Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aBitwy i konkursyLigaWątek: Liga 2013 - kontrowersje w ćwierfinałach - wypowiedz się i Ty
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Liga 2013 - kontrowersje w ćwierfinałach - wypowiedz się i Ty  (Przeczytany 14702 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 431
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« : 25.08.2013, 12:44:14 »

Na ośmiu użytkowników dostałem jedynie 3 zgłoszenia (+1, które nie zawiera dobrego linku).
Czyli połowa użytkowników zdradziła swoich kolegów. Jedna się tam usprawiedliwiała, ale co ja mam z tym fantem zrobić?

Otóż: czekam do wtorku, godzina 20.00 na resztę prac.

A tym, którzy przysłali (czyli te 3 osoby + ta jedna, jeśli podeśle dobry link:P) pozostawiam do zdecydowania co ja mam zrobić z tą całą resztą.

A) Olać, zdyskwalifikować itp...
B) To co A + minus do reputacji
C) Czekać cały tydzień (do soboty)
D) Będą startować z -1 w punktacji
E) Będą startować z -1 za każdy dzień w punktacji
F) Inne
« Ostatnia zmiana: 25.08.2013, 20:38:58 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
Arcobalena
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 53
Galeria Użytkownika


Użyszkodnik forum


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 25.08.2013, 14:13:29 »

Jestem za opcją A, bo inaczej nie mam szans na przejście do półfinału...
Głosuję na wariant E, ponieważ zmotywuje on spóźnialskich do jak najszybszego ukończenia prac, no i dzięki niemu nie utracimy sensu Ligi, czyli ciekawych, ligowych rozgrywek Uśmiech
Zapisane

Beznadziejny podpis jest beznadziejny.
Skwarek
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: skwara96@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 755
Galeria Użytkownika


Hello... it's me.


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 25.08.2013, 14:14:47 »

A: 0
B: 0
C: 0
D: 1
E: 1
F: 0

Ja jestem za D, bo jakaś kara musi być, ale przecież w lidze chodzi o to, żeby wybrać najlepszego grafika, więc kara w punktach minusowych nie może być zbyt duża. A z takim -1 praca tylko by przegrała, gdyby praca przeciwnika miała podobną ilość głosu, a więc byłaby na podobnym poziomie, wtedy wygra ten, który oddał pracę na czas. No chyba, żebyśmy zrobili E, ale tylko do np. -3 pkt. za dalsze dni nie byłoby już więcej minusowych punktów Uśmiech.
Zapisane

DAJ MI LAMĘ :]
GIMP

"Dude, suckin' at something is the first step towards being sorta good at something."
Arcobalena
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 53
Galeria Użytkownika


Użyszkodnik forum


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 25.08.2013, 14:17:30 »

A: 0
B: 0
C: 0
D: 1
E: 1
F: 0

Ja jestem za D, bo jakaś kara musi być, ale przecież w lidze chodzi o to, żeby wybrać najlepszego grafika, więc kara w punktach minusowych nie może być zbyt duża. A z takim -1 praca tylko by przegrała, gdyby praca przeciwnika miała podobną ilość głosu, a więc byłaby na podobnym poziomie, wtedy wygra ten, który oddał pracę na czas. No chyba, żebyśmy zrobili E, ale tylko do np. -3 pkt. za dalsze dni nie byłoby już więcej minusowych punktów Uśmiech.

Z tego co ja zrozumiałam z wypowiedzi Ziomoslawa, na spóźnione prace czeka on jedynie do wtorku, a potem następuje dyskwalifikacja, więc spóźnialscy nie mogą stracić więcej, niż 3 punkty (ale całkiem możliwe, że zrozumiałam źle).
Zapisane

Beznadziejny podpis jest beznadziejny.
Skwarek
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: skwara96@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 755
Galeria Użytkownika


Hello... it's me.


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 25.08.2013, 14:25:04 »

To chyba jednak ja źle zrozumiałem. To jak będzie do max 3 dni to jestem na E (zmienię, jak Ziomioslaw wyjaśni). Uśmiech
Zapisane

DAJ MI LAMĘ :]
GIMP

"Dude, suckin' at something is the first step towards being sorta good at something."
Madzialena
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 206
Galeria Użytkownika


I told you I'm a psycho @.@


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 25.08.2013, 19:44:35 »

Ja jestem to +1 że się tak pochwalę Duży uśmiech
Mi się wydaje że ten punkt D) to łagodniejsza wersja punktu E) czyli po prostu odejmuje TYLKO ten 1 punkt Mrugnięcie (przyjechałam z Zakopanego i już filozofuję)
Zapisane


Prawda jest w oczach.I często w głosie, ale trzeba słuchać uważnie"-Robert Ludlum
Sygnaturki Chichot
Webdesign Duży uśmiech
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 431
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 25.08.2013, 20:40:07 »

Myślałem, żeby liczyć od soboty, to wtedy był termin, ale możemy się dogadać.
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 26.08.2013, 08:42:56 »

Ja jestem za A.

Naprawdę. Już pierwszy etap pokazał jaki niektórzy mają stosunek do tego. Olewają sobie ligę to my olejmy ich. Nic, że liga szybciej się skończy. Trudno. W dzisiejszych czasach liczy się także obowiązkowość. Jak ktoś się zgłosił, to powinien się wywiązać na czas i nawet pomimo tego, że nie jest to nic ważnego. Bywa, że coś naprawdę komuś wypadnie, wtedy należy mieć na tyle przyzwoitości i zrezygnować samemu a nie siedzieć cicho rozwalając cały plan rozgrywek.
Byłabym za tym aby zrobić głosowanie z tego co jest, wyłonić najlepszego i go nagrodzić.
Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 431
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 26.08.2013, 17:53:35 »

To by oznaczało, że zrobią się nam półfinały z ćwierć
Zapisane
MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 26.08.2013, 20:56:32 »

Pomimo, że na tym etapie rozgrywek Ziomiosław zaprosił do wypowiedzi tylko aktualnych uczestników:

A tym, którzy przysłali (czyli te 3 osoby + ta jedna, jeśli podeśle dobry link:P) pozostawiam do zdecydowania co ja mam zrobić z tą całą resztą

nie mogę się oprzeć od komentarza do stanowiska Hasi.

Generalnie jest bardzo podobne do mojego – być może  jednak, że z powodu niesprecyzowania sztywnych terminów rozgrywania poszczególnych etapów (z zaplanowaniem czasu na ewentualną dogrywkę) kilku uczestników źle zaplanowało swój czas.
Tylko jakoś od tych spóźnialskich brak jakichkolwiek informacji na forum...
Oprócz sugerowanych już wcześniej propozycji zmian w regulaminie (http://www.gimpuj.info/index.php/topic,60925.msg282709.html#msg282709) chciałbym dorzucić jeszcze te:

- zgłoszenie do Ligi zostaje przyjęte po ogłoszeniu tematu eliminacji i przesłaniu pracy przez chętnych do udziału;
- Rezygnacja zawodnika w trakcie trwania Ligi jest równoznaczna z poddaniem aktualnie toczonej lub zaplanowanej dla niego bitwy – jednak w przypadku braku możliwości rozegrania kolejnego etapu (z uwagi na niewystarczającą ilość uczestników) Moderator może ogłosić dodatkowe eliminacje spośród uczestników, którzy zostali wyeliminowani, a brali udział w poprzednim etapie.

To uwagi do rozważenia w ewentualnej V LIDZE PFUG (ponieważ nie stosujmy zasady naginania regulaminu do aktualnych problemów)...
Zapisane
Skwarek
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: skwara96@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 755
Galeria Użytkownika


Hello... it's me.


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 27.08.2013, 10:47:42 »

Cytuj
- zgłoszenie do Ligi zostaje przyjęte po ogłoszeniu tematu eliminacji i przesłaniu pracy przez chętnych do udziału;

Z tego co pamiętam to na czas do eliminacji oddało pracę chyba 5 osób, czyli po eliminacjach odpadły by z 2 osoby, a reszta przechodzi od razu do finału. Pomysł jest bez sensu.

Cytuj
Rezygnacja zawodnika w trakcie trwania Ligi jest równoznaczna z poddaniem aktualnie toczonej lub zaplanowanej dla niego bitwy – jednak w przypadku braku możliwości rozegrania kolejnego etapu (z uwagi na niewystarczającą ilość uczestników) Moderator może ogłosić dodatkowe eliminacje spośród uczestników, którzy zostali wyeliminowani, a brali udział w poprzednim etapie.

Czyli kolejna osoba (która odpadła, czyli nie powinna mieć już szansy na tytuł najlepszego grafika) musi zacząć robić pracę, a więc i tak musimy dać dłuższy termin. Do tego jakim sposobem wybieralibyśmy osobę, która ma jednak przejść, mimo, że odpadła? Dobra, rozumiem, że przez głosowanie z prac z poprzedniego etapu, ale co jak się zdarzy tak, że przejdzie osoba, która już walczyła z uczestnikiem, z którym ma walczyć, przecież to bez sensu.
« Ostatnia zmiana: 27.08.2013, 11:03:59 wysłane przez Squarek » Zapisane

DAJ MI LAMĘ :]
GIMP

"Dude, suckin' at something is the first step towards being sorta good at something."
MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 27.08.2013, 17:16:49 »

Cytuj
Z tego co pamiętam to na czas do eliminacji oddało pracę chyba 5 osób, czyli po eliminacjach odpadły by z 2 osoby, a reszta przechodzi od razu do finału. Pomysł jest bez sensu.

Jasne – lepiej przedłużać czas oczekiwania nawet do nieskończoności - bo ilość uczestników przekształca się w jakość ?

Cytuj
Czyli kolejna osoba (która odpadła, czyli nie powinna mieć już szansy na tytuł najlepszego grafika) musi zacząć robić pracę, a więc i tak musimy dać dłuższy termin. Do tego jakim sposobem wybieralibyśmy osobę, która ma jednak przejść, mimo, że odpadła? Dobra, rozumiem, że przez głosowanie z prac z poprzedniego etapu, ale co jak się zdarzy tak, że przejdzie osoba, która już walczyła z uczestnikiem, z którym ma walczyć, przecież to bez sensu.

Jasne – najlepszy grafik nie jest najlepszy we wszystkich etapach i nie potrafi podjąć kolejnego wyzwania, w kolejnej innej kategorii - z raz pokonanym konkurentem.

Czy zastanawialiście się dlaczego jest tak mało chętnych do udziału w LIDZE ?
Bo wg mnie jedną z przyczyn jest właśnie nieprecyzyjnie określony (zmienny) termin rozegrania poszczególnych etapów oraz obawa wybrania „niepasującego” tematu.

Kolejna sprawa to zbyt mała ilość jurorów oceniających prace - a ograniczona również przez REGULAMIN:
§4. Głosowania:
1. Głosy w bitwie może oddawać każdy uczestnik forum, który spędził na nim co najmniej miesiąc, lub też w opinii moderatora może to robić
– do podania o dopuszczenie dołączyć życiorys ?

2. Swój głos należy odpowiednio umotywować - głos, który nie zawiera konkretnego uzasadnienia jest głosem nieważnym i zostanie usunięty – jasne – ale czy dopuszczającym (konkretnym) uzasadnieniem będzie kwestia: bo mi się bardzo nie podoba/podoba*  ponieważ lubię/nie lubię* (i tu wpisać można byle co)?

*niepotrzebne skreślić
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 27.08.2013, 18:49:58 »

Osobiście raczej wątpię aby w ogóle udało się zebrać dość chętnych do następnej edycji. Po prostu zbyt mała frekwencja na forum Smutny Jeśli chodzi o powody wymienione przez MareroQ, to akurat w moim przypadku żaden z nich nie miał znaczenia. Co do o obaw o "pasujący/niepasujący" temat, to przecież Liga właśnie tą wszechstronnością różni się od innych konkursów i bitew więc nie wiem co by tu można poradzić.
 Gdyby jednak coś się zmieniło, to ja bym widziała mniej więcej tak, że najpierw przedstawia się listę tematów oraz przybliżony czas trwania i datę rozpoczęcia ligi. Po zgłoszeniu się chętnych ogłaszana jest już konkretna data rozpoczęcia (nie później niż 5 dni po ogłoszeniu) i temat eliminacji a ochotnicy mają 3 do 5 dni na potwierdzenie swojego udziału. Ci, którzy tego nie zrobią odpadają, ew. mogą się później zgłosić jako rezerwowi (przed upływem terminu oddania prac) ale tylko w eliminacjach. Zgłoszenie się na rezerwowego = wysłanie pracy. Grupy są ogłaszane już po potwierdzeniu udziału przez chętnych. W dniu oddania prac organizator wysyła przypomnienia do osób, które nie dostarczyły pracy. Jeśli w ciągu trzech kolejnych dni tego nie zrobią ani się nie odezwą z prośbą o przedłużenie, zostaną zdyskwalifikowani i będzie im zabrany 1pkt. reputacji. W przypadku gdy ktoś w tym czasie poprosi o przedłużenie terminu, to myślę że maksymalnie można mu dać 3 dni od chwili przesłania prośby. Zdyskwalifikowanych zastąpią rezerwowi a w przypadku braku takowych albo łączenie grup, jeśli jest dość uczestników, albo przejście walkowerem jeśli zostanie zbyt mała liczba zawodników by można było przeprowadzić jeszcze przynajmniej 2 etapy.
Odnośnie konieczności uzasadnienia głosu - osoba rozgarnięta zawsze tam jakieś uzasadnienie skleci, a nierozgarnięta prawdopodobnie nie odróżni naprawdę dobrej pracy od słabej. Natomiast kwestię uprawnień do głosowania faktycznie można by poddać dyskusji. Ja bym była za tym, aby mogły głosować osoby, które mają miesiąc stażu lub napisały co najmniej 5 sensownych postów.

« Ostatnia zmiana: 27.08.2013, 19:05:15 wysłane przez be@ » Zapisane
Skwarek
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: skwara96@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 755
Galeria Użytkownika


Hello... it's me.


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 27.08.2013, 18:50:06 »

Cytuj
Jasne – lepiej przedłużać czas oczekiwania nawet do nieskończoności - bo ilość uczestników przekształca się w jakość ?

W tamtym roku było tak jak ty teraz chcesz i zgłosiły się tylko 3 osoby. W tym roku, nawet nie licząc tych co się spóźnili, przysłało 5 osób, bo się zdeklarowali, a potem jeszcze kilka i można było zrobić porządne eliminacje, wtedy to nawet nie była liga, a jedna bitwa. Po za tym im więcej osób się zgłosi, tym większa szansa na to, że pracę będą lepszej jakości Mrugnięcie. Po za tym jak dla mnie możemy na prace czekać i pół roku, o ile osoby, które będą chciały przedłużać, poinformują o tym zawczasu, a nie po terminie. Tydzień to na prawdę śmieszny czas na zrobienie porządnej pracy, tym bardziej, że chodzi tu o jakość Mrugnięcie. Najlepiej to jakby nie organizator, a sami uczestnicy by ustalali termin.

Cytuj
Jasne – najlepszy grafik nie jest najlepszy we wszystkich etapach i nie potrafi podjąć kolejnego wyzwania, w kolejnej innej kategorii - z raz pokonanym konkurentem.

Czy zastanawialiście się dlaczego jest tak mało chętnych do udziału w LIDZE ?
Bo wg mnie jedną z przyczyn jest właśnie nieprecyzyjnie określony (zmienny) termin rozegrania poszczególnych etapów oraz obawa wybrania „niepasującego” tematu.

Najlepszy grafik powinien być wszechstronny, dlatego jeśli nie wygrał raz, to zgodnie z logiką turniejów, nie powinien wygrać w finale Mrugnięcie. Po za tym, tematy nie narzucają formy pracy, tylko temat, więc taka wymówka, że ktoś nie jest dobry w jakiejś dziedzinie, jest trochę słaba Mrugnięcie.

Cytuj
Kolejna sprawa to zbyt mała ilość jurorów oceniających prace - a ograniczona również przez REGULAMIN:
§4. Głosowania:
1. Głosy w bitwie może oddawać każdy uczestnik forum, który spędził na nim co najmniej miesiąc, lub też w opinii moderatora może to robić – do podania o dopuszczenie dołączyć życiorys ?

2. Swój głos należy odpowiednio umotywować - głos, który nie zawiera konkretnego uzasadnienia jest głosem nieważnym i zostanie usunięty – jasne – ale czy dopuszczającym (konkretnym) uzasadnieniem będzie kwestia: bo mi się bardzo nie podoba/podoba*  ponieważ lubię/nie lubię* (i tu wpisać można byle co)?

No tak, lepiej dać możliwość tworzenia multikont, żeby nabijać sobie głosy.

« Ostatnia zmiana: 27.08.2013, 19:11:25 wysłane przez Squarek » Zapisane

DAJ MI LAMĘ :]
GIMP

"Dude, suckin' at something is the first step towards being sorta good at something."
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aBitwy i konkursyLigaWątek: Liga 2013 - kontrowersje w ćwierfinałach - wypowiedz się i Ty
Skocz do: