Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 ... 17 18 [19]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Fotomontaż - podmiana twarzy  (Przeczytany 760189 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #252 : 22.10.2020, 20:02:06 »

Tu przede wszystkim jest różnica w ostrości. Trzeba by na twarzy zastosować ostrożnie maskę wyostrzającą i może odrobinę zwiększyć kontrast, a całą resztę bardzo delikatnie rozmyć.
Innym wyjściem jest zastosowanie na całości jakiegoś filtra artystycznego z G'MIC, ale nie wiem, czy zależy ci, żeby to wyglądało wciąż jak zdjęcie, czy jednak mogłoby nieco przypominać np. coś pomiędzy zdjęciem a malowidłem
Zapisane
misiek444
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #253 : 22.10.2020, 21:01:12 »

Ale ja to wyostrzenie robiłem, jak głowa była jeszcze warstwą, ale większe wyostrzenie powodowało, że cienie robiły się
całkiem czarne. A jak teraz po zapisie wyostrzyć samą głowę? A to rozmycie gaussa całego zdjęcia na końcu?
Raczej zależy mi, żeby to wyglądało jak zdjęcie, ale równomiernie ostre.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #254 : 22.10.2020, 21:12:46 »

No niestety, ale w takim fotomontażu trzeba mieć sporo wprawy, aby uzyskać zadowalający efekt. To nie jest prosta sprawa. Trzeba biegle posługiwać się różnymi filtrami aby dopasować do siebie ostrość i kontrast, a często też kolorystykę łączonych zdjęć. Co do rozmycia, to przecież napisałam, że twarz wyostrzyć, a resztę rozmyć. Ten tutorial uczy podstaw, ale jeśli ma to wyglądać naprawdę realistycznie, to trzeba poświęcić więcej czasu na naukę. Przerobienie jednego poradnika, to za mało.
Zastosowanie jakiegoś artystycznego filtra znacznie ułatwiłoby sprawę, ale to już by mogło nie wyglądać jak zdjęcie
Zapisane
misiek444
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #255 : 23.10.2020, 07:23:08 »

Oczywiście masz całkowitą rację,ten tutorial jest jak szybko podmienić twarz w zdjęciu na inną, a mi zależy na czymś więcej.
Ale mam czas i ochotę nauczyć się o wiele więcej. Widzę w tym moim fotomontażu wiele mankamentów, ale to zrobiłem w około 15min,
a jestem skłonny poświęcić tyle czasu, aby wyszło naprawdę realistycznie. W tym fotomontażu już samo ułożenie głowy jest
nierealistyczne względem wyprostowanych ramion modelki, trzeba by podnieść trochę brodę odchylając nieznacznie głowę do tyłu.
To powoduje jednak odkrycie więcej włosów modelki. Może by przed całą operacją wklejania, usunąć Inpaintem część włosów modelki
zastępując tłem. We wklejanym zdjęciu usunąć tym programem golf aby odsłonić szyję.
Tak naprawdę, to mi zależy aby osoba była rozpoznawalna jako rzeczywiście ona, ale żeby dobrać inne otoczenie ( tło), zmienić
ubiór, nieznacznie poprawić sylwetkę, usunąc całą masę paprochów z tych slajdów.
Wiem, że to wszystko wykracza poza główny temat tego tutoriala, ale jestem tutaj nowicjuszem i nie wiedziałem gdzie o tym napisać.
Ostatnio ślęcze nad kolorowaniem zdjęcia z 1975r ( a właściwie wykadrowanej osoby), wtedy nie było aparatów wykonujących 10zdj/s
co znacznie ułatwiło by mi pracę, ale to już inna bajka(bardzo żmudna)i nie w tym temacie.
Wspomniałeś coś w wtyczce (filtrze)G'MIC chętnie bym się z tym zapoznał, z czym to się je, jak doistalować do Gimpa itp.
Jeżeli trochę przynudzam ,to przepraszam, jak trzeba przenieść temat do innego działu to też OK.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #256 : 23.10.2020, 10:29:38 »

G'MIC możesz pobrać tutaj: https://gmic.eu/download.shtml - wybierz wersję odpowiednią dla swojego systemu. Dla Windows na pewno jest dostępny w wersji instalacyjnej, którą instalujesz jak każdą inną aplikację.
Reszta to już kwestia doświadczenia w używaniu poszczególnych filtrów. Graficy uczą się latami Mrugnięcie
Jakbyś miał jeszcze pytania nie związane bezpośrednio z tym tutorialem, to proszę o założenie nowego wątku w dziale: GIMP - pomoc
Zapisane
misiek444
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #257 : 10.11.2020, 12:23:17 »

Mam taki problem, jedno zdjęcie jest wykonane w pełnym słońcu, natomiast to do wklejenia, doświetlone, wyraźne, ale brak taego
pełnego słońca. Próbowałem z różnymi cieniami, ekspozycją, jasnością , kontrastem, ale efekt był taki, że zawsze to wklejenie
miało taką szarość i słabo się komponowało, stawało się mniej wyraźne ( czy skalowanie różnego typu powoduje brak ostrości i rozmywa?).
Jak to zrobić ( może jest jakieś proste rozwiązanie?) Zaistalowałem G'MIC i Darktable, próbowałem różnych metod i z całym zdjęciem
do wklejenia aby zmienić na pełne słońce i z samym wycinkiem twarzy do "face swapa", ale to nie jest to.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #258 : 10.11.2020, 20:25:19 »

Może to w słońcu jest prześwietlone? A może światło pada z innej strony/kierunku niż na tym drugim? Poza jasnością, ważny jest także kontrast i barwa. Ogólnie dopasowanie takich zdjęć wymaga po prostu doświadczenia i pewnych umiejętności. Warto przerobić sobie tutoriale:
https://www.gimpuj.info/index.php/topic,62081.0.html
https://www.gimpuj.info/index.php/topic,68202.0.html
https://www.gimpuj.info/index.php/topic,65272.0.html
https://www.gimpuj.info/index.php/topic,64794.0.html
https://www.gimpuj.info/index.php/topic,61980.0.html
Skalowanie w dół może powodować utratę drobnych szczegółów, w końcu mniejszy obraz, to mniej pikseli, więc siłą rzeczy będzie mniej wyraźny. Jednak można uzyskać lepszą jakość skalowania używając do tego celu np. darmowego programu Reshade albo skalować stopniowo i używać wyostrzania.
« Ostatnia zmiana: 10.11.2020, 20:45:56 wysłane przez be@ » Zapisane
Strony: 1 ... 17 18 [19]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeTutorialeGIMPEdycja fotografiiWątek: Fotomontaż - podmiana twarzy
Skocz do: