Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Tablet Graficzny/ Jaki wybrać?  (Przeczytany 15827 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
AsinDj
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

AsinDj


Zobacz profil
« : 21.07.2013, 01:52:46 »

Witam
Mam możliwość kupna Tabletu Graficznego do 500zł na Allegro , lecz wszystkich jest tak dużo że nie wiem który będzie najlepszy . jakiego byście mi polecili?

pozdrawiam AsinDj
« Ostatnia zmiana: 11.06.2019, 11:53:57 wysłane przez be@ » Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 21.07.2013, 08:59:38 »

Kwestia wyboru tabletu była już wielokrotnie poruszana na tym forum Uśmiech

Ja polecam coś z wacoma. Jest to sprawdzona marka, bardzo solidna. Do 500 zł to kupisz coś z serii Bamboo. Jeżeli chodzi o inne marki to nie mogę się wypowiedzieć, ponieważ ich nie znam. Jedynie odradzam kupno tabletu firmy Genius, bardzo słaba jakość i strasznie szybko się zużył.
Co do Pentagramów, to nie wiem za wiele, ale Typhon używa tabletu tej marki i jest zadowolony.

Wybierając tablet szczególną uwagę zwracaj na rozdzielczość, poziomy nacisku, dokładność i prędkość odczytu. Sama wielkość tabletu nie jest aż tak istotna.
Zapisane

AsinDj
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

AsinDj


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 21.07.2013, 10:41:30 »

np. http://allegro.pl/tablet-graficzny-wacom-bamboo-3-pen-touch-i3386405938.html dobry wybór ?

a zauważyłem coś nowego między innymi: http://allegro.pl/tablet-graficzny-wacom-inkling-pen-hit-i3391274730.html zna może ktoś ten rodzaj tabletu ? w skrócie lepszy od Bamboo ?
Zapisane
Jotel
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

Jotel

Jutro spłonę ze wstydu, dzisiaj szukam przygód


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 21.07.2013, 10:55:46 »

Osobiście polecam Ci produkt firmy Wacom a dokładniej bamboo 3 pen A6. Jest to naprawdę dobry tablet.
Nie polecam Ci za to kupna wersji z panelem dotykowym (pen & touch). Będąc u znajomej używałem go przez chwile i stwierdzam że to tak samo dobry tablet jak pen ale funkcja touch to zbędny wydatek. "Pen" bez problemu spełnia podstawowe funkcje myszki.
Nie orientuje się jakie ceny są na allegro ale na stronie wacom (http://sklep.wacom.pl/) możesz kupić taki za 199 w zniżce edukacyjnej. Normalnie chyba o 20zl drożej..
Jeśli chodzi o inne marki to żaden taki tablet nie trafił w moje ręce jednakże możesz wyszukać jakieś stare wątki. Na pewno znajdziesz tam wiele opinii.  Uśmiech
Zapisane
AsinDj
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

AsinDj


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 21.07.2013, 11:11:28 »

no to mam dylemat -.- który jest lepszy?
1.  Wacom Bamboo3 Pen A6   cena:227zł
2.  WACOM Bamboo 3 Pen & Touch  cena:349zł
3.  Wacom Inkling Pen cena:499zł

Nie wiem jakiego wybrać który z nich będzie najbardziej wydajniejszy ?
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 21.07.2013, 11:35:50 »

Wacom Bamboo Pen A6- Dobra jakość w przystępnej cenie. Moja mama taki ma i jest zadowolona.
Wacom Bamboo Pen&Touch - Jakość tak samo dobra jak wyżej, cena wyższa, funkcja Touch prawie nie przydatna. Bardzo wytrzymały. Ja taki mam.
Wacom Inkling Pen- Najdroższy, ale nic więcej o nim nie mogę Ci powiedzieć, niż informacje zamieszczone w opisie produktu.
Zapisane

AsinDj
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

AsinDj


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 22.07.2013, 10:11:46 »

dobra to będę kupować WACOM Bamboo 3 Pen & Touch  cena:349zł
możecie mi jeszcze doradzić jakieś programy ? Do niego w skrócie na jakich mógł bym rysować tapety , postaci anime itd. wiem że w gimpie się da i w czym jeszcze ?
(wybaczcie ale trochę zielony jestem z tabletami i programami do niego) .
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 22.07.2013, 10:39:20 »

W każdym programie graficznym obsługującym tablet. Oczywiście nasz GIMP, GIMP Painter, Krita, MyPaint, Artweaver, ArtRage, OpenCanvas, Paint tool sai, IllustStudio, Photoshop, Corel Painter i wiele innych programów do grafiki rastrowej jak i programy wektorowe jak Inkscape, Corel Draw czy Illustrator.
Zapisane

AsinDj
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

AsinDj


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 22.07.2013, 11:17:21 »

szukam takiego programu gdzie moge narysować dowolną postać i wprawić ją w ruch , tak jak w Flsh CS5 gdzie kości się podkłada by stworzyć animacje , idzie jeszcze jakimiś innymi programami stworzyć animacje po przez moją postać któą narysowałem np. w gimpie ?
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 22.07.2013, 11:34:59 »

W GIMP-ie możesz tworzyć animacje, jest do tego nawet specjalny dodatek GAP, ale czy są tam opcje, które Cię interesują to nie wiem, bo nie używam Flasha.

Przeniosłam wątek do Hyde parku, bo ma jednak mało wspólnego z nauką rysowania.
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeSprzęt dla grafików (Moderator: Hasia)Wątek: Tablet Graficzny/ Jaki wybrać?
Skocz do: