Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeSprzęt dla grafików (Moderator: Hasia)Wątek: [ROZ] Tablet graficzny: informacje, ustawienia
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Tablet graficzny: informacje, ustawienia  (Przeczytany 21206 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
8_Dominik_8
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

8_Dominik_8


Zobacz profil
« : 29.05.2013, 22:15:48 »

Witam wszystkich użytkowników strony Gimpuj i nie tylko. Ostatnio dostałem ( a dokładniej wygrałem ) ciekawe urządzenie do mojego komputera jakim jest Touchpad o dokładnej nazwie " BAMBOO PEN & TOUCH " ( http://www.wacom.eu/index2.asp?pid=9240&lang=pl ). Korzystam z niego dopiero pierwszy dzień i wydaje mi się, że działa bardzo dobrze, ciągle jednak mam kilka pytań dotyczących jego użytkowania :
1) Czy takie urządzenie różni się czymś od typowego tabletu do grafiki ?
2) Czy nadaje się do "digital paintingu" ?
3) Mimo jego posiadania ciągle nie mogę używać opcji, która reaguje na docisk palca/rysika w Gimp ( ta, że im mocniej docisnę tym kreska jest " ostrzejsza " pressure opacity się chyba nazywa.
4) Czy ktoś z użytkowników forum miał kiedyś z nim ( touchpad ) jakikolwiek kontakt ? Macie co do niego jakieś rady/uwagi ?

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje.

//bea: Poprawiłam tytuł
« Ostatnia zmiana: 24.08.2013, 15:50:16 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 29.05.2013, 22:20:18 »

To urządzenie nazywa się tablet graficzny, więc proszę o poprawę tytułu.
1 - To jest typowy tablet do rysowania
2 - Do digital paintingu jak najbardziej się nadaje
3 i 4 - tu już nie poradzę, bo sama mam za małe doświadczenie z tabletem. U mnie reaguje na nacisk ale też jakoś nie do końca właściwie. Trzeba bardzo mocno dociskać rysik (zbyt mocno jak na mój gust), aby uzyskać mocniejszą kreskę.
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 29.05.2013, 22:27:21 »

Ja używam Bamboo pen & touch. U mnie działa bez zarzutu. Nie używaj touchpada do rysowania, ponieważ działa on na zasadzie wskaźnika. Do malowania służy Pen, którego końcówka jest wrażliwa na nacisk. Aby Tablet działał w GIMP-ie prawdopodobnie musisz go skonfigurować w preferencjach programu. Preferencje->Urządzenia wejściowe->Konfiguruj dodatkowe urządzenia wejściowe. W oknie, które się pojawi ustaw:

Urządzenie- WACOM Tablet Pressure Stylus.
Tryb- Ekran

X- 1
Y- 2
Nacisk- brak

Pamiętaj aby GIMP-a uruchamiać tabletem(Penem) a nie myszą czy touchpadem.

 
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeSprzęt dla grafików (Moderator: Hasia)Wątek: [ROZ] Tablet graficzny: informacje, ustawienia
Skocz do: