Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootSprawy techniczneWątek: Dublowane tematy w pokaż nowe
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Dublowane tematy w pokaż nowe  (Przeczytany 3667 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Pshem
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 177
Galeria Użytkownika


GIMP 2.10.8


Zobacz profil
« : 03.01.2014, 15:48:58 »

Mam takie pytanie techniczne.

Czy koniecznie musi się pokazywać w wyniku nowych postów (opcja "Pokaż wiadomości od ostatniej wizyty") szereg tematów zaczynających się na "PRZENIESIONY: ....) jeżeli ten temat i tak mi się pokazuje w nowościach w nowym miejscu to dublowanie tego poprzez pokazywanie w nowościach tej informacji o przeniesieniu jest zbędne według mnie, i na mój gust trochę zaśmieca. Wiem że w opcjach moderowania kiedy dokonuje się takich przenosin, można odfajkować, aby to się nie pokazywało jako informacja w starym miejscu. Osoba której ten post jest i tak dostaje informacje o przeniesieniu, więc trafi. Ja trafię bo i tak mi się pokazuje w nowym miejscu więc nie widzę celu dublowania. I powiem szczerze gdy kliknę w taki wątek, a zdarza mi się bo wygląd forum powoduje że czasem nie doczytam (strasznie małe czcionki, na ciemnym tle - kiedyś pytałem i inny wygląd ale nikt mi nie odpowiedział, preferuje jasne tło) to jest to zdeka irytujące gdy wchodzisz a tam tylko kolejny link do przeniesienia i klikania. Muszę wracać i to generuje niepotrzebnie zbędne ruchy.

Czy jest możliwość, aby to nie pokazywało się w wynikach nowości ? Co na to szanowna moderacja, tudzież administracja ?
Zapisane

Mam GIMP 2.10.8
Nie odpowiadam na wątki o tytule - Proszę o pomoc.
Żaba
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 212
Galeria Użytkownika

Żaba


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 03.01.2014, 20:01:19 »

Też się niedawno nad tym zastanawiałam, ale stwierdziłam, że widać tak być musi Chichot  Chociaż również wydaje mi się że powiadomienie o przenosinach jest zbędne, a jak ,,kolorowi" robią porządek w działach- trochę tych powiadomień jest.

strasznie małe czcionki, na ciemnym tle - kiedyś pytałem i inny wygląd ale nikt mi nie odpowiedział, preferuje jasne tło
Kwestia gustu, ja na przykład dużo bardziej wolę ciemniejsze tła.
Zapisane

~Żaba

Cytat: Hasia
-Siema. Jak zrobić kanapkę z pomidorem? -Bierzesz chleb, kroisz, smarujesz masłem, kroisz pomidora i kładziesz na chlebie. -Dzięki, a jak zrobić kanapkę z ogórkiem?
Pshem
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 177
Galeria Użytkownika


GIMP 2.10.8


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 03.01.2014, 20:08:32 »

Kwestia gustu, ja na przykład dużo bardziej wolę ciemniejsze tła.
Może nie tyle gustu, bo ja też lubię ciemne tła, tylko wiem jak się moje oczy czują gdy wyjdę z tego forum na inną stronę gdzie jasne jest tło, na innym forum graficznym to zmieniłem z ciemnego na jasne, bo też miałem problem. Więc tylko w trosce o zdrowie zapytałem o tą sprawę  Uśmiech
Zapisane

Mam GIMP 2.10.8
Nie odpowiadam na wątki o tytule - Proszę o pomoc.
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 04.01.2014, 03:09:42 »

Nie mam wpływu na to, że taki temat pokazuje się w: "Pokaż wiadomości od ostatniej wizyty" a nie mogę nie wysłać wątku przekierowującego, bo inaczej założyciel takiego tematu nie będzie wiedział gdzie go szukać. Zresztą pomimo tego niektórzy i tak mają pretensje, że nie mogą znaleźć swojego tematu po przeniesieniu.
Może zamiast klikać w "Pokaż wiadomości od ostatniej wizyty" klikaj w "Ostatnio wysłane"?
A co do koloru tła forum, to ja zdecydowanie wolę ciemne, nie znoszę białego i na innych stronach też zmieniam sobie na ciemne. Wielkość czcionki możesz sobie natomiast zmienić w ustawieniach przeglądarki albo przy pomocy jakiegoś dodatku, np. Stylish. Rzeczywiście jest trochę za mała.
Zapisane
Pshem
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 177
Galeria Użytkownika


GIMP 2.10.8


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 04.01.2014, 03:29:55 »

No ale
czy nie jest tak ze każdy komu przenosisz wątek dostaje emaila ? tak przynajmniej jest na innych forach
a nie ma w moderacji fistaszka, który mówi że pokaż ten przenoszony też w poprzednim miejscu, czy coś takiego ? na starych skryptach to było nawet jeszcze w 2004 więc powinien być i tutaj.
co do czcionki, powiększenie tutaj skutkuje, że mam powiększone gdzie indziej tu na ok, tam na ogromniaste, i sama rozumiesz, że to nie o to chodzi. A selektywnego nie ma niestety chyba.
Zapisane

Mam GIMP 2.10.8
Nie odpowiadam na wątki o tytule - Proszę o pomoc.
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 04.01.2014, 03:42:00 »

Nie, nie jest tak że dostaje e-maila, chyba że sam sobie ten swój wątek zasubskrybuje a nie każdy to robi, zwłaszcza jak jest nowy na forum, więc czasem jedynym powiadomieniem jest właśnie ten wątek przekierowujący, dlatego nie mogę go odznaczyć chociaż owszem, jest taka możliwość. I o jakim starym miejscu mówisz? Przecież wątek przekierowujący jest tylko jeden w jednym miejscu.
Co do powiększania czcionki, to są dodatki, np. Stylish, o którym już wspominałam, za pomocą których powiększysz czcionkę tylko na wybranej stronie
Zapisane
Pshem
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 177
Galeria Użytkownika


GIMP 2.10.8


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 04.01.2014, 03:42:46 »

A to dziwne bo skrypty raczej wymuszają takie informacje z automatu to idzie, chyba że ktoś sam sobie w ustawieniach odznaczy, ze nie chce emaili od administracji. Ale tego nikt zazwyczaj nie robi.

zrzutu robić nie będę, ale w ustawieniach jest tak:

* Otrzymuj ogłoszenia forum i ważne powiadomienia na email.
* Otrzymuj powiadomienia tylko o pierwszej nieczytanej wiadomości w danym wątku.
* Włącz powiadomienia kiedy wysyłasz nowy wątek lub wiadomość.

Dla wątków i działów dla których zażądałem włączenia powiadomień, powiadamiaj mnie o: o moderacji jeśli to ja rozpocząłem wątek

U mnie jak napiszę jakiś nowy wątek, lub gdzieś się wypowiem to z automatu mi włącza powiadomienia o nowych wpisach. To powyższe dotyczy tylko tych co się nie wypowiadałem, ale jak ktoś posiada link, to on powinien przekierować we właściwe miejsce.

ja tam nic od rejestracji nie zmieniałem czyli każdy tak ma, i jeżeli mu emaile nie dochodzą to sory. Ja emaile od moderacji tutaj dostawałem, jak mój wątek zawędrował gdzie indziej.
Zapisane

Mam GIMP 2.10.8
Nie odpowiadam na wątki o tytule - Proszę o pomoc.
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 04.01.2014, 03:45:59 »

To nie wiem, bo ja nie dostawałam żadnych powiadomień dopóki sama sobie nie zaznaczyłam, że chcę je otrzymywać. Domyślnie chyba musiało być odznaczone albo już nie pamiętam bo dawno się rejestrowałam...
Najlepiej chyba Ziomioslaw powinien to wiedzieć. W każdym razie nie wiem jak to teraz sprawdzić. Chyba musiałabym założyć nowe konto...
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 05.01.2014, 20:38:07 »

@Pshemm, może tu: http://www.gimpuj.info/index.php?action=profile;u=14463;sa=notification
Zapisane
Pshem
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 177
Galeria Użytkownika


GIMP 2.10.8


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 05.01.2014, 20:46:40 »

Tak wiem, pisałem o tym miejscu każdego usera
Zapisane

Mam GIMP 2.10.8
Nie odpowiadam na wątki o tytule - Proszę o pomoc.
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootSprawy techniczneWątek: Dublowane tematy w pokaż nowe
Skocz do: