Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Obróbka do oceny  (Przeczytany 7183 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
MoniaMar
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 20.11.2013, 15:59:00 »

Hejka

Już jakiś czas pracuję w Gimpie ale jakoś nigdy nie poddawałam moich zdjęć ocenie innych. Sądzę, że tutaj najlepiej mnie ocenicie, bo kto inny jak nie fachowcy od Gimpa? Jestem na profilu w szkole który powinien wprowadzić mnie w świat grafiki, ale na razie jest to sama teoria i wiedza o programach itd... A ja bardzo chcę się rozwijać i wiedzieć to mogę poprawić w tym co robię.
A wiec daję fotki:
1#
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/q71/s720x720/1395866_207558459415572_312045389_n.jpg


2#
https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/q71/s720x720/1234277_197041317133953_1184611327_n.jpg

3#
https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/q71/s720x720/971804_189767077861377_1164855282_n.jpg

4#
https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/q87/s720x720/1379498_206457579525660_359375517_n.jpg

Pozdrawiam
Nika Chichot
« Ostatnia zmiana: 20.11.2013, 17:42:49 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 20.11.2013, 18:04:15 »

1. Pomysł nawet ciekawy ale realizacja trochę słaba a przede wszystkim zdjęcie złej jakości.
2. Jedyne co mogę powiedzieć, to że dziewczyna nieźle wyszła na tym zdjęciu...
3. To chyba najlepiej się prezentuje ale w zasadzie nie widzę tu żadnych efektów poza rozmytą w ruchu winietą. W każdym razie podoba mi się. Jeśli sama je zrobiłaś a nie tylko poprawiłaś, to daję plusa Uśmiech
4. Trochę mi zajęło zanim się zorientowałam, że nad książką jest rozgwieżdżone niebo. Powinno być ciemniejsze i chyba nieco mniej zielone. Generalnie trochę nudna ta fotka. Spróbuj jej nadać więcej klimatu.
Zapisane
Raz
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika

Raz


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 20.11.2013, 19:09:38 »

Do fachowca mi równie daleko jak do milionera ale z wrażeniami mogę się podzielić.

Ostatnia praca do mnie najbardziej przemawia. Ukazuje piękno wyłaniające się z księgi. Jak gwiazdy na niebie pełne uroku, tajemniczości, mistycyzmu, ludzkich wierzeń i boskich mocy.
Ze strony technicznej brakuje mi tylko przekazu, iż to piękno wychodzi z księgi. Trochę to wygląda, jakby te gwiazdy nie wydobywały się z księgi, a były gdzieś dalej na ścianie.
Ja bym spróbował dać większy margines po bokach księgi i ułożyć gwiazdy, tak by wydobywały się z księgi. Kwestia jak powinny się wyłaniać? Powinny wylatywać jak wyrzucone z procy? Czy może tworzyć mgiełkę, poświatę wokół otwartej księgi? Optował bym za tym drugim bo nad księgą trzeba się pochylić. Jednak to mój gust pamiętaj, że treść potrafi człowieka pochłonąć.

Pierwsze zdjęcie też dosyć ciekawe. Jednak te dwa światełka do mnie nie przemawiają. Ja bym je ułożył jeden obok drugiego, by przypominały oczy. Delikatnie zamazał bym okolice światła, tworząc bardzo delikatną sylwetkę czegoś nieokreślonego, ale zwierzęcego i przerażającego.

Na drugim za bardzo podoba mi się bohaterka bym mógł się skupić na pozostałej części zdjęcia Język
Chociaż chyba trochę za dużo tych świetlików. Ja bym je skondensował w okolicy głowy, bo to w niej są marzenia i wszelkie zmysły. Nieco większe skupienie wokół dłoni tez było by dobrym pomysłem.

Trzecie zdjęcie – świeca. Nie przemawia do mnie prawie w ogóle. Może trochę zadumy i myśli o zmarłych. Memento Mori.

Moim zdaniem warto byś się zastanowiła, czy chcesz być grafikiem czy artystą? Grafiki można się uczyć, sztuka musi się rodzić sama. Inspiracja to skutek uboczny, wymaga by ja pchnąć w jakimś kierunku, a później leci sama. Oczywiście to moje zdanie.
Uważam również, że warto byś się przyjrzała naturze, a w tym naukom ścisłym. Przyjrzeć się jak rozchodzi się fala, co się z nią dzieje na przeszkodach. Poczytać o złotym podziale, poszukać go. Umysł automatycznie przyjmuje pewne kształty i proporcje za właściwie, a inne za niewłaściwe. Każde z nich rodzi inne emocje i inaczej przemawia. Warto też byś czasem (nie koniecznie zawsze) wiedziała, co chcesz osiągnąć za pomocą owego zdjęcia.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieFotografia i obróbka zdjęćWątek: Obróbka do oceny
Skocz do: