Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Drukowanie dużego obrazu na dwóch kartkach  (Przeczytany 7988 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
biskvp
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 21.08.2013, 02:07:13 »

Witam!
 Zaprojektowałem baner który ma szer: 38,5 cm i wys: 22 cm. Wszystko jest fajnie do czasu kiedy nie drukuje, jak wiadomo powinno podzielić sie to na dwie kartki, ponieważ 38,5 cm to są dwie złączone kartki. Drukuje się, ale wszystko sie zmniejsza i wychodzi mi nawet nie na całą jedną stronę. Nie mam pojęcia jak to zrobić, aby wydrukować obrazek na 2 kartkach tak aby jego wymiary były takie jak podałem. Bardzo proszę o szybką pomoc, z góry bardzo dziękuję.

Pozdrawiam,
Paweł

//be@: Poprawiłam tytuł. Przeczytaj regulamin i następnym razem używaj bardziej treściwych tytułów.
« Ostatnia zmiana: 24.08.2013, 16:03:53 wysłane przez be@ » Zapisane

Pozdrawiam,
Paweł
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 21.08.2013, 02:54:00 »

Może trzeba coś przestawić w ustawieniach drukarki? Drukujesz z poziomu GIMP-a? Ew. może lepiej podzielić ten obrazek już w GIMP-ie na dwie osobne części i wtedy każdą wydrukować oddzielnie na osobnej kartce?
Poza tym kartka nie ma 22 cm tylko 21 cm więc i tak na dwóch się tego nie da zmieścić.
Zapisane
biskvp
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 21.08.2013, 02:57:44 »

Uporałem sie jakoś z tym.
Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie jeśli wciskam że ma drukować na kartce w pionie to zajmuje mi to 1/3 strony, a szkodami zmarnować tyle kartek skoro na nich zostanie tyle miejsca. Nie mam pojęcia jak ustawić aby na takiej pionowej kartce zapełnić ją całą, czyli w tym przypadku jeszcze dwoma banerami. Jak ustawić aby ja jednej stronie były trzy takie same banery?
Zapisane

Pozdrawiam,
Paweł
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 21.08.2013, 03:06:22 »

Tu już nie pomogę, bo sama niezwykle rzadko cokolwiek drukuję (może ze 2 razy w roku?) i mam drukarkę podpiętą do innego komputera niż teraz używam, więc w ogóle nie pamiętam jej ustawień. Na pewno jest tam jakaś opcja, która za to odpowiada.
Używasz większych kartek niż A4?
Zapisane
biskvp
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 21.08.2013, 10:26:18 »

Nie, używam zwykłych kartek A4
Zapisane

Pozdrawiam,
Paweł
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 21.08.2013, 10:38:23 »

W takim razie nie wiem jakim sposobem możesz zmieścić obraz o tych wymiarach na dwóch kartkach. Kartka A4 ma niecałe 30 cm x 21 cm. Twój obraz ma podobno 38,5 cm x 22 cm więc podwójny będzie mieć 77 x 22 lub 44 x 38,5 zaś podwójna kartka 30 x 42 lub 60 x 21. Chyba, żebym coś pokręciła?
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońOgólne - pomocWątek: Drukowanie dużego obrazu na dwóch kartkach
Skocz do: