Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Nowa czy stara wersja GIMPA?  (Przeczytany 7604 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Sick49
Użytkownik

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 56
Galeria Użytkownika


po prostu szary użytkownik


Zobacz profil
« : 23.05.2013, 10:32:58 »

Pewnie wstyd się przyznać, ale próbowałem ściągać najnowsze wersje GIMPa, ale zawsze coś mi przeszkadzało i wracałem do swojej ulubionej stabilnej wersji 2.6. Zdarzyło wam się olać najnowsze wersje? Czy zawsze idziecie z duchem czasu i musicie mieć tylko najnowsze wersje gimpa?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 23.05.2013, 10:38:02 »

Nawet nie jestem pewna czy zaczynałam od 2.4 czy od 2.6 (chyba jednak od 2.6) więc tak wiele tych wersji nie było odkąd w ogóle korzystam z GIMP-a. W każdym razie teraz używam najnowszej stabilnej wersji Uśmiech

@Edit:
Jednak sprawdziłam i okazuje się, że zaczynałam od 2.6.8 Język
« Ostatnia zmiana: 23.05.2013, 10:56:26 wysłane przez bea » Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 23.05.2013, 11:23:11 »

Ja wróciłam do starej, dobrej wersji 2.6 Uśmiech Bo GIMP 2.8 doprowadzał mnie do frustracji ze swoją ilością bugów i błędów.
Zapisane

Celestus
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 144
Galeria Użytkownika


Hip Hop - nie dzieli nas a łączy !...


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 23.05.2013, 11:44:51 »

Nowe wersje gimpa zawierają zawsze dużo usprawnień, poprawek i nowości (co prawda Hasiu, bugów i błędów mają równie sporo Mrugnięcie ). Biorąc pod uwagę moje potrzeby związane z użytkowaniem GIMP-a, 2.8 sprawdza się o wiele lepiej niż poprzednie wersje, a ja osobiście nie zauważa jakichś rażących błędów czy niedociągnięć (które realnie przeszkadzały by mi w pracy). Korzystam chętniej z nowych wersji, natomiast co do tych developerskich niestabilnych, pobieram je tylko po to zęby przetestować i wypatrzeć ewentualne bugi, i mieć pewien przedsmak przed wersją stabilną Duży uśmiech  (No choć biorąc pod uwagę odstępy czasu w jakich wydawane są nowe wersje GIMP-a, a zwłaszcza  między 2.6.11 a 2.8 , to zbyt często tego nie robię Mrugnięcie )
Zapisane


Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 23.05.2013, 12:48:27 »

Pewnie jest to sprawa indywidualna, zależna od typu komputera, oprogramowania lub sprzętu, że błędy nie występują u wszystkich. Ja przez jakiś czas używałam GIMP-a 2.8. i podobało mi się w nim naprawdę wiele usprawnień, ale niestety ilość bugów przewyższała korzyści i praca na tej wersji była dla mnie naprawdę uciążliwa.
Z najbardziej denerwujących błędów, było między innymi to, że przy większości czynności(np. skalowanie, zaznaczanie, obracanie itp.) wystarczyło, że wyszłam poza obraz i wszystko mi się resetowało. Podobnie podczas malowania wystarczyło, że wyjechałam pędzlem poza obraz i końcówka pędzla nagle zaczynała przeskakiwać na domyślną i z powrotem, pozostawiając po sobie jakieś niekontrolowane smugi i mazaki. Prowadnic nie można było dodawać z belki, tylko po przez menu i jeszcze kilka innych błędów. Takie same błędy miałam w GIMP Painterze. Nie pomagało przeinstalowanie programu czy sterowników tabletu. Praca na 2.8 stała się dla mnie uciążliwa do tego stopnia, że zaczęłam celowo unikać pracy w GIMP-ie. Dlatego właśnie wróciłam do wersji 2.6, na której nie miałam żadnych problemów. Pożegnałam nową dynamikę, grupowanie warstw, narzędzie przekształcanie klatki a w GIMP Painterze moje ukochane pędzelki z MyPaint i obracanie płótna, ale za to praca w GIMP-ie ponownie stała się dla mnie przyjemnością a nie udręką Uśmiech
Zapisane

dree
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 297
Galeria Użytkownika


buuhaa..


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 23.05.2013, 14:12:34 »

Ja zaczynałem także od bodajże 2.6 i co nowszą wersję, wracałem do starej 2.6 - Moim zdaniem niezawodna. Choć dopiero, teraz GIMP 2.8 mnie uwiódł swoim interfejsem i przy nim już zostałem.
Zapisane

cyberslaw
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 13
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 23.05.2013, 14:47:27 »

Bez wątpienia GIMP 2.8 jest wyśmienity, jeśli pokazują się jakieś błędy to być może spowodowane jest problemem systemowym a nie samym GIMPem. Mam go na XP i na win 7 i pracuje na nim bez zarzutów. Jest jednak jedna dobra rada którą dostałem od znajomego. Gdy pracuje się nad projektem warto zapisywać projekt po kilku operacjach bo można stracić całą prace. Kiedyś PS CS3 TRIAL mi wywalił i straciłem 5 godzin pracy, przekonałem się że nie warto ryzykować i teraz po każdej procedurze zapisuje swoją prace. Powracając do tematu, problemu można doszukiwać się zarówno w programie, w systemie jaki w komputerze, może to być błąd rejestru pamięci (kiedyś mi się zdarzyło - miałem uszkodzoną kość pamięci i przy większym obciążeniu programu wywalało mi i tylko właśnie przy PS CS3 TRIAL), natomiast warto zainstalować GIMPa 2.8 gdyż praca na dużych plikach jest o niebo szybsza a pędzle mają większą końcówkę, pozmieniało się trochę w ustawieniach narzędzi, mamy więcej możliwości, no i GIMP teraz jest jedno okienkowy Uśmiech
Zapisane
davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 23.05.2013, 16:05:18 »

Ja u siebie żadnych problemów z wersją 2.8 nie mam. Wręcz przeciwnie - dzięki tej wersji na nowo odkryłem przyjemność pracy z GIMP-em i szlag mnie trafia, gdy np. w szkole muszę używać 2.6. Generalnie zawsze staram się używać najnowszej wersji nie tylko GIMP-a, ale wszystkich programów i nigdy nie sprawia mi to żadnych problemów.
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 431
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 23.05.2013, 20:23:31 »

Ja zawsze mam najnowszą stabilną. Ale też nie używam go np. do bardzo dużych obrazów, do wielu warstw, do otwierania pdfów itp. itd... stąd może nie mam problemów.
Zapisane
Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 23.05.2013, 20:36:24 »

Ja mam najnowszego GIMPA na WIN i LIN i na win działa to sobie w miarę (mam jeden bug ze skrótem klawiszowym cofania) a na Linuxie jest żyleta, bez żadnych problemów, szybko stabilnie, chodź na dużych obrazach ma ścinki (powyżej 4000 px szerokości) chociaż pewnie duża zasługa tu Optimusa pod Linuxem który umówmy się nie jest taki jaki bym chciał... W każdym razie ja korzystam z najnowszej wersji i w sumie myślę nad tym, czy sobie nie skompilować 2.9 z GITa Mrugnięcie
Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
Namae
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 216
Galeria Użytkownika


Let's go!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 24.05.2013, 14:55:03 »

2.6 był całkiem-całkiem, ale ilość okienek i ciągłe szukanie ich na pasku zadań chcąc dostać się do podstawowych narzędzi doprowadzały mnie do szału, dlatego szybko przesiadłam się na wersję niestabliną- która o dziwo na moim komputerze działa bez większych problemów. W sumie nie kwapiłam się do aktualizacji do Gimpa 2.8, ale ciekawość zwyciężyła i jakoś tak już zostało. Generalnie jestem fanką aktualizacji, pod warunkiem, że interfejs nie zostanie doszczętnie zniszcz...yy, przebudowany, oraz jeżeli program nie zacznie mulić na moim jakże mocnym sprzęcie Chichot
Zapisane
Zanpaktou
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 24
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 13.06.2013, 00:38:28 »

Ja już parę wersji mam za sobą, ale po 2.6 inne wersje mnie jakoś odrzuciły i pozostałem przy dobrym starym 2.6. Mrugnięcie
Zapisane

]http://www.gimpuj.info/gallery/92/79185_14_06_13_9_53_55.png[/img]]http://www.gimpuj.info/gallery/92/79185_15_06_13_9_14_29.png[/img]]http://img593.imageshack.us/img593/277/hxy.png[/img]http://www.gimpuj.info/replacement.png[/img]
Przeczytaj regulamin.
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: Nowa czy stara wersja GIMPA?
Skocz do: