Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Licencja programu GIMP?  (Przeczytany 10116 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
seanknw
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

seanknw


Zobacz profil
« : 20.10.2013, 20:12:43 »

Witam
Mam tylko jedno pytanie po to się zarejestrowałem i mam nadzieję, że odpowiedź otrzymam.
Czy licencja GIMP jest komercyjna, zakładam działalność gospodarczą w celach projektowania grafiki i czy moge używać go w domu w celach komercyjnych czyli sprzedawać swoje prace?

W regulaminie na stronie pisze że tak ale chcę się upewnić bo regulamin jest z 2009 roku

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 22.10.2013, 17:24:28 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 20.10.2013, 20:15:13 »

Tak, ale konkretne czcionki, pędzle itd. musisz już sam sobie sprawdzić na jakiej są licencji.
Zapisane
Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 21.10.2013, 10:19:47 »

Ja dodam od siebie jeszcze, że kiedy rok temu starałam się o dofinansowanie do swojej działalności, to właśnie wykorzystanie FLOSSowych narzędzi do komercyjnej pracy, takich jak Gimp, Blender i Inkscape uczyniłam jedną z zalet swojego biznes planu.
Zapisane

Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 21.10.2013, 15:23:32 »

Gimp jest i będzie zawsze będzie w pełni wolny ze względu na wykorzystaną licencje GNU GPL,
Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
seanknw
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

seanknw


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 21.10.2013, 16:20:55 »

Ok dzięki wszystko za odpowiedź a poruszając sprawę pędzli to jeśli np. pobieram je z deviantart gdzie jest opcja downloadu bez żadnego rejestrowania się i akceptacji regulaminu to chyba pędzle nie mogą być objęte nie komercyjnym zastosowaniem przez autora ?
W prawie polskim też widnieje taki przepis że jeśli coś jest pobrane bez akceptacji regulaminu lub legalność sprawdzenie pochodzenia wykracza poza mój zasięg to działam legalnie. Autorzy którzy udostępniając swoje brushe na publicznych portalach typu deviantart powinny mieć to na uwadze
dobrze mówie ?
Zapisane
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 21.10.2013, 17:46:49 »

Wiesz, poniekąd tak jest, że powinni, ale nie każdemu się chce. Wtedy bezpieczniej jest sobie założyć, że pędzle i inne dodatki są do użytku niekomercyjnego, bo w Polsce pomimo przepisów różne numery się dzieją Mrugnięcie
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 431
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 21.10.2013, 18:28:15 »

W regulaminie Devianartu może być jakiś miły zapis, który wyjaśnia np. domyślną licencje na rzeczy z ich serwera. U tak np. jest, to czemu u nich być nie może. Zwykła przyzwoitość nakazuje być pewnym, że autor się zgadza na wykorzystanie swojego dzieła komercyjnie.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Licencja programu GIMP?
Skocz do: