Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońOgólne - pomocWątek: Tablet Bamboo Pen: źle działające przyciski piórka
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Tablet Bamboo Pen: źle działające przyciski piórka  (Przeczytany 6507 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
midian
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

midian


Zobacz profil
« : 24.09.2013, 09:48:04 »

Witam Uśmiech

Kupiłam sobie tablet Bamboo3 Pen & Touch. Wszyscy chwalą, mnie doprowadza do szału. Mam pytanie do osób, które korzystają lub kiedyś korzystały z tego sprzętu, bo nie wiem czy to jakaś usterka czy może mój błąd -

chodzi o to, że nie mogę swobodnie operować piórkiem, np. w trakcie kreślenia linii non stop wyskakuje mi menu, jakbym naciskała prawy przycisk myszy. Albo wcale nie reaguje, niezależnie od tego jak mocno naciskam. Czy to normalne, czy może powinnam rozważyć reklamację? A może zrobiłam jakiś błąd w ustawieniach?
Zapisane
Celestus
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 144
Galeria Użytkownika


Hip Hop - nie dzieli nas a łączy !...


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 24.09.2013, 21:35:14 »

Z jakiego systemu korzystasz ?
Jeśli z Win 7/8 to spróbuj coś pogmerać w opcji pod nazwą "zmień ustawienia pióra cyfrowego".
w aplikacji "preferencje Bamboo" też powinny być pola z konfiguracją przycisków, ruchów i nacisków. Może masz po prostu ustawione "klikniecie prawego przycisku myszy" jako jakiś gest, ruch, przycisk ?
Zapisane


EasyRider
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

EasyRider


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 29.09.2013, 00:03:59 »

Mam ten sam problem.
tablet: bamboo3 pen
os: win7/x64
gimp: 2.8.6
Podczas używania przycisków na piórze działają one tak jakby zawsze były ustawione na domyślne ustawienia z "Preferencji Wacom", tzn. dolny przycisk wyświetla menu kontekstowe, górny przesuwanie rysunku, a przypisane mam na nie skróty klawiszowe. Działają normalnie poza obszarem roboczym rysunku (np. w oknie narzędziowym warstw, kanałów itd..). W innym programach graficznych ten problem nie występuje, tylko w GIMPie
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 01.10.2013, 06:51:34 »

No nieźle, właśnie dokładnie z tym się ostatnio użerałam na Windows 7 64bit i GIMP 2.8.6. Po którejś tam reinstalacji sterowników skrót przypisany do dolnego przycisku zaczął działać ale górny nadal robi co chce (czyli włącza przesuwanie i dość często nie chce go wyłączyć). A i ten dolny miewa humory. W Kricie funkcje przycisków działają tak jak ustawiłam (dolny: CTRL+Z, górny: DELETE). W Inkscape dolny działa, górny: brak reakcji, w dołączonym do tabletu Art Rage to samo co w Inku. Już myślałam, że mam to piórko zepsute, a tu wygląda, że więcej osób ma ten sam problem.

@Edit:
Sprawdziłam jeszcze na innym laptopie z XP SP3 32bit i GIMP 2.6.12 - niestety jest to samo a nawet gorzej, bo obydwa przyciski działają wg opcji domyślnych a nie tych, które im przypisałam. I tutaj również jak górny włączy przesuwanie, to nie chce go wyłączyć i trzeba restartować program.
 Naprawdę nie wiem już, co o tym sądzić. Sterowniki mam najnowsze, bo w instrukcji wyraźnie pisze, że po uruchomieniu płyty aplikacja łączy się z internetem i pobiera najnowszą wersję sterowników. Zresztą na stronie producenta nie znalazłam nowszych niż te, które mam.
 Zastanawiam się, czy warto pójść do serwisu ale skoro inni mają to samo, to możliwe, że soft jest wadliwy. No i czy fizycznie zepsute piórko działało by prawidłowo w Kricie? Poza tym nie wiem, czy będą chcieli przyjąć reklamację samego piórka po kilku miesiącach od zakupu a przecież im nie udowodnię, że go prawie nie używałam. W dodatku wg tego, co pisze w instrukcji dość łatwo można zepsuć te przyciski...
« Ostatnia zmiana: 01.10.2013, 07:42:20 wysłane przez be@ » Zapisane
Pitrex
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

Pitrex


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 08.11.2013, 15:53:24 »

Dalem sobie jako jeden przycisk opcje wstecz - domyslajac sie ze bedzie to dzialalo jak ctrl+z

Niestety jednak nie dziala to zbyt dobrze bo wcale.
Takze w innych programach graficznych.

Jaki jest sposob na rozwiazanie tego problemu?
Mam nadzieje ze ten dzial jest wlasciwy na tego typu pytania, jesli nie prosze o przeniesienie i co najwazniejsze - odpowiedz na trapiacy mnie problem Uśmiech

Pozdrawiam
Zapisane
Namae
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 216
Galeria Użytkownika


Let's go!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 08.11.2013, 21:06:35 »

Niestety, sterowniki Wacoma mają humory na Win7. Dopóki korzystałam z Visty wszystko śmigało pięknie, teraz ustawienia ExpressKeys restartują się same z siebie co kilka uruchomień systemu /_Oo_\
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońOgólne - pomocWątek: Tablet Bamboo Pen: źle działające przyciski piórka
Skocz do: