Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 [Wszystkie]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Tworzenie herbu Orkiestry dętej.  (Przeczytany 8879 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kamcio100
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

kamcio100


Zobacz profil
« : 02.12.2013, 16:35:31 »

Witam was, jestem tutaj nowy i nie ukrywam jestem kompletnym laikiem w takim czymś, ale robię herb(logo) orkiestry dętej, i narazie stworzyłem coś takiego (w wordzie) ponieważ zupełnie nie wiem jak się za to zabrać. Czy mógłby ktoś podpowiedzieć mi pomysł jakiś ? Bo kompletnie jestem mało twórczy.

Proszę o wyrozumiałość ale nigdy się nie interesowałem takim czymś. Smutny



Jest jeszcze bez napisów..
« Ostatnia zmiana: 05.12.2013, 04:13:38 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 02.12.2013, 16:45:02 »

Obrazek jest bardzo mały i jak na razie nie widać aby miał coś wspólnego z orkiestrą dętą. Do tego te wstęgi mają brzydko wystrzępione krawędzie. Za to podoba mi się kolorystyka.
 Generalnie taki herb lepiej zrobić w programie wektorowym aczkolwiek nie wiem jakie ma być jego zastosowanie.
PS
A to niebieskie dookoła tarczy z wstęgami chyba nie jest częścią herbu?
Zapisane
kamcio100
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

kamcio100


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 02.12.2013, 16:48:07 »

Ja wiem że to beznadziejny herb, tzn on będzie przeważnie w filmikach na YT jako miniaturka, i być może będzie też na naszych koszulkach. Więc takie coś jak ja zrobiłem to nie będzie za bardzo estetyczne. Ale nie wiem w jakiej formie to zrobić i jak to zrobić. Brak mi jakiegokolwiek konceptu abym mógł od tego jakoś to stworzyć.

Jak by było tego mało brak mi doświadczenie w tym programie..
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 02.12.2013, 16:49:38 »

Jeśli ma być na koszulki, to jednak najlepiej zrób w wektorach, np. w darmowym Inkscape ale najpierw zaprojektuj sobie na zwykłej kartce i dopiero jak już będziesz zadowolony z kompozycji, to zacznij pracę w programie. Sam program nie zaprojektuje tego za Ciebie, my również. Tutaj liczy się Twoja pomysłowość i wyczucie estetyki. Ja mogę tylko pomóc w realizacji tego pomysłu.
Zapisane
kamcio100
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

kamcio100


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 02.12.2013, 16:57:19 »

Właśnie dostałem telefon że jednak herb nie będzie potrzebny na koszulki więc to odpada. Więc zostaje mi tylko miniaturka do filmów ma YT.

Przykładowo podoba mi się taki herb

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT8QpXNHFcjJJMjwHQzyWusj8QFYrQB3uPBSSqztZldAry3PoUI

Ale jest taki minimalistyczny, a raczej na miniaturkę by się nadał bo jest czytelny. Więc pewnie będę bazował na nim. Prawdopodobnie łatwo chyba jest zrobić coś takiego ?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 02.12.2013, 16:59:58 »

Nietrudno ale w Inkscape byłoby jeszcze łatwiej.
Zapisane
kamcio100
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

kamcio100


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 02.12.2013, 17:08:05 »

No ok więc pobieram go, i może jakoś wykombinuje coś.

A co mógłbym dodać do tego którego podałem ? Ponieważ takie czarne tło i wgl to bardzo minimalistycznie wygląda ?

Nie wiem, może jakieś efekty itp
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 02.12.2013, 17:14:01 »

No tego to ja nie wiem co mógłbyś dodać. Jak na razie jest wg mnie w porządku. Wyglądałby nawet bardzo estetycznie gdyby te wstęgi nie były postrzępione. No i nie kojarzy się z orkiestrą dętą ale może nie musi, nie znam się. Nie napisałeś również o co chodzi z tym dziwnym niebieskim tłem wokół tarczy. Rozumiem, że herb to tylko ta tarcza z wstęgami? Jeśli nie, to niebieskie dookoła nie wygląda najlepiej, zwłaszcza takie poobcinane po bokach i ogólnie jakiś taki krzywy i nieregularny ten kształt. A skoro ma to być miniaturka, to staraj się nie dawać wielu szczegółów, już i tak jest ich sporo. Jeśli chcesz dać coś wokół tarczy, to może zrób w takim złotym kółku, żeby wyglądało jak wylot puzonu.
Zapisane
kamcio100
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

kamcio100


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 02.12.2013, 17:24:51 »

Dobra ok, więc wszystko przemyślałem. A co do tego godła jest to godło miasta z którego orkiestra pochodzi i chciałem właśnie to wpleść jakoś.

A nasze logo orkiestralne ze starych koszulek, niestety ale choćbym chciał nie jestem w stanie takiego czegoś stworzyć.



Więc chyba w gimpie zrobię jakieś tło i ciekawy napis. Będzie musiało wystarczyć

Zapisane
Madzialena
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 206
Galeria Użytkownika


I told you I'm a psycho @.@


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 02.12.2013, 17:36:25 »

Spróbuj dać takie lekko wystające zza tarczy trąbki albo coś. Wtedy będzie widać o co chodzi Mrugnięcie
Zapisane


Prawda jest w oczach.I często w głosie, ale trzeba słuchać uważnie"-Robert Ludlum
Sygnaturki Chichot
Webdesign Duży uśmiech
kamcio100
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

kamcio100


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 02.12.2013, 17:56:50 »

Dobra poddaje sie Język Będzie bez miniaturki Uśmiech
Zapisane
kamcio100
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

kamcio100


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 03.12.2013, 22:00:46 »

Ok, kolejne podejście, czy mógłby mi pomóc zrobić to logo które podałem wyżej ? To czarne z żółtymi liniami ? Bo próbuje i jakoś nie moge tego zrobić.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 03.12.2013, 22:12:27 »

Ale z czym dokładnie masz problem? I w jakim programie w końcu je robisz?
Zapisane
kamcio100
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

kamcio100


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 03.12.2013, 22:19:23 »

W gimp, tzn no zrobiłem tak że wziąłem różdżką te okręgi dwa i wkleiłem do nowego dokumentu ale z przeźroczystym tłem, ale to pewnie koloru na tym nie będzie więc muszę raczej zrobić na białym tle.

Ale jak zrobić te litery w łuku? I może jakiś ciekawy efekt lecz aby był czytelny mógłbym zastosować ?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 03.12.2013, 22:26:38 »

W ten sposób to będzie beznadziejnej jakości. Okręgi musisz sobie utworzyć używając zaznaczenia a jeszcze lepiej ścieżek bo wtedy będą mieć idealnie gładkie krawędzie. Po co skądś kopiować okręgi skoro to jest bardzo prosta rzecz do zrobienia. W każdym razie jeszcze raz powtarzam, że w Inkscape byłoby to łatwiej zrobić, łatwiej też wpisywać tam tekst w okrąg czy na krzywą, łatwiej nim manipulować. W GIMP możesz użyć opcji automatycznego tworzenia logo z napisem na okręgu, wystarczy wybrać: Plik -> Utwórz -> Logo -> Napis na okręgu.
Odnoszę wrażenie, że w ogóle nie znasz podstaw obsługi programu. Powinieneś najpierw przerobić kilka najprostszych tutoriali.
« Ostatnia zmiana: 04.12.2013, 03:42:48 wysłane przez be@ » Zapisane
kamcio100
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

kamcio100


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 03.12.2013, 22:32:50 »

No ok więc pobiore ten program o którym mówisz i wtedy w nim coś może zrobię.

No nie znam nie znam bo nigdy się tym nie interesowałem aż tak, a teraz są tego skutki.. Jestem po technikum informatycznym a takiej bzdury nie mogę zrobić ..

A jak zrobić taki okrąg jak ten przedstawiony ?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 03.12.2013, 22:50:10 »

To jest właściwie zaokrąglony prostokąt. Jak chcesz, to mogę ew. pomóc przez Skype.
Zapisane
Strony: 1 2 [Wszystkie]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońOgólne - pomocWątek: Tworzenie herbu Orkiestry dętej.
Skocz do: