Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Pędzle futerkowe  (Przeczytany 13776 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Owczarek Niemiecki
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 16
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 05.05.2013, 21:03:54 »

Więc tak jest taki jeden pędzel w Gimpie 2.8 , który mi się spodobał robiłam nim futro u zwierząt oto screen: http://s4.ifotos.pl/img/gimp28rc1_nhqwqes.png
Niestety teraz mam wersję Gimpa 2.6 i takiego pędzla nie posiadam , czy można ten pędzel , gdzieś pobrać? Smutny
« Ostatnia zmiana: 05.05.2015, 23:33:07 wysłane przez be@ » Zapisane
POGO
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 541
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 05.05.2013, 21:23:06 »

Pędzelki Cell 01 i 02 w załączniku.

Sorki walnąłem się pędzelek o który prosisz to nie Cell tylko Bristles,poprawiłem.

* Bristles_01_02_03.zip (2.18 KB - pobrany 429 razy.)
« Ostatnia zmiana: 06.05.2013, 10:44:30 wysłane przez POGO » Zapisane

Owczarek Niemiecki
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 16
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 06.05.2013, 14:20:39 »

Bardzo dziękuję mam jeszcze jedno pytanie  z jakiej strony można pobrać te pędzelki?
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 06.05.2013, 14:52:46 »

Pogo umieścił pędzelek w załączniku. Wydaję mi się , że to pędzelki z dodatku GPS. Wątek na forum:http://www.gimpuj.info/index.php/topic,24590.0.html
Ale takie pędzelki można z łatwością zrobić samemu Uśmiech W moim tutorialu na włosy klik w załączniku jest kilka pędzli włosowych/futerkowych o różnym stopniu gęstości kropek.
Zapisane

POGO
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 541
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 06.05.2013, 18:22:12 »

Bardzo dziękuję mam jeszcze jedno pytanie  z jakiej strony można pobrać te pędzelki?

Link do pędzli C:\Program Files\GIMP 2\share\gimp\2.0\brushes\Media\Bristles-02.gbr
A tak poważnie są to standardowe pędzle z Gimp-a 2.8,jak chcesz mogę je udostępnić.
Zapisane

Owczarek Niemiecki
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 16
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 06.05.2013, 18:45:39 »

Bardzo dziękuję mam jeszcze jedno pytanie  z jakiej strony można pobrać te pędzelki?

Link do pędzli C:\Program Files\GIMP 2\share\gimp\2.0\brushes\Media\Bristles-02.gbr
A tak poważnie są to standardowe pędzle z Gimp-a 2.8,jak chcesz mogę je udostępnić.
Tak prosiłabym  Zawstydzony
Zapisane
Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 07.05.2013, 01:23:55 »

Owczarek, a czemu po prostu nie zainstalujesz Gimpa 2.8?

btw. dużo różnych pędzli znajdziesz na deviantArt http://deviantart.com Do gimpa możesz pobierać pędzle w formacie .gbr i .abr
Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 07.05.2013, 06:31:08 »

Nie słuchaj Chichot Jak 2.8 sprawia Ci problemy to zostań przy 2.6(czytałam w innym Twoim wątku, że masz problemy z wersją 2.8). GIMP 2.6 jest stabilny i praktycznie bezproblemowy. Mówię to z własnego doświadczenia bo sama niedawno wróciłam do 2.6. bo 2.8 swoją ilością bugów doprowadzał mnie do frustracji Język
Ryychuu zapomniałeś o .gih Uśmiech
Zapisane

Owczarek Niemiecki
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 16
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 07.05.2013, 13:41:18 »

Owczarek, a czemu po prostu nie zainstalujesz Gimpa 2.8?

btw. dużo różnych pędzli znajdziesz na deviantArt http://deviantart.com Do gimpa możesz pobierać pędzle w formacie .gbr i .abr
Nie pobiorę Gimpa 2.8 ponieważ on nie reaguje na tableta
Zapisane
Owczarek Niemiecki
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 16
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 07.05.2013, 13:45:46 »

Nie słuchaj Chichot Jak 2.8 sprawia Ci problemy to zostań przy 2.6(czytałam w innym Twoim wątku, że masz problemy z wersją 2.8). GIMP 2.6 jest stabilny i praktycznie bezproblemowy. Mówię to z własnego doświadczenia bo sama niedawno wróciłam do 2.6. bo 2.8 swoją ilością bugów doprowadzał mnie do frustracji Język
Ryychuu zapomniałeś o .gih Uśmiech

Problemy , problemami , ale nie reagował na tableta , a jak zmieniłam w opcjach , żeby widział tableta (chociaż tyle) to co chwile wariował zmieniał sobie kolory , jak rysowałam to zmieniał kolory koloru (którym rysowałam) i wychodziło dwu kolorowe , świrował , rysował jakieś kropki , gdzie chciał i nie dało się tego zmazać itp.Ale 2.6 też ma problemy mianowicie nieraz pędzel jest za myszką nie pod nią i rysuje nieb tak jak trzeba , zostawia też kółka (, czyli to co pokazuje wielkość pędzla) poza kartką , a to wnerwia. Niezdecydowany
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 07.05.2013, 13:59:46 »

Problemy , problemami , ale nie reagował na tableta , a jak zmieniłam w opcjach , żeby widział tableta (chociaż tyle) to co chwile wariował zmieniał sobie kolory , jak rysowałam to zmieniał kolory koloru (którym rysowałam) i wychodziło dwu kolorowe , świrował , rysował jakieś kropki , gdzie chciał i nie dało się tego zmazać itp.Ale 2.6 też ma problemy mianowicie nieraz pędzel jest za myszką nie pod nią i rysuje nieb tak jak trzeba , zostawia też kółka (, czyli to co pokazuje wielkość pędzla) poza kartką , a to wnerwia. Niezdecydowany

Słuchaj, może to wina sterowników? Spróbowałaś odinstalować tablet i ściągnąć najnowsze sterowniki ze strony wacoma? Ja też mam Bamboo pen & touch , ale u mnie GIMP współpracuje z tabletem bezproblemowo(2.8 pominę , bo na tej wersji GIMP-a różne cuda się u mnie działy Język).
Zapisane

Owczarek Niemiecki
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 16
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 07.05.2013, 14:04:36 »

Problemy , problemami , ale nie reagował na tableta , a jak zmieniłam w opcjach , żeby widział tableta (chociaż tyle) to co chwile wariował zmieniał sobie kolory , jak rysowałam to zmieniał kolory koloru (którym rysowałam) i wychodziło dwu kolorowe , świrował , rysował jakieś kropki , gdzie chciał i nie dało się tego zmazać itp.Ale 2.6 też ma problemy mianowicie nieraz pędzel jest za myszką nie pod nią i rysuje nieb tak jak trzeba , zostawia też kółka (, czyli to co pokazuje wielkość pędzla) poza kartką , a to wnerwia. Niezdecydowany

Słuchaj, może to wina sterowników? Spróbowałaś odinstalować tablet i ściągnąć najnowsze sterowniki ze strony wacoma? Ja też mam Bamboo pen & touch , ale u mnie GIMP współpracuje z tabletem bezproblemowo(2.8 pominę , bo na tej wersji GIMP-a różne cuda się u mnie działy Język).
Mój komputer jest głupi to po pierwsze i mi chyba usuwa te sterowniki , czy coś i cały czas musze te same stery ściągać ehhh...... to chyba przez antywira. Smutny
Zapisane
POGO
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 541
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 07.05.2013, 21:00:41 »


Tak prosiłabym  Zawstydzony
Obiecane pędzelki z Gimp-a 2.8,przed dodaniem sprawdzi czy jakieś się nie dublują.

* brushes_gimp-2.8.zip (1487.53 KB - pobrany 334 razy.)
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiPędzle, desenie, gradientyWątek: Pędzle futerkowe
Skocz do: