Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeWasze poradniki (Moderator: davlasq)Wątek: Ciekawe obramowanie napisu - niebanalny i prosty sposób
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Ciekawe obramowanie napisu - niebanalny i prosty sposób  (Przeczytany 2598 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 10.05.2013, 14:40:57 »

Ciekawe obramowanie napisu - niebanalny i prosty sposób

Tutorial

Opracowanie: bea
Poziom trudności: łatwy




Tutorial napisany w wersji GIMP 2.8.4. W innych wersjach nazwy narzędzi i pojęć mogą się różnić.




Lime Point Zaczynamy

 Lime Point 1. Tworzymy nowy obraz i dowolnie wybraną, nieco większą i grubszą czcionką wpisujemy na środku jakiś napis. W opcjach narzędzia tekstowego trzeba zwiększyć odstępy pomiędzy literami do ok. 10 aby zrobić miejsce na przyszłe obramowanie.
 Ja utworzyłam białe tło i użyłam czarnej czcionki ale można wybrać dowolne kolory.

 













 Lime Point 2. Dopasowujemy wymiary warstwy tekstowej do obrazu: Warstwa -> Dopasuj warstwę do wymiarów obrazu i stosujemy na niej filtr: Rozmycie -> Rozmycie Gaussa z ustawieniami 10 pionowo i poziomo. Stopień rozmycia zależy od wielkości napisu - im większy, tym większe rozmycie.



 Lime Point 3. Będąc wciąż na warstwie tekstowej wybieramy Kolory -> Krzywe, ustawiamy Kanał: Alfa i wyginamy krzywą mniej więcej tak, jak na poniższym zrzucie:


Lime Point Koniec
« Ostatnia zmiana: 10.07.2013, 02:32:08 wysłane przez bea » Zapisane
cord
Gość
« Odpowiedz #1 : 11.05.2013, 18:37:56 »

Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeWasze poradniki (Moderator: davlasq)Wątek: Ciekawe obramowanie napisu - niebanalny i prosty sposób
Skocz do: