Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Nagrywanie radia z internetu
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Nagrywanie radia z internetu  (Przeczytany 9820 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Krzywol
Gość
« : 02.11.2013, 18:53:44 »

Witajcie!
Chciałbym nagrać audycję radiową z internetu, która nadawana jest w nocy, proszę o pomoc.
Adres stacji: www.afera.com.pl
audycja zaczyna się w niedzielę o godz 22 a kończy o 2 w nocy, a więc 4 godziny muzyki.
Komputer powinien włączyć się o określonej godzinie nagrać audycję i wyłączyć się po jej zakończeniu ponieważ w tym czasie śpię.
Z góry dziękuję za pomoc!
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 02.11.2013, 19:07:25 »

Potrzebowałbyś jakiegoś programu do nagrywania, w którym można ustawić, że ma zakończyć nagrywanie po określonym czasie i wyłączyć kompa. A włączyć najlepiej samemu i dopiero iść spać. Polecam spytać na forum: elektroda.pl, tam się takimi rzeczami zajmują, może nawet znajdziesz gotową odpowiedź.
Zapisane
Krzywol
Gość
« Odpowiedz #2 : 02.11.2013, 19:08:58 »

wiem, ze program by się przydał ,ale nic działającego nie znalazłem
Zapisane
ghoot
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: ghoot@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 282
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 03.11.2013, 12:41:29 »

Program Audacity umożliwia nagrywanie dźwięku z mikrofonu oraz z karty dźwiękowej. Po zainstalowaniu go w menu transport masz "nagrywanie czasowe" (lub shift+T). Możesz tam nastawić datę i czas początku oraz końca. Wystarczy że włączysz audycję tak, jakbyś jej odsłuchiwał, a nagrywanie w programie zgra ją jak na kasetę. Oczywiście głośniki komputera można wyłączyć.
Przy takim rozwiązaniu musiałbyś nastawić nagrywanie i pójść spać, a rano miałbyś 4 godziny nagrania. Z tym, że komputer się nie wyłączy, bo jeśli chcielibyśmy go wyłączyć, to nagranie nie zostanie zapisane.
Aby zapisać nagranie nie w formacie projektu audacity masz plik->eksportuj.
Prawdopodobnie na elektrodzie wpadną na coś lepszego Uśmiech
Zapisane
Krzywol
Gość
« Odpowiedz #4 : 03.11.2013, 18:11:48 »

Na elektrodzie same głupoty za 20 dolarów z dodatkami spamującymi itp, które ciężko odinstalować. Już to przerobiłem.
A może jakiś skrypcik sie da zrobić do tego audiacity?
Zapisane
uKreskowane
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 223
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 03.11.2013, 18:21:39 »

Panel sterowania -> System i zabezpieczenia -> Narzędzia administracyjne -> Zaplanuj zadanie
Klikasz Akcja i Nowe zadanie. Dalej już sobie poradzisz, jak nie to priv.
Program odpowiedzialny za wyłączenie komputera to shutdown.exe i jego musisz uruchomić o określonej godzinie
Zapisane



Krzywol
Gość
« Odpowiedz #6 : 03.11.2013, 18:23:52 »

To juz wiem ale on nie zamknie i  nie zapisze pliku audiacity przed zamknięciem komputera
Zapisane
uKreskowane
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 223
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 03.11.2013, 18:28:56 »

Czyli AudaCity automatycznie nie zapisuje pliku? Jeżeli zapisuje to możesz ustawić po prostu 10 minut później wyłączenie.
W ostateczności jeżeli nie znajdziemy rozwiązania to mogę Ci napisać na szybko prymitywny skrypcik, żeby zapisało, po czym wyłączyło komputer.
Zapisane



Krzywol
Gość
« Odpowiedz #8 : 03.11.2013, 18:30:03 »

Aczytałeś poprzednie posty?
Program Audacity umożliwia nagrywanie dźwięku z mikrofonu oraz z karty dźwiękowej. Po zainstalowaniu go w menu transport masz "nagrywanie czasowe" (lub shift+T). Możesz tam nastawić datę i czas początku oraz końca. Wystarczy że włączysz audycję tak, jakbyś jej odsłuchiwał, a nagrywanie w programie zgra ją jak na kasetę. Oczywiście głośniki komputera można wyłączyć.
Przy takim rozwiązaniu musiałbyś nastawić nagrywanie i pójść spać, a rano miałbyś 4 godziny nagrania. Z tym, że komputer się nie wyłączy, bo jeśli chcielibyśmy go wyłączyć, to nagranie nie zostanie zapisane.
Aby zapisać nagranie nie w formacie projektu audacity masz plik->eksportuj.
Prawdopodobnie na elektrodzie wpadną na coś lepszego Uśmiech
Zapisane
uKreskowane
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 223
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 03.11.2013, 18:37:44 »

Strasznie nie kminie działania tego programu, operowałem na nim tylko na zajęciach w 2gim, czyli jakieś 2 lata temu Język
Czyli jeżeli dobrze rozumiem program nagrywa dźwięk i zostawia go w programie gotowego do obróbki? W takim razie "jedyne" co trzeba zrobić to zapisać, bo wyłączenie komputera nie stanowi problemu.
Ściągnę sobie ten program i pokombinuję. Może znajdę odpowiedź Uśmiech
Zapisane



be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 03.11.2013, 18:56:45 »

http://www.dobreprogramy.pl/WinParrot,Program,Windows,36264.html - znalazłam taki programik. Może da się za jego pomocą zautomatyzować te czynności? Niestety sama go nie używałam więc musiałbyś przetestować ale wg opisu może być przydatny.
Ten Audacity mam zainstalowany ale właściwie prawie go nie używam. W każdym razie jest w nim opcja nagrywania w wybranym przedziale czasowym ale niestety nie widzę możliwości ustawienia, aby program sam automatycznie zapisał zarejestrowane nagranie, więc trochę bez sensu.
A co do elektrody to szukałeś tylko gotowych odpowiedzi, czy założyłeś tam temat z pytaniem?
Zapisane
Krzywol
Gość
« Odpowiedz #11 : 29.11.2013, 21:33:26 »

"Począwszy od wersji 1.3.2, Audacity automatycznie zapisuje zrzuty twojego projektu na bieżąco. Jeśli Audacity lub cały system zawiesi się nagle, przy kolejnym uruchomieniu Audacity poinformuje cię o niezapisanym projekcie i poprosi o odzyskanie go." Uśmiech
Brzmi to fajnie tylko cyz radio internetowe  moge pzrez audiacity nagrac?
Zapisane
Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #12 : 29.11.2013, 22:04:04 »

Przypadkiem ktoś ze społeczności Ubuntu Polska na G+ zadał identyczne pytanie jak Ty i do samego nagrywania radia polecili mu między innymi vlc Uśmiech
http://artykuly.softonic.pl/funkcje-vlc-o-ktorych-nie-wiesz
ja nie testowałam, ale podobno działa dobrze, więc podsyłam, może się przyda.
Zapisane

Krzywol
Gość
« Odpowiedz #13 : 29.11.2013, 22:06:08 »

Mam wstręt do tego programu! ozywałem na poprzednim kompie do czego innego  nie działał jak należny nie szlo skonfigurować i zmusić do pracy, ale dziękuje za odp
Zapisane
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Nagrywanie radia z internetu
Skocz do: