Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DWebdesign (Moderator: Hasia)Wątek: Nadszedł i czas na webDesign :)
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Nadszedł i czas na webDesign :)  (Przeczytany 10322 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
OKTS'a
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 93
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 02.01.2014, 22:31:25 »

Zaczynam przygodę z webDesign. Jest to coś nowego dla mnie. Dlatego wszelkie sugestie będą przeze mnie cenione.
Także zachęcam do komentowania.


http://www.gimpuj.info/gallery/94/39007_02_01_14_9_20_58.png
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 03.01.2014, 01:35:49 »

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie więc opiszę tylko moje subiektywne odczucia, co mi się podoba a co nie z punktu widzenia laika Mrugnięcie
Header wydaje mi się nieco za wysoki i przez to pustawy. Pewnie sporo zależy od proporcji ekranu na jakim się ogląda stronkę. U mnie akurat jest mało miejsca w pionie Język Niezbyt podoba mi się napis "Zapraszamy serdecznie", jakoś mi on nie pasuje ale sama nie wiem dlaczego. Cienie pod napisami w menu też jakoś mi nie podchodzą. Wydają się za duże, za bardzo rozmyte. Więcej mankamentów swoim nieprofesjonalnym okiem nie zauważyłam Język
Bardzo podobają mi się kolorki, są naprawdę przyjemne. Misiek też jest super. Ogólnie całość miła dla oka i pasuje do tematyki. Jak dla mnie stronka prezentuje się całkiem dobrze.
« Ostatnia zmiana: 03.01.2014, 01:48:05 wysłane przez be@ » Zapisane
Pshem
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 177
Galeria Użytkownika


GIMP 2.10.8


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 03.01.2014, 15:20:41 »

Ja też jestem lajkonikiem, ale powiem MI SIĘ podoba Uśmiech
Myślę że ten napis zapraszamy serdecznie, to kwestia grupy docelowej, więc może być według mnie ociepla wizerunek, a w przedszkolu to ważne.
Cienie też mi nie przeszkadzają. Są ok
Czcionka ciekawa, jak się nazywa ? ta w menu.
Jedynie te pola napisowe jeden szeroki i trzy pod nim jakoś mi się zlewają z resztą, cienie by się przydały, no i nie przepadam za tym zielonym w środkowym, ale to subiektywne odczucie. Jedynie jak pisałem, tekst za bardzo zlewa MI SIĘ Uśmiech z tłem i resztą.
A tak to fajne, bardzo fajne jak na pierwszy (?) projekt.
Tylko weź to teraz "potnij" bo projekt projektem a efekt końcowy najważniejszy, ja jeszcze do tego nie dotarłem. A do tworzenia takich prostych stron informacyjnych bardziej, to pocięcie jest istotne. Bo potem może różnie wyjść. Mnie interesuje ten MIŚ jak on nad sliderem będzie wyglądał, bo pozycja ciekawa.
Zapisane

Mam GIMP 2.10.8
Nie odpowiadam na wątki o tytule - Proszę o pomoc.
OKTS'a
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 93
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 03.01.2014, 19:24:24 »

Dziękuję za opinie. Całkiem pozytywne Uśmiech
Pshem:
Czcionka nazywa się Capriola, dostępna na google fonts(Fonts API).
Jest to mój pierwszy szablon. Stworzony dla znajomej, mam nadzieję, że nie będzie aż tak źle z pocięciem i zakodowaniem - okaże się w praktyce.  Chichot
Z tekstem w polach napisowych - ciężko... Trudno jest dobrać kolorek i efekt. Podejrzewam, że zostawię te same tylko je przyciemnie.

Bea:
Sprawdzę jak wygląda z mniej rozmytym cieniem ta treść kart.

PS. Niestety jestem fanatykiem zielonego(co da się zauważyć), także co do tego pola zielonego - raczej mi odpowiada.
Każde wypowiedzi są dla mnie cenne więc dziękuję za wyrażenie własnych odczuć i podpowiedzi.
Zapisane

Pshem
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 177
Galeria Użytkownika


GIMP 2.10.8


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 03.01.2014, 20:04:41 »

PS. Niestety jestem fanatykiem zielonego ...
No tak ja byłem fanatykiem grafitowego na stronie jako tło, ale robiąc stronę w WordPressie i tak zrobiłem jasne bo niestety inne źle robią na oczy jak się długo patrzy. Wiem to po lekturze stron z ciemnym tłem i białymi literami jak przechodzę gdzie indziej to szok oczowy przeżywam. No ale w twoim przypadku gdzie mowa o przedszkolu to takie ciepłe i wesołe kolory mają racje bytu, bo to wizytówka, a nie portal informacyjny.
Zapisane

Mam GIMP 2.10.8
Nie odpowiadam na wątki o tytule - Proszę o pomoc.
OKTS'a
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 93
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 24.01.2014, 23:11:45 »

Dzięki wielkie. Uśmiech

Co do kodowania, nie jest to może na wysokim poziomie ale coś już się udało bez większych problemów. Zdjęcia w sliderach są tylko przykładowe.

http://zcz.cba.pl/index321.php
Zapisane

dree
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 297
Galeria Użytkownika


buuhaa..


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 25.01.2014, 00:49:26 »

Jest to coś nowego dla ciebie i tak to wygląda, choć widziałem gorsze początki. Te nie są złe. Uśmiech Sam układ nie był chyba zbyt przewidziany? Światła za bardzo rzucają się w oczy i to samo cienie, przez co wydaje się taki chaotyczny - nieczysty? Spróbuj zrobić coś bardziej estetycznego.
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DWebdesign (Moderator: Hasia)Wątek: Nadszedł i czas na webDesign :)
Skocz do: