Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeWebmastering & WebdesignWątek: Legalne, darmowe dodatki do użytku komercyjnego?
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Legalne, darmowe dodatki do użytku komercyjnego?  (Przeczytany 10612 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Cannado
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika

Cannado


Zobacz profil
« : 06.08.2013, 14:40:00 »

Witam,
miałem już tu konto, ale gdzieś mi je wcięło  Język  Więc to pierwszy post z tego konta.

Zastanawiałem się jak zrobić "legalną" grafikę.
Wielu grafików korzysta z opcji darmowej. Np. http://www.brusheezy.com/
Czy można tak robić, a potem sprzedawać grafiki/layouty/loga itd.?

Skąd wziąć czcionki, pędzle, tekstury, ikony itp? Najlepiej darmowe, i do dowolnego wykorzystania.
Kilka tematów wcześniej ktoś pytał też o czcionki. Podobno verdana, arial, helvetica itp. są płatne...

PO PROSTU: JAK TWORZYĆ GRAFIKĘ NIE ODWIEDZAJĄC PO DRODZE SĄDU.  Uśmiech

Pozdrawiam

//be@: Poprawiłam tytuł. Przeczytaj regulamin!
« Ostatnia zmiana: 16.09.2013, 01:57:51 wysłane przez be@ » Zapisane
uKreskowane
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 223
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 06.08.2013, 20:32:22 »

Mamy wymieniać po kolei jakie czcionki są darmowe, a jakie nie? Wpisz w google nazwę czcionki licencja i będziesz miał podaną. Jeżeli nie to poszukaj licencji w języku angielskim.
Jeśli chodzi o brushe, tekstury itp. to też zależy na jakiej licencji, niektóre możesz wykorzystać w komercyjnych projektach, a do niektórych nie będziesz mógł się tknąć nawet w domowym zaciszu bez udostępniania (oczywiście pod względem prawnym).
Zapisane



Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 07.08.2013, 09:08:52 »

Hej, jeśli chodzi o tekstury, to podsyłam Tobie moją własną stronkę http://kivano-texture.blogspot.com/
Może nie są jakieś szczególne te tekstury, ale ja jakoś na nie nie narzekam Uśmiech
Niezbyt często, ale czasem dodaję nowe - wszystkie zdjęcia zostały wykonane przeze mnie i udostępniam je do dowolnego użycia - w tym także komercyjnego.
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeWebmastering & WebdesignWątek: Legalne, darmowe dodatki do użytku komercyjnego?
Skocz do: