Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Mały kolaż ze zdjęć  (Przeczytany 15615 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Arvensis
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 11
Galeria Użytkownika

Arvensis


Zobacz profil
« : 11.06.2013, 16:42:36 »

Zrobiłam tą pracę na konkursie z grafiki komputerowej dla uczniów szkół średnich (etap ogólnopolski).
Troszkę się wyróżniłam, bo jakoś wszystkich naszło na malowanie obrazów od zera, a ja wpadłam na pomysł ze zdjęciami. To chyba nie był dobry pomysł, bo nic nie wygrałam.
Chciałabym poznać wasze zdanie o tej pracy.
Miałam zrobić coś na temat ,,wypożyczalnia szczęścia'' xD


* szczesie-male.jpg (400.82 KB, 800x486 - wyświetlony 2617 razy.)
Zapisane
uKreskowane
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 223
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 11.06.2013, 18:48:33 »

Takie niezbyt ładne. Tym bardziej, że to etap ogólnopolski i szkoły średnie. Pomysłu nie było, wyróżniających się umiejętności również nie. Głowa na środku na pierwszy rzut oka wygląda jakby nie miała ciała i nie wiem co osoba ma wspólnego ze szczęściem oprócz tego, że się uśmiecha. Te słłiiit kwiatuszki i serduszka ehh. Może na wrzucenie na fejsa, żeby dostać pierdyliard komentarzy "ładnie <3", to się nadaje, ale nie na konkurs, a tym bardziej ogólnopolskie (z ciekawości - były wcześniej eliminacje lub wcześniejsze etapy?).

Nie przegrałaś dlatego, że zajełaś się zdjęciami, a nie digital paintingiem, tylko dlatego, że Twoja praca jest bez pomysłu i bez polotu.
Ktoś się uśmiech, zdjęcia obok z kimś, brzydki napis i nie wiadomo jak to wszystko interpretować - w efekcie brzydka praca.
Zapisane



be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 11.06.2013, 22:01:09 »

Wg mnie przekaz jest akurat dość jasny. Dziewczyna na zdjęciu uśmiecha się bo jest szczęśliwa a jest szczęśliwa bo ma chłopaka, młodszego braciszka i przyjaciół - to mniej więcej widać na zdjęciach dookoła. Jednym słowem dla niej szczęście to poczucie, że zawsze ma się kogoś obok i nigdy nie jest samotnym. Do tego pogodna kolorystyka i słoneczko, które budzi ciepłe uczucia Uśmiech Pomysł może i banalny ale prawdziwy i te uczucia naprawdę tam widać (no może pomijając zdjęcie z chłopakiem/kolegą?).
Co do wartości artystycznej, to się nie wypowiem bo nie czuję się specjalnie kompetentna ani nie mam żadnego porównania z innymi pracami biorącymi udział w tym konkursie ale jak na etap ogólnopolski i szkoły średnie to faktycznie chyba trochę słabo.
Zapisane
uKreskowane
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 223
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 12.06.2013, 03:41:47 »

Ale na zdjęciu głównym stoi już sama. Mogła by coś robić np. lubi jeździć konno - niech jedzie konno. Wtedy jest szczęśliwa bo robi to co lubi, a nie jest tak "sztucznie szczęśliwa".
Zapisane



Arvensis
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 11
Galeria Użytkownika

Arvensis


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 12.06.2013, 07:25:55 »

Dzięki za krytykę, ale nie byłabym sobą jakbym się trochę nie wytłumaczyła.

uKreskowane chyba trochę przeceniasz poziom ogólnopolski, prace nie powalały, były raczej proste (poza pierwszym miejscem, bo było świetne), sprowadzały się do tworzenia nowej warstwy i bazgrania kolorowym pędzlem, czyli uczestnicy pozywali jedynie swoje umiejętności plastyczne (co nie jest dziwne, bo tylko 3 osoby nie były ze szkół plastycznych).
A co do kwestii oceniania i tego, że tylko ja bazowałam na zdjęciach, to to nie moja opinia, tylko jurorki, z którą rozmawiałam.

Bea nawet ciekawy pomysł, ale ja chciałam się skupić na czymś bardziej ogólnym: ,,jestem szczęśliwa tylko wśród ludzi mi bliskich''.

Jeszcze raz dzięki za odpowiedź.
Mam zamiar popracować w najbliższym czasie nad jednym obrazkiem, to może ocenicie moje postępy Mrugnięcie
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieFotografia i obróbka zdjęćWątek: Mały kolaż ze zdjęć
Skocz do: