Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DDigital Painting (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: "Arcydzieła" początkującego
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: "Arcydzieła" początkującego  (Przeczytany 3783 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Vzon
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Vzon


Zobacz profil
« : 20.08.2013, 23:11:52 »

Korzystając z okazji jako nowy chciałbym się przywitać Uśmiech Gimpa używam już od dobrych paru lat aczkolwiek miałem teraz przerwę. Wczoraj wygrzebałem stary tablet i postanowiłem spróbować "coś" stworzyć. Po raz pierwszy zabrałem się za takie rysowanie na komputerze i chociaż jakością rysunku przypomina typowe malunki dzieciaków z tyłu zeszytu stwierdziłem, że wstawię tutaj - a nuż ktoś mi coś podpowie/naprowadzi na coś. Zdaję sobie sprawę, że z konturem chyba grubo przesadziłem i jak widać mam problemy z cieniowaniem i rysowaniem fałd na ubraniach itp. Również to ostrze wydaje mi się, że z leksza nie pasuje. Obok nowsza, nieukończona jeszcze wersja.


Edit:
Tym razem wrzucam pracę, którą przed chwilą skończyłem. Postanowiłem darować sobie dokładnie rysowanie konturów i poprostu "machać" pędzlem Uśmiech Dodaję też wersję lekko zmienioną i kolorową.



« Ostatnia zmiana: 25.08.2013, 23:10:11 wysłane przez Vzon » Zapisane
uKreskowane
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 223
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 22.08.2013, 21:44:32 »

podoba mi się ten styl. Myślę, że jeżeli zostaniesz dłużej na forum to gdy tylko zobaczę Twoje "arcydzieła" to będę wiedzieć do kogo należą Chichot
Jakość niestety nie zachwyca. Musisz popracować nad fakturą. Nie gnieciecz wszyskiego byle jak. To wszystko musi być przemyślane i dobrze rozmieszczone. Poćwicz jeszcze i chwal się na bieżąco postępami Uśmiech
Zapisane



Vzon
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Vzon


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 22.08.2013, 23:29:31 »

Dzięki za odpowiedź Chichot Dodaję na górze nowszą, nieukończoną jeszcze wersję pierwszej pracy. Tym razem rysowałem od nowa w stylu tej drugiej i starałem się jak najlepiej odwzorować fałdy na ubraniach. Narazie to tylko szkic i to jeszcze nie do końca poprawiony Uśmiech

Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 23.08.2013, 06:04:07 »

Po jakiego grzyba rozsmarowujesz tak te swoje prace? Narzędzia do smużenie używa się z umiarem. Poczytaj sobie tutaj: http://gimp.edu.pl/903-digital-painting-kilka-zasad-i-porad-dla-poczatkujacych.html To kilka takich ogólnych rad dla początkujących.
Zapisane

Vzon
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Vzon


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 25.08.2013, 22:46:10 »

Rozsmarowywuję bo bez tego wygląda to dość szpetnie, ponieważ zdarza mi się dużo nierówności itd. Jednak dzięki za te rady. Od teraz będę starał się do nich stosować Mrugnięcie Wstawiam coś, może mniej kreatywnego, ale chciałem poeksperymentować:

Tym razem wstrzymywałem się z tym rozsmarowywaniem, może dlatego, że nie było za bardzo czego. Nie bardzo wyszła mi ta woda no ale narazie lepszego sposobu nie wymyśliłem. Uśmiech
« Ostatnia zmiana: 25.08.2013, 23:09:54 wysłane przez Vzon » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DDigital Painting (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: "Arcydzieła" początkującego
Skocz do: