Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootNews-roomGIMPWątek: Googles Summer of Code 2013 w świecie GIMP-a
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Googles Summer of Code 2013 w świecie GIMP-a  (Przeczytany 11742 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 431
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« : 28.05.2013, 19:31:09 »

Czterech studentów będzie ulepszać GIMP-a w ramach Googles Summer of Code 2013. Rozpoczął się właśnie etap kodowania.

Ajay Ramanathan będzie próbował scalić wszystkie narzędzia zaznaczenia oraz ujednolić je wszędzie gdzie da radę. Jego wynikiem mają szybsze i proste w obsłudze selekcje.

Carlos Zubieta pracuje na kolejnymi operacjami GEGL opartymi o OpenCL. Wciąż zostało jeszcze parę, które nie opierają się na OpenCL. Listę nad jaką się pochyli znajdziecie pod tym linkiem: http://wiki.gimp.org/index.php/Hacking:Porting_filters_to_GEGL#Processing.2C_color_grading_and_effects

Marek Dvorožňák wybrał projekt zaimplementowanie nowego narzędzia w GIMP-ie, tzw. "N-punktową-deformację". Narzędzie to będzie jakby rozszerzeniem istniejącego już IWarp, ale efekt będzie bardziej realistyczny. Takie cudeńko znaleźć można w programie Photoshop pod nazwą "Puppet Warp". Marek chciałby, aby jego dzieło było intuicyjne i działało (wystarczająco) szybko.

Celem Simona Lui jest polepszenie wsparcia dla plików PSD w GIMP-ie. Na pierwszy ogień pójdzie parę błędów, jakie czasem wychodzą przy imporcie, potem plugin obsługi PSD rozszerzony zostanie o elementy jakie do tej pory się nie importowały.

I na koniec linki dla dociekliwych:


Źródła:

« Ostatnia zmiana: 28.05.2013, 20:25:22 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
Skwarek
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: skwara96@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 755
Galeria Użytkownika


Hello... it's me.


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 28.05.2013, 20:04:54 »

Wiem, że w źródle jest Sommer, ale chyba poprawnie byłoby Summer, takie mieszanie niemieckiego z angielskim to nie bardzo Chichot. No i narzędzia do wyboru to raczej było przetłumaczyć narzędzia zaznaczenia Chichot.

A co do projektów, to bardzo fajnie, że coś robią. Podoba mi się to z zaznaczeniami, no i jestem ciekaw tej n-punktowej deformacji Język.
Zapisane

DAJ MI LAMĘ :]
GIMP

"Dude, suckin' at something is the first step towards being sorta good at something."
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 431
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 28.05.2013, 20:25:00 »

Masz rację, nie zauważyłem - poprawione.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootNews-roomGIMPWątek: Googles Summer of Code 2013 w świecie GIMP-a
Skocz do: