Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Wybór tabletu graficznego  (Przeczytany 9044 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Frelka
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

Frelka


Zobacz profil
« : 23.12.2013, 18:42:19 »

Witam. (nowa jestem)
Tak, wiem. Był już taki temat.
Tak, wiem. Wacom jest najlepszy.
sklep wacom pl po lewej - BAMBOO PAD (PANEL DOT. + PIÓRO) - te mnie interesują.
Tylko nie wiem czym one się różnią.. Który wybrać? Proszę o radę Chichot

//be@: Poprawiłam literówkę w tytule, bo już nie mogłam na nią patrzeć Język
« Ostatnia zmiana: 29.12.2013, 21:15:31 wysłane przez be@ » Zapisane
Pshem
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 177
Galeria Użytkownika


GIMP 2.10.8


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 24.12.2013, 11:07:25 »

A ile one kosztują tak z ciekawości ? i podaj preferencje wyboru  Chichot
Zapisane

Mam GIMP 2.10.8
Nie odpowiadam na wątki o tytule - Proszę o pomoc.
Frelka
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

Frelka


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 25.12.2013, 13:56:32 »

Są do wyboru :

Nowy Bamboo™ Pad (CTH-301K) Metaliczny szary / czarny - przewodowy panel dotykowy z cyfrowym piórem 193 zł

Nowy Bamboo™ Pad (CTH-300K) Metaliczny szary / czarny - bezprzewodowy panel dotykowy z cyfrowym piórem 269 zł

Jestem w tym zielona, więc nie wiem czym powinnam się sugerować w wyborze. Help Chichot
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 25.12.2013, 14:19:11 »

Jak cena nie ma znaczenia, to chyba lepszy bezprzewodowy. W każdym razie mi osobiście ten kabel przeszkadza, szczególnie że mam wejście USB tylko po prawej stronie laptopa.
A co do reszty, to trudno powiedzieć bo nie widzę na tej stronie żadnych konkretnych parametrów.
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 25.12.2013, 15:02:03 »

Ogólnie te dwa modele różnią się od siebie jedynie tym, że jeden jest bezprzewodowy a drugi nie(no i ceną).

Moja opinia.
Ja wystrzegam się tabletów, gdzie potrzebne są baterie. Mi przewód od tabletu wcale nie przeszkadza a baterie w chwili wyczerpywania są bardzo wkurzające, bo sprzęt niby jeszcze działa ale już nie całkiem poprawnie. Miałam kiedyś piórko na baterie i strasznie mnie to wkurzało. Dodatkowo, zawsze musiałam mieć w pogotowiu jakieś baterie, bo przerywanie dobrze idącej pracy tylko dlatego, że baterie się wyczerpały a ja nie mam w domu zapasowych było także nieprzyjemnym doświadczeniem. Producent podaje, że tablet działa na bateriach alkalicznych przez cztery tygodnie przy dwu godzinach pracy dziennie. Nie wiem jak dużo chcesz na nim pracować, ale na przykład w moim przypadku, kiedy maluję nie raz po 10 godzin dziennie wyczerpałabym takie baterie po około 5 dniach. Nie wspominając już o dodatkowych kosztach zakupu baterii, lub akumulatorków i ładowarki do nich(jeżeli nie mamy). Gorzej, że nawet na stronie producenta nie ma podanych szczegółowych danych dotyczących tego modelu. Nie została podana ilość poziomów nacisku, rozdzielczość, ani dokładność punktowania. Co dla grafika jest raczej ważne. Obawiałabym się, że te parametry nie są jakieś szczególnie atrakcyjne, skoro nawet producent ich nie podaje.
W przypadku Intuos'a już te parametry są podawane. Dodatkowo, seria Intuos Pen zastąpiła "stare" Bamboo, więc skłaniałabym się raczej do wyboru któregoś z tej właśnie serii.
Zapisane

lauryenn
Gość
« Odpowiedz #5 : 27.12.2013, 14:53:42 »

Tablet na baterię jest wygodniejszy, ale droższy w uzyciu, no i trzeba pamiętać o zastępczych aku/bateriach. Mozna dokupic drugi komplet aku i je ładować. Mając do wyboru przewodowy i bez przewodowy to chyba jednak mimo wszystko bezprzewodowy. staram się pozbywać kabli.
Zapisane
Pshem
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 177
Galeria Użytkownika


GIMP 2.10.8


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 28.12.2013, 12:50:07 »

Czy tablety graficzne "na baterie" bezprzewodowe maja możliwość podłączenia przez kabel ? bo czasem istnieje taka możliwość różnych urządzeniach.
Zapisane

Mam GIMP 2.10.8
Nie odpowiadam na wątki o tytule - Proszę o pomoc.
B3ton
Gość
« Odpowiedz #7 : 29.12.2013, 14:13:21 »

Ja się dołączę tutaj do zapytania Uśmiech , przepraszam z góry że się wcinam ale liczę na odpowiedź:P.
Zamierzam zajmować się mangą , i stwierdziłem że rysowanie na papierze jest już bardzo do tyłu więc zakupiłem specialny program preferowany do rysowania mangi i teraz chciałem kupić porządniejszy tablet.  Znalazłem na allegro coś takiego http://allegro.pl/tablet-graficzny-wacom-intuos-pentouch-m-i3813284469.html duż ludzi piszę że jest ok , tylko nie wiem czy to coś ma piórko na baterie czy też bez Język.
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 29.12.2013, 14:27:54 »

@B3ton,
Piórka intuos są bezbateryjne a ten konkretny model jest na usb. Na stronie producenta możesz sobie poczytać.
Zapisane

B3ton
Gość
« Odpowiedz #9 : 29.12.2013, 14:36:02 »

Czyli jest ok i mogę go brać:)?
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 29.12.2013, 15:52:16 »

W swoim pytaniu nie zaznaczyłeś czy chcesz na baterie czy nie. Z moją opinią na temat piórek na baterię możesz zapoznać się kilka postów wyżej. Jak nie zależy ci na sprzęcie bezprzewodowym to bierz ten.
Zapisane

B3ton
Gość
« Odpowiedz #11 : 29.12.2013, 20:06:19 »

Właśnie wolałby kabel^ zawiodłem się wiele razy na sprzęcie bezprzewodowym Uśmiech. To ten jest przewodowy :3 jak sądzę Język?
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #12 : 29.12.2013, 20:23:16 »

Jak przewiniesz niżej stronę z akcją zobaczysz specyfikację. A tam wszystko już masz. Jest napisane tam, że ten sprzęt jest bezprzewodowy, mimo, że na zdjęciach widać kabel. Zmyliło mnie to. Nie wiem nawet czy jest dostępny model przewodowy. Na stronie producenta w serii intuos jakoś nie widać przewodowych, jedynie można znaleźć informację, że jest bezbateryjny. Na allegro, gdzie podałeś link, podają, że ma zasilanie na akumulatory.
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeSprzęt dla grafików (Moderator: Hasia)Wątek: Wybór tabletu graficznego
Skocz do: