Przecież jest edytor filtrów gdzie możesz zmieniać parametry. Używając narzędzia kaligrafia wystarczy w jego opcjach zwiększyć Drżenie i już masz postrzępione.
Zapisane
Pshem
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 177
Galeria Użytkownika


GIMP 2.10.8


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 18.01.2014, 20:40:44 »

Tak masz rację jest człowiek się uczy , musicie wybaczyć Uśmiech
Drżenie próbowałem, to nie to, no i przy rysowaniu narzędziem kaligrafia na zakrętach robią się białe miejsca i na przecięciach. Można to jakoś zlikwidować ?
Zapisane

Mam GIMP 2.10.8
Nie odpowiadam na wątki o tytule - Proszę o pomoc.
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 18.01.2014, 20:49:12 »

Białe miejsca na przecięciach i zakrętach? Możesz pokazać jak to wygląda bo właśnie próbowałam rysować i nie mam czegoś takiego.
Zapisane
Pshem
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 177
Galeria Użytkownika


GIMP 2.10.8


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 18.01.2014, 20:54:56 »

to znaczy białe, no przerwy zresztą proszę, narzędzie kaligrafia i market i potem bez ustawień
https://www.dropbox.com/s/gc54oy16c2bgq9f/kaligrafia%20kreski.png
Zapisane

Mam GIMP 2.10.8
Nie odpowiadam na wątki o tytule - Proszę o pomoc.
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 18.01.2014, 20:59:13 »

 Powtórz proszę Jak uzyskałeś taki efekt? Jakie masz ustawienia? U mnie nic takiego nie występuje.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońInkscape - pomocWątek: [ROZ] Zapisywanie plików w Inkscape a zmiana koloru w Power Point
Skocz do: