Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Krzychu58 kontra DP  (Przeczytany 2828 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Krzywol
Gość
« : 03.05.2013, 14:23:33 »

Będę kolejno numerował prace, w kolejnych postach. Proszę za każdym razem podawać numer komentowanej pracy.
Gorąco proszę o komentarze i uwagi- pozwolą one, mam nadzieję czegoś się nauczyć.
Dziękuję.

1.
Szkic Skrzata na GF "Bajkowy" Niestety praca w Gimpie juz  nie wyszła


Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 04.05.2013, 22:09:00 »

Skoro prosiłeś mnie o opinię to piszę Uśmiech

Nie jest najlepiej. Widzisz, masz już swoje lata, i raczej sam zdajesz sobie z tego sprawę. Jest płasko, niepoprawnie anatomicznie i niechlujnie. Rozcieranie ołówka, jest czymś czego nie powinien robić artysta, a na pewno początkujący. Brakuje Ci podstaw. Nie powinieneś rysować z pamięci, kiedy nie masz na tyle praktyki aby móc to robić. Aby narysować coś poprawnie z głowy, trzeba najpierw dokładnie to przestudiować rysując to z referencją, którą może być zdjęcie, albo po prostu natura.
Wiesz, jest takie dobre ćwiczenie. Spróbuj narysować z pamięci coś co wydaję ci, się że wiesz jak wygląda, np kota. A później narysuj kota jeszcze raz, ale już z referencji. Zobaczysz o co mi chodzi.
Nie panujesz nad ręką. Kreski są chaotyczne, nawet jeżeli miał to być sam szkic a nie wykończony rysunek.

Jedyne co mogę teraz Ci poradzić to dużo rysować, ale nie z pamięci. Rób dużo studium, wszystkiego. Najlepiej jest zacząć od martwej natury. W czerni i bieli. Nakładając walor zaczynaj od rzeczy najciemniejszych a kończ na najjaśniejszych. Zwracaj uwagę na światło i cienie. Rysując jak najczęściej spoglądaj na referencje. I rysuj, rysuj i rysuj.
Zapisane

Krzywol
Gość
« Odpowiedz #2 : 04.05.2013, 23:01:58 »

Na pewno rysowałem patrząc na zdjęcie z internetu. Nie pamiętam na które możliwe, że na to:
kilk




//Hasia: Poprawiłam Ci błędy i link, bo nie działał. Dałeś dwa razy "http://".
« Ostatnia zmiana: 05.05.2013, 07:46:50 wysłane przez Hasia » Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 05.05.2013, 08:14:43 »

Jeżeli patrzyłeś na zdjęcie, to wyszło naprawdę słabo. Na przykład spójrz na nos, czy widzisz aby na zdjęciu też było widać pełne dziurki? Oczy za duże i za blisko nosa. Nie potrzebnie sam dodałaś te usta, było zostawić tak jak na zdjęciu, czyli zasłonić wąsami.

A dla czapki też miałeś refkę, bo mi wygląda na rysowaną z pamięci, ale mogę się mylić skoro twarz jednak rysowałeś ze zdjęcia.

Ja naprawdę nie wiem jak Cię traktować, bo być może tylko ja tak poważnie podchodzę do rysowania. Jeżeli zależy Ci, żeby podciągnąć swoje umiejętności to nie ma innej drogi jak dużo rysować. Człowiek jest jednym z najtrudniejszych tematów. Nie bez przyczyny naukę rysowania zaczyna się od stawiania prostych kresek. Później rysuje się proste przedmioty. Następnie trochę bardziej złożone martwe natury. Jak już oko i ręka wprawią się trochę, wtedy zaczyna się pierwsze próby w rysowaniu człowieka.


A tu taka ciekawostka Uśmiech Znalazłam nawet digital painting na podstawie tego zdjęcia:klik
Zapisane

Krzywol
Gość
« Odpowiedz #4 : 05.05.2013, 10:16:09 »

Teraz się tak zastanawiam... to chyba było jednak inne zdjęcie, ale mężczyzna podobny i miał czapkę z daszkiem taka jesienno-zimową w granatowo-czerwoną kratę i człowiek i otoczenie było raczej szare. Czapka była narysowana z pamięci. Przyjmuję z pokorą, że nie jestem da Vincim
(Ciekawe z tym linkiem bo u mnie działał)Ja nie chciałem rysować  an podkładcce jak ten autor powyżej- chociaż może ułatwiłbym sobie pracę.
Dziękuję
« Ostatnia zmiana: 05.05.2013, 20:57:04 wysłane przez Krzychu58 » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DDigital Painting (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Krzychu58 kontra DP
Skocz do: